Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

BU SAHİL ORDU’YU PARLATIR

BU SAHİL ORDU’YU PARLATIR

Cumhuriyet ve Turnasuyu mahalleleri sakinleri içerisinde plajların, bisiklet ve yürüyüş yollarının olduğu sahil düzenlemesi istiyor. Mevcut sahilin Ordu’ya yetmediğini belirten mahalle sakinleri, yapılacak hizmetin Ordu’yu Türkiye’de parlatacağını ifade ediyor.          

Cumhuriyet ve Turnasuyu mahalleleri sakinlerinin gündemi kıyı düzenlemesi. Her iki mahalle muhtarının sahil düzenlemesi için başlattığı imza kampanyasına destem tam. İçerisinde plajların, bisiklet ve yürüyüş yollarının olduğu sahil düzenlemesi isteyen mahalle sakinleri bunun sadece kendilerine değil Ordu’nun geneline yapılmış bir hizmet olacağını ifade ediyor. İşte her iki mahalle sakinlerinin görüşleri:     

BÖYLE BİR SAHİL TÜRKİYE’DE YOK

Kadir Çakmak: Turnasuyu Mahallesinde iş yerim var. Bırakın Samsun’u Atakum’u Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir sahil yok. Çünkü burada tertemiz deniz var, akıntı yok. Keşke burası zamanında t yapılıp güzelce imara açılsaydı. Geçmişte 10-15 kadar t yapıldı. Bunlar da yapılmasaydı deniz şu anada Ordu-Giresun yoluna gelmişti. Yine de iş işten geçmiş değil. Sahil düzenlenmesinin mutlaka yapılması gerekiyor. Biz bunu istiyoruz. Bu sadece bu iki mahalleye değil Ordu’ya değer katar. Bunu kimseye anlatamıyoruz. Burada yürüyüş yolları bisiklet yolları yapılması lazım. Biz deniz kenarındayız ancak denize germek için Çaka’ya, Tepelatı’na gidiyoruz.

OLAĞAN ÜSTÜ BİR PROJE OLUR

Ercan Akgül: Turnasuyu Mahallesinde oturuyorum. Bu sahilin gerçekten düzenlenmesi gerekir. Yürüyüş yollarının, bisiklet yollarının olması gerekir. Ancak bunun buradaki çevreye, doğal yapıya zarar vermeden yapılması gerekir. Burada doğal yapı bozulacaksa hiç dokunulmasın daha iyi. Bunun dışında Cumhuriyet ve Turnasuyu sahiline yapılacak proje olağan üstü bir projedir. Çünkü sadece bu iki mahalleye değil Ordu’ya değer katacak bir projedir. Şuan bu iki mahallede çocukların, gençlerin, ailelerin, yaşlıların denizden istifade imkanı yok. Ordu’nun güzelliklerini ufka bakarak görme imkanları yok. Bu imkanın sağlanması Ordu turizm için de olağan üstü bir proje olur. 

GİDİLEBİLECEK HİÇBİR YER YOK AMA OLMALI

Merve Çakır Aksoy: Cumhuriyet Mahallesinde eczane çalıştırıyorum. Mahalle yoğun olarak, memurlardan, çalışan kesimden ve öğrencilerden oluşuyor. Daha çok akşam yoğunluk oluyor ancak akşam burada vakit geçirilebilecek bir yer yok. Mahalle ışıklandırma olarak da yetersiz. Üniversite öğrencileri o nedenle akşam dışarı çıkmaktan korktuklarını bu yüzden bir nevi hapis hayatı sürdürdüklerini belirtiyor. En azından sahil kesiminin Akyazı’da olduğu gibi yürüyüş yolları, bisiklet sürme yolları olursa buradaki insanlar da üzerlerindeki yükleri atabilirler. Bu onların sağlıkları için de çok iyi olur.  Burada yapılacak sahil düzenlemesi sadece buraya değil Ordu’ya hizmet verir.                   

