Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

İMAR YANLIŞI YAPMAYACAĞIZ

İMAR YANLIŞI YAPMAYACAĞIZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “İmarda ben de çok hassasım. Göz göre göre bir yanlış yapmayacağız. Diğer arkadaşlarımda benim gibi aynı hassasiyette” dedi.   

31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden oluşan Ordu Büyükşehir Belediye Meclis’i ilk toplantısını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığındaki Meclisin ilk toplantısında en genç üye sıfatıyla Ulaş Tepe ve Macit Coşgun Katip Üye olarak görev yaptı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde 3’ü bayan 74 üye bulunuyor. AK Parti’nin 63, CHP’nin 6, MHP’nin 3, Saadet Partisi’nin ve BBP’nin 1’er üyesi bulunuyor.

OBB Meclisinde iktidar ile muhalefet arasında ilk tartışma komisyonların üye sayısı hakkında yaşandı. CHP ve SP üyeleri komisyon üye sayılarının 5’ten 9’a çıkarılarak muhalefet partilerin de birer üye alınmasını istedi ancak 76 üyesi olan Mecliste 63 üyesi AK Partili olan üyelerin oylaması sonucu bu öneri kabul görmedi.        

CHP OBB Meclis Üyesi Ertuğrul Yüksel, OBB Başkanı Güler’e hitaben “Biz komisyonların üye sayısı 5’ten 9’a çıkarılarak muhalefetten de birer üye olsun derken çalışmalara katkı vermek için bunu istedik. Ordu için yapılacak güzel şeylere katkı vermek ve onların içinde olmak istedik. Hepsi buydu. Bu meclisin elindeydi isterse yapabilirdi. Ama müdahil olanlar oldu galiba” dedi.               

Muhalefet az dolayısıyla tesirimiz az

Saadet Partisi OBB Meclis Üyesi Kerim Ateş ise, OBB Başkanı Güler’e seslenerek, “Muhalefet az dolayısıyla tesirimiz az. O nedenle size çok büyük görevler düşüyor. Siz muhalefetin etkisini artıracak bir yönetim tarzı sergilerseniz bizi memnun edersiniz. Çünkü bizler size çok güveniyoruz. Bakanlığınız döneminden sizi tanıyoruz. Sizin bu görevde olmanız bizi gururlandırıyor. Yeni göreviniz hayırlı olsun. Ben Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ediyorum. O komisyon üye sayılarını 3’ten 5’e çıkararak muhalefet partilerinin meclis üyelerinin komisyonlara girmesine imkