Cuma, 25 Ekim 2013 12:38

KALE EMİN ELLERDE

Orduspor’un üç kalecisi Ferhat Odabaşı, Ayişan Şeker ve Valeriy Fomichev geride kalan haftalarda gösterdikleri performansla rakip forvetlere gözdağı verdi…

Ligin ilk 8 haftasına damga vuran ve şu an ligde en az gol yeme ünvanını elinde bulunduran Orduspor’da kaleciler güven veriyor… Kaleci Antrenörü Hüsnü Karakoyun nezaretinde çalışmalarını sürdüren Mor Beyazlı eldivenler, objektiflerin karşısına geçerken önemli mesajlar verdiler…

KARAKOYUN: “DEVAMI GELECEK”
İlk olarak söze başlayan Orduspor Kaleci Antrenörü Hüsnü Karakoyun, kalecilerin performansından memnun olduğunu belirtirken, “Gol yememek konusu başarıyla orantılı bir durumdur. Biz takım halinde çok iyi savunma yapan bir ekibiz. Bu da az gol yememize neden oluyor. Ufak tefek pozisyonlar oluyor onları da kalecilerimiz ellerinden geleni yapıyorlar. Bu takımın yansıttığı bir olaydır, takımın başarısıdır. Kalecilerin performansıyla da bir bütünlük halinde elde edilen başarıdır. İnşallah devamı gelir, sezon sonuna kadar aynı başarıyı takım olarak bireysel olarak gösteririz diye düşünüyorum. Bizim kalecilerimiz her zaman hazır. Diğer kalecilerimiz sakatlıklarından kurtuldular. İnşallah bu performanslarla başarılı maçlar çıkartacağımızı düşünüyorum” dedi.

FERHAT: “ORDU’NUN KALESİ SAĞLAM”
İlk iki haftada kalesini gole kapatan Ferhat Odabaşı, lige oynayarak başladığını hatıraltarak, “Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında takım arkadaşımla çarpışarak talihsiz bir sakatlık yaşadım. Ondan sonra kaleye Alişan geçti. O da gayet başarılıydı. Alişan’ın sakatlanmasının ardından Fomichev kaleyi devr aldı. O da güzel maçlar çıkarttı. Kalemizde problem yok. Ordu’nun kalesi sağlam. Takım savunmasının çok önemli bir payı var. Takım savunmasını yaptığı zaman kalecinin işi azalıyor. Kalecilerin performansının da iyi olduğunu düşünüyorum. Bunda da en büyük pay Hüsnü hocanındır. Bir çok kaleci antrenörü ile çalıştım. Hüsnü hoca ile daha öncede çalıştım o zamandan bu zamana kendisini inanılmaz şekilde yenilemiş. Güncel her şeyi takip ediyor. Her antrenmanımız farklı oluyor. Hüsnü hoca ile çalışan kaleci eğer performans sorunu yaşıyorsa bu kalecinin sorunudur. Hüsnü hoca ile antrenman yapan kalecinin başarısız olma şansı yok” ifadelerini kullandı.

ALİŞAN: “SAVUNMAMIZ İYİ”
“Kaleci takımıyla kaleci olur” diyen Orduspor takımının ikinci kalecisi Alişan Şeker, "Biz takım halinde iyi savunma yapıyoruz. Kaleciler olarak nazar değmesin gerek Ferhat ağabey gerekse Valerıy olsun müthiş performanslar ortaya koydular. Kaleci takımıyla birlikte kaleci olur, bizim takımımızda müthiş savunma yapıyor onların katkısı büyük bizde üzerimize düşeni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

FOMICHEV: “ATMOSFERİMİZ ÇOK İYİ”
Orduspor'un üçüncü kalecisi olan ve gösterdiği performansla büyük beğeni kazanan Valeriy Fomichev ise şöyle konuştu: “Şu anda çok güzel bir atmosfer yakaladık. Özellikle üç kaleci birlikte çok güzel çalışıyoruz. Hocamızda bize çok yardımcı oluyor. İyi antrenmanlar yapıyoruz. Atmosferimiz çok iyi buda sahaya yansıyor diye düşünüyorum.”
Okunma 311 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.