Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

DSP’DEN ‘52 CUMHURİYET KENT UMUDUN PROJESİ’

DSP’DEN ‘52 CUMHURİYET KENT UMUDUN PROJESİ’

Demokratik Sol Parti  (DSP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ergün, projelerini ‘Ordumuza Yakışan 52 Cumhuriyet Kent Umudun Projesi’ adı altında açıkladı.

 

İlk projesinin sevgi kenti Ordu olduğunu ifade eden Demokratik Sol Parti  (DSP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ergün, “Cumhuriyet kent umudun projesi kapsamında sevgi kent -dürüst insan, temiz toplum-, halk kent -halkın doğrudan yönetimde hâkimiyeti-, bilim kent -bilimin öncülüğünde kalkınma-, doğal kent -kentlerde doğa ile iç içe yaşam-, kültür kent -kent kültürü reformu-, hukuk kent -her alanda hukukun üstünlüğü-, üret kent -rantçı kentten üreten kente-, güneş kent -güneşin her alanda kullanıldığı kentler-, köy kent -köye dönüş reformu-, tekno kent -yerli teknoloji üretme ve kullanma- geleceği sevgi odaklı, ışıklı, halkçı kentler dönemi başlıyor. Ne ezilen ne de ezen, insanca halkça bir düzen cumhuriyet kentleri geleceğin medeniyet ufkundan yeni bir güneş gibi doğacaktır.” dedi.

“Sıfır atık ve kendi kendine yeten, ekolojik bir büyükşehir tasarlayacağız.” diyen DSP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergün, “Çöp ve atık toplama istasyonu ve aktarma istasyonları kurarak çöplerimizden enerji üreteceğiz. Büyükşehrimize sanayi, tarım, hayvancılık, turizm, ulaşım üzerine kuracağımız master planları ile şehrimizin büyümesi ve gelişmesi ile birlikte düzenli bir kent haline getireceğiz. Ekolojik iç ve dış yaşam alanları oluşturacağız. Her alanda kendi kendine yetebilecek büyükşehir tasarlayacağız. Risk altındaki alanlarımızı dönüştürüp, yenileyip büyükşehrimize estetik katacağız. Bilimsel ve akademik çalışmalara ağırlık vererek akıllı bir kent inşa edeceğiz. Gençlerimiz için gençlik akademisi ve gençlik meclisi kurarak gençlerimizin hem eğitimlerini alırken hem de şehirleri için karar alarak yönetimde söz sahibi olabilecekler. Şehrimizin büyümesi ve gelişmesi için gençlerimizle kodlama atölyeleri, girişimcilik merkezleri ve kuluçka merkezleri sayesinde fikirlerini üretip geliştirerek şehrimize ve ülkemize imkânlar sağlayacaklar.” şeklinde konuştu.

 

Kadınları için aile kültür merkezi ve kadın girişimciliği mikro kredi desteği sağlayarak kadınların üretimde söz sahibi olmalarını sağlayacaklarını ifade eden DSP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Evde üretim yapan kadınlarımız ürünlerinin satışlarını yapabilmeleri için satış noktaları yapacağız. Çocuklarımız için kodlama atölyeleri, çocuk atölyeleri, çocuk eğlence merkezi kurarak gelişimlerine imkân sağlayacağız. Çocuklarımızın sağlık sorunları ile uğraşmamaları için çocuk hastanesi kuracağız. Yaşlılarımız için evde bakım hizmeti ve alzheimer mola evi kuracağız. İçinde yer aldığımız şehrin daha yaşanabilir kılınabilmesi için doğa güzelliğiyle iç içe modern ve akıllı büyükşehir yapacağız. Doğanın sunduğu kaynakları gelecek kuşaklara kalacak şekilde düzenlenip korunmasını sağlayacağız. Tarihi ve kültürel çevre değerlerini koruyarak ordumuzun turistik bölgelerini belirleyerek turistik yerler sağlayacağız. Araştırma ve uygulama alanlarında üretilen bilgiyi kamu yararı gözeterek toplumsal yaşama aktaracağız. Yerel değerleri küresel ölçekte rekabet edilebilir düzeye yükselteceğiz. Eşitlikçi, yenilikçi yaklaşımlarla yaşamı ve mekânı düzenleyeceğiz.”

 

Büyükşehri sosyal demokrat belediye anlayışı ile yöneteceklerini aktaran DSP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergün, sözlerini şöyle tamamladı: “Şehirlerin geleceğini yönlendirerek akıllı bir yönetim getirip marka bir kent olacağız. Büyükşehrimize sağlayacağımız spor kompleksinin modern ve akıllı olması yanı sıra spor fabrikası kurarak ordumuzu temsil edecek sporcular yetiştireceğiz. Doğanın güzel eşsizliğinde vatandaşlarımızın huzur bulacağı kamp yerleşim merkezleri kuracağız. Üniversite öğrencilerimiz için daha ekonomik öğrenci evleri yerleşkesi kuracağız. Modern, akıllı ve temiz sanayi tesisleri ile lojistik merkezleri büyükşehirin liderliğinde kuracağız. Turistik veya ticaret için gelen körfez ziyaretlerimiz için yat limanı oluşturacağız. Kentimize ro-ro limanı yaparak ülkemize ve dünyaya ticaret merkezinden biri yaparak limanımızı kurmuş olacağız. Böylelikle büyükşehrimize gelir kaynağı elde etmiş olacağız.” ORDU OLAY

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?