Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
ALANLAR HABER İÇİ

Ordu'da 428 kamu projesi var

Ordu'da 428 kamu projesi var

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Niyazi Erten, “2016 yılı Eylül ayı sonu itibariyle ilimizdeki kamu yatırımlarının proje sayısı 428’dir. Toplam proje bedeli ise yaklaşık 4 Milyar 448 Milyon TL’dir.” dedi.

Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Niyazi Erten  başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na, Vali Yardımcısı Niyazi Erten’in yanı sıra, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Niyazi Erten , “2016 yılı Eylül ayı sonu itibariyle ilimizdeki kamu yatırımlarının proje sayısı 428’dir. Toplam proje bedeli yaklaşık 4 Milyar 448 Milyon TL olup, önceki yıllar harcaması 2 Milyar 68 Milyon TL, yılı ödeneği 1 Milyar TL ve yıl içi harcaması 466 Milyon TL’dir. Buna göre yatırımlarda projelerin toplam bedeline göre yüzde 57 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İlimizde yürütülen 428 adet  kamu yatırım projesinden 218 adedi devam eden projeler iken, 13 adet etüt, 23 adedi  proje,28 adedi ihale ve 13 adedi sözleşme aşamasındadır. Çeşitli sebeplerle henüz başlanamayan 21 adet proje bulunmaktadır. 112  adet projede ise yüzde 100 fiziki gerçekleşme sağlanarak yatırımlar tamamlanmıştır. İlimizde yatırımlar ağırlıklı olarak; ulaştırma, eğitim, tarım, konut, sağlık, kültür ve turizm, enerji ve diğer kamu hizmetleri sektörlerinde yoğunlaşmaktadır” dedi.

 Aslan payı ulaştırmada

2016 yılı  Eylül  ayı sonu itibarıyla yatırımların sektör bazındaki dağılımlarında ise aslan payı yine ulaşımda oldu. Ulaştırma sektöründe; tamamlanan 17, devam eden 30, etüt, ihale ve proje aşamasında 3, Sözleşme  aşamasında 2 ve çeşitli sebeplerle başlanamayan 1 proje olmak üzere toplamda 53 adet proje bulunuyor. Bu projelerin toplam bedeli 2 Milyar 829 Milyon TL olup, toplam 2 Milyar 57 Milyon TL harcama yapılarak yüzde 73  oranında nakdi gerçekleşme sağlandı.

Toplantıda, ilçe belediye başkanları, ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları hakkında bölge müdürlerinden detaylı bilgiler de aldı. ORDU OLAYHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?