Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

Belde Evler için imza kampanyası başlatıldı

Belde Evler için imza kampanyası başlatıldı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından Belde Evler inşaatının durdurulmasının ardından mahalle sakinlerince ‘Belde Evleri İmar Katliamını Engellemek İçin İmza Kampanyası’ başlatıldı.

Dönemin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz zamanında Belde Otel arazisi tepkilere rağmen özel proje alanı olarak ilan edilerek, çok katlı yapılaşmaya açılmıştı. Alanda yapılaşma devam ederken çeşitli sivil toplum kuruluşları projeye olan tepkilerle birlikte imza kampanyası da düzenledi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise tepkileri dikkate alarak hazırlattığı rapor doğrultusunda Belde Evler de dahil olmak üzere bütün özel projeleri rant oluşturma amaçlı olduğu ve imar kirliliğine neden olduğu için iptal etti.

Belde Evlerin bulunduğu Kiraz Limanı Mahallesi sakinleri ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin aldığı karara destek olmak için ‘Belde Evler İmar Katliamını Engellemek İçin İmza Kampanyası’ başlattı. Altınordu’da tarihi Şadırvan önünde toplanan mahalle sakinleri hem açıklama yaptı hem de imza kampanyasına start verdi. Bugün Şardırvan önünde saat 13.00 ila 17.00 arasında devam edecek olan imza kampanyası sonrasında iki gün aynı saatler arasında Tahıl Pazarında ondan sonra da iki gün boyunca yine aynı saatler arasında Fidangör girişinde 30 Eylül’e kadar devam edecek.

İnşaatın durdurulması doğru karar

Kampanyaya öncülük yapan Kiraz Limanı Mahallesi Muhtarı Fikret Güneytepe, “Mahallemizde yapılan ve çok katlı yapılaşma olan Belde Evler projesi Ordu Büyükşehir Belediyesi Encümenin aldığı karar doğrultusunda duruldu. Biz bu durdurma kararını sonuna kadar destekliyoruz. Bunun için de imza kampanyası başlatıyoruz. Bütün Orduluları da bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz. Bu sadece bizim değil Ordu’nun sorunu. Şu anda alan tellerle çevrilmiş giriş yok gelecekte hiç olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı yatay bunlar dikey yapılaşma diyor

Mahalle sakinlerinden Kutsi Gemici ise, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı inşaatı durdurma kararını destekliyoruz. Biz bu evlerin yıkılmasını istiyoruz. Alanın böylece tekrar halka kazandırılmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımız özellikle yatay yapılaşmaya dikkat çekiyor. Her açıklamasında bunu vurguluyor. Bence bu projeye bu gözle de bakılması gerekiyor. Ordu’nun otele ihtiyacı var. Zaten öncesinde de burada otel vardı. Yine çok kata kaçmadan otel olabilir” diye konuştu. 

Sorun sadece Kiraz Limanı’nın değil Ordu’nun sorunu

Belde Evler projesinin Ordu’ya bir faydası olmayacağını ifade eden mahalle sakinlerinden  Tuncay Ongun da, “Bu projedeki olumsuzluk sadece Kiraz Limanı Mahallesini ilgilendirmiyor. Ordu’nun tamamını ilgilendiriyor. Yeşili ve doğayı koruyalım. Deniz kenarına sahip çıkalım. Ordu’ya, Orduluya ait olan yerleri bir takım rant projesine teslim etmeyelim. Biz Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yapılaşmayı durdurma kararını sonsuz destekliyoruz” şeklinde konuştu.    

Ordulu bize destek olmalı

Belde Evler projesinin durdurulmasının Ordu için tarihi bir gelişme olduğunu dile getiren mahalle sakinlerinden Lale Gemici ise, “Yeşili ve doğayı her zaman için koruyalım. Bu geleceğimiz için çok önemli. Çocuklarımız için çok önemli. Bu projenin durdurulması için alınan karar sadece Kiraz Limanı mahallesini ilgilendirmiyor. Ordu’nun tamamını ilgilendiriyor. O yüzden kampanyaya herkesin desteğini bekliyoruz.” dedi.       

Gelin geleceğimizi kurtaralım karartmayalım 

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin inşaat durdurma kararını yerine bulan bir başka mahalle sakini Tuğba Çol da, “Bu projenin durdurulması sadece Kiraz Limanı Mahallesinin bir kazanımını olmayacak Ordu’nun bir kazanımı olacak. Bugün burada başlatılan tepki sadece bizi yani Kiraz Limanı Mahallesini değil bütün Orduyu ilgilendiriyor. O nedenle çevre diyen, gelecek diyen herkesi imza atarak destek olmaya çağırıyorum. Gelin geleceğimizi kurtaralım” diye konuştu. ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?