Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

Davamız ilahi kelimetullah

Davamız ilahi kelimetullah

Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Bizim bir davamız var. Bu davamız ilahi kelimetullah davasıdır. Dün de budur, bugün de budur. Dolayısıyla bizim yolumuz bellidir” dedi.

Vali Seddar Yavuz, Korgan  ilçesini ziyaret ederek, bir dizi ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu.  Vali Seddar Yavuz, Korgan ilçe ziyareti kapsamında, ilçede görev yapan kamu görevlileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla da bir araya geldi. “Türk kültür ve medeniyetinin birinci özelliği insandır, insana saygı gösterir. İkinci önceliği İslam ve Müslümandır. Dünyanın neresinde bir Müslüman var ve kan ve gözyaşı içindeyse bu bizim sorunumuzdur, bizim derdimizdir diye bakarız. Üçüncüsü sevgiyle yaklaşırız. Canlıyı ve cansızı kucaklarız. Dördüncüsü de adaletle hükmederiz. İşte bu medeniyet değerlerinin son 16 yılda daha fazla hissedildiği, yaşandığı, hissettirildiği bir dönemi de hep beraber idrak ettik” diyerek, konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, “Bu şehri, söylediğim 4 tane unsur çerçevesinde inşa etmeye, kamu hizmetlerinde de etkinliği ve verimliliği sağlamaya, hep beraber katkı sunmaya çalışıyoruz.  Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışıyor. Hizmet ve yatırımlarımızda eksikliklerimiz, noksanlıklarımız olabilir. Hizmet ve yatırımlar noktasında sizlerin hangi talepleri sıkıntıları, sorunları varsa bunları da tespit etmeye geldik. Bu yapılan tespitleri de kısa süre içerisinde sizlerin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

 

“İşbirliği, koordinasyon ve istişareye çok önem veriyoruz”

 

Vali Yavuz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önem verdiği en önemli hususlardan bir tanesi işbirliği, koordinasyon ve istişaredir” diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim medeniyet değerlerimizin en önemlilerinden bir tanesi istişare kültürüdür. Ben biliyorum değil, biz. Ben yapıyorum değil, biz. Dolayısıyla her konuda birlikte iş yapabilmeyi, birlikte üzülebilmeyi, birlikte sevinebilmeyi, birlikte başarabilmeyi öğrenmeliyiz. Ben duygusunun daha azaldığı, birlikte çalışılabildiği bir ortamı tesis etmekte, bizim makam olarak valiliğin en önemli görevlerinden bir tanesi iş birliği ve koordinasyonu sağlamaktır. Bu anlamda da elimizden gelen bütün gayreti göstereceğimizi ifade etmek istiyorum.  En önemli konumuz hizmet ve yatırım. Sadece bu mu değil? Diğer taraftan da gönüllerin inşası, medeniyet değerlerinin pekiştirilmesi. O açıdan da sürekli gençlerimizle de bir araya geliyor ve medeniyetimizi anlatıyoruz. Bizim bir davamız var. Bu davamız ilahi kelimetullah davasıdır. Dün de budur, bugün de budur. Dolayısıyla bizim yolumuz bellidir. Davamız bellidir, hedefimiz bellidir, biz kim olduğumuzu, nereye gideceğimizi, bugünkü karşılaştığımız risklerin de sebebinin ne olduğunu biliyoruz. Yaptığımız iş itibariyle biz sadece yatırım ve hizmet üreten bir kurum olmaktan çok, bizim medeniyet değerlerini yaşatan bir anlayışla yolumuza devam etmemiz gerekiyor. İşte burada çocuklarımıza özellikle manevi değerlerle birleşmesi, bütünleşmesi, milli değerlerini içselleştirilmesi ve bu küresel kültürün karşısında dimdik ayakta durabilecek, kendi değerlerini koruyabilecek bir anlayışı inşa etmeliyiz. Hizmetlerimizi, noksanlarımızı, eksiklerimizi tamamlayacağız. Bunda bir sıkıntı yok. Biz hizmet etme noktasında başarılıyız. Elbette kusurlarımız eksiklerimiz noksanlarımız vardır bunları telafi edeceğiz. Dün yaptığımız yanlışlar varsa bunlardan döneceğiz, kucaklaşacağız ve yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz.”

“Bizler mazeret üretecek insanlar konumunda değiliz”

Konuşmasında tarihin mazeret üretenleri değil, başaranları yazdığına vurgu yapan Yavuz, ”Biz mazeret üretecek insanlar konumunda değiliz. Ordu Valisinin şikayet etmek yerine, iş çözmek, sorunu çözmek gibi bir yükümlülüğü var. O yüzden geldiğimiz günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatlarıyla sizlerle sık sık buluşuyor, sosyal medya dahil olmak üzere sizlerin dilek, şikayet ve taleplerini çözmeye gayret ediyoruz. Biz devleti, şefkatli bir devlet haline getiriyoruz. 82 milyon vatan evladını etnisitesi, inancı ne olursa olsun kucaklıyoruz. O, insanların sorunlarını kendi sorunlarımız gibi görüyor, bu ülkede yaşayan herkesi bu ülkenin birinci sınıf vatandaş olarak kabul ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Devletin gücünü kendisinin kudreti gibi görenler her zaman kaybeder”

Kamu çalışanlarından vatandaşlara karşı sevgi ve şefkat göstermelerini özellikle isteyen Vali Yavuz, “Buyuran, emreden, makbul insan prototipi yaratan devlet anlayışı artık geride kaldı. O yüzden vatandaşımızı karşılarken ondan bir gülümsemeyi esirgeyen bir anlayışla ya da bürokrasiyle yolumuza asla devam edemeyiz. Bunu net bir şekilde söylüyoruz. Vatandaşına gülümseyen, şefkatle kucaklayan bir devlet peşindeyiz.  Buna mecburuz. Çünkü, biz kamu gücü kullanılıyoruz. Devletin gücünü kendisinin kudreti gibi görenlerin her zaman kaybettiğini bilmenizi isterim. O yüzden de makamlar mevkiler gelir geçer. Burada önemli olan niyet ve amaç dua almaktır” dedi ve alınan herhangi bir görev ya da sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek, kamu kaynaklarının da etkin ve verimli bir şekilde kullanmak gerektiğinin de altını çizdi. ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?