 

DENİZ KENARINDA OLDUĞUMUZU HİSSEDEMİYORUZ

Birsen Geyik: Benim Cumhuriyet Mahallesinde kuaför yerim var. Burada sahilde oturma alanları yok, yürüme alanları yok. Ordu Üniversitesi burada ancak öğrencilerin deniz kenarında oturup bir çay içebilecekleri bir yer yok. O yüzden öğrenciler şehir merkezine gidiyorlar. Sadece onlar için değil buranın sakinleri için de aynı şey geçerli. Burada memuru amiri var onların da kafalarını dinleyebilecekleri, kendilerine gelebilecekleri, sağlıkları için aktivite yapabilecekleri bir yer yok. Bir düşünün deniz kenarındasınız ama denize gidemiyorsunuz. Cumhuriyet Mahallesinin sakinleri denize Akyazı Mahallesine gidiyorlar. Biz şu anda bu mahallenin deniz kenarında olduğunu hissedemiyoruz.                       

ÖLMEDEN MAHALLEMİN SAHİLİNDE YÜRÜYEBİLEYİM

İsmet Kaygusuz: Ben Cumhuriyet Mahallesinde oturuyorum. Burası da sahil Akyazı Mahallesinde olduğu gibi olursa çok güzel olur. Bizim de onlar kadar hakkımız var. Şu anda denizden istifade edemiyoruz. Bize yapılacak diye söz verdiler 10 yıldır bekliyoruz.  Biz de stresimizi atmak için, sağlığımız için yürüyüş yapmak isteriz. Benim yaşım ileri ölmeden göreyim. Biz şu anda denize kıyısı olan bir mahallede oturuyoruz ama eşimizle dostumuzla misafirimiz geldiğinde Akyazı Mahallesine gidiyoruz. Orada da oturmaya yer bulamıyoruz. Sadece biz değil kimse bulamıyor. O yüzden Cumhuriyet Mahallesine Turnasuyu ile birlikte kesintimiz yürüyüş yolları, bisiklet yolları istiyoruz.                   

AKYAZI’YA VAR DA CUMHURİYET’E NEDEN YOK…

Muammer Akduman: Ben Cumhuriyet Mahallesinde seyyar manav olarak çalışıyorum. Aynı zamanda da Cumhuriyet Mahallesinde oturuyorum. Şu anda biz burada denizden hiç istifade edemiyoruz. Ben kendim deniz için Keçiköy tarafına gidiyorum. Burada yaşamaktan üniversite öğrencileri de hiç memnun değil. Çünkü altı yapı yok, sahil imkanı yok. Üniversite arıtmadan atığını denize atıyor. Bilimsel kirlilik var. Biz de Akyazı’ya yapılan hizmeti istiyoruz. Buranın ne özelliği var ki Akyazı’ya yapılan hizmet buradan esirgeniyor. Aslında burada yapılacak sahil sadece bu bölgeye değil Akyazı’da olduğu gibi Ordu’ya Ordu’nun tanıtıma yapılacak bir hizmet olur. 

AMAN RİZE’DE OLDUĞU GİBİ DOLGU YAPMAYIN

Gafur Özdemir: Ben Ordu Üniversitesinde okuyorum, Rizeliyim.  Cumhuriyet Mahallesinde oturuyorum ve Cumhuriyet Mahallesinde okuyorum. Burada sahilin düzenlenmesi gerçekten çok iyi olur. Spor yapan arkadaşlarımız var onlar için iyi olur. Özellikle havaların iyi olduğu zamanlarda derz çalışmak isteyen arkadaşlarımız için de iyi olur.  Bisiklet yolu olursa ben de burada bisiklet sürmek isterim. Ancak burada dolgu yapılmasını istemem ve önermem. Rize’de mecbur kalındığı için dolgu yapıldı ancak kumsal yok. Bu sadece üniversite öğrencileri için değil mahalle sakinleri için de iyi olur Ordu için de iyi olur diye düşünüyorum.Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?