depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

50 yıllık evlere dokunmayın!

50 yıllık evlere dokunmayın!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Öteden bu yana yerleşik bir yeri olan, 50 yıldır, 100 yıldır evi olan insanların evine barkına dokunmayın” dedi.

İdarede birliğin sağlanması, hizmet, yatırım ve projelerin gözden geçirilmesi, kurumların ahenk içinde çalışması amacıyla İl İdaresi Kanunu gereğince yapılması gereken Kaymakamlar ve İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Yavuz, yaylalardaki kaçak yapılaşma konusunun istismar edildiğini belirterek, “Yaylalardaki kaçak yapılaşma konusu zaman zaman istismar ediliyor, zaman zaman yanlış anlatılıyor. Yaylalardaki kaçak yapılaşma konusu, Hükümetimizin bizlere verdiği talimatla ilgilidir. Bu da öteden buyana yaylada evi barkı olan insanları kapsayan bir yaklaşım değildir. Baştan beri söylüyoruz ama bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Öteden bu yana yerleşik bir yeri olan, 50 yıldır, 100 yıldır evi olan insanların evine barkına dokunmayın. Bizim burada kast ettiğimiz şey, daha çok ticari bir mekan olarak buraları parselleyen, satmaya çalışanlarla ilgilidir. Böyle insanlara bizim göz yummamız mümkün değil. Hükümetimizin bununla ilgili bir düşüncesi, çalışması var. Bunun hukuki bir alt yapısı oluşacak” diye konuştu.

 

“KIRDES Projesi’nin sürdürüleceğini düşünüyorum”

İçişleri Bakanlığınca 2017 yılında uygulanan KIRDES Projesi’nin, 2018 yılında da sürdürüleceğini düşündüğünü ifade eden Vali Yavuz, “Hükümetin en önemli hizmet politikalarından birisi de hizmetlerin etkin ve süratli bir şekilde vatandaşımıza sunulmasıdır. Bu konudaki hassasiyetimiz gayet iyi. Ama bu hassasiyetimizin sürdürülmesini özellikle bekliyoruz. 2017 yılında, KIRDES Projesi kapsamında Büyükşehir, ilçe belediyelerimiz ve YİKOB aracılığı ile çeşitli altyapı yatırımlarını gerçekleştirdik. Bu yıl da bunun devam edeceği şeklinde düşüncemiz ve kanaatimiz var. Kaymakamlarımız çalışmalarını hazır tutarlarsa, ödenek geldiğinde tekrar keşif çıkarma, diğer işleri yapma gibi bir takım zaman kayıplarımız ortadan kalkar ve süratle ihale yapma yoluna gideriz. Bu yılda yine büyükşehrimiz ile ilçe belediyelerimiz ile yoğun bir şekilde işbirliği içinde çalışmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Sosyal projelere önem verin”

 

İlçe kaymakamlarından, belediye başkanlarından ve il idare şube başkanlarından, sosyal projelere önem vermelerini isteyen Vali Yavuz, “Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Türkiye’nin devrim yaptığı en önemli konulardan bir tanesi de sosyal politikalar alanıdır. Sosyal politikalar konusundaki hassasiyeti, artan oranda devam ettirmenizi özellikle bekliyorum. Benim şahsen uyguladığım, yıllarca da dua ve takdir aldığımızı düşündüğüm ‘Gönülden Gönüle’ projesini bütün meslektaşlarımıza önerdim. Kaymakamlarımızdan,  şehit aileleri, engelliler, gaziler, yaşlılar, fakir ve muhtaç aileler olmak üzere kaç aileye gittiklerini her hafta rapor alıyorum. Ben de aylık raporlarımı tutuyorum. Bu konudaki hassasiyetimizi sürdürmeliyiz. Dolayısıyla kimsesizlerin kimi olmayı hedeflemeliyiz. Bunu bir vecibe olarak, sorumluluk olarak, görev olarak artık hayatımızın bir parçası haline mutlaka getirmeliyiz” ifadelerinde bulundu.

 

“Risk altındaki çocuklar için hamilik projesi geliştiriyoruz”

 

Risk altındaki çocuklar için hamilik projesi geliştirdiğini belirten Vali Yavuz, “Özel durumu olan ve risk altındaki çocuklarımızın tespitini yaptırdık. Şu anda Milli Eğitim Müdürlüğümüz bununla ilgili çalışıyor. Bununla ilgili bir hamilik projemiz var. Gönüllülük esasına göre öğretmenlerimiz, imamlarımız, il müdürlerimiz, belediye başkanlarımız, kamudaki bürokratlarımız, bu konuya ilgi duyabilecek arkadaşlarımızı, risk altındaki çocuklarla bir araya getirmek istiyoruz. Bununla ilgili 20 civarında faaliyet projemiz var. Kimine sportif faaliyetler, kimine kültürel faaliyetler, kimine psikolojik destek, kimine maddi imkan sunmak dahil olmak üzere bir çok faaliyeti esas alan şuanda çalışma yürütüyoruz. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili kamuoyuna açıklamada bulunacağız” dedi. 

 

“Okul güvenliği konusunu ihmal etmeyelim”

 

“Okul güvenliği konusu, gençliğimizle ilgili çok önemli bir alan. Bu konuyla ilgili tedbirler alıyoruz ama hala bu konuyla ilgili ufak tefek sıkıntılarımız devam ediyor” diyen Vali Yavuz, “Kaymakamlarımızın bu konuyu bizatihi takip etmelerini, zaman zaman habersiz okul önlerinde gidip gezmelerini, bu yönde herhangi bir tespit bulduklarında, süratle gereğini yapmalarını bekliyoruz. Ayrıca belediye başkanlarımız, bu konuyla ilgili gördükleri bir eksiklik söz konusu olduğunda merkezdeyse bizimle, ilçelerde kaymakamlarıyla, emniyet ve jandarma birimleriyle süratle bu konuyu takip etmeleri gerekiyor. Çünkü maalesef okul önlerinde halen çocuklarımızı rahatsız etmek isteyen, onlara zarar vermek isteyen insanlar dolaşıyor. Bunlarla ilgili idari yaptırım kararları da almış bulunuyoruz. Bu konuyla ilgili oldukça başarılı olacağımı düşünüyorum. Çünkü, okul güvenliğini sağlamadan, uyuşturucu ve şiddetle mücadele edebilmek mümkün değil. Dolayısıyla bu konudaki hassasiyetimizi üst seviyeye çekmemiz gerekiyor” diye konuştu. ORDU OLAY

 

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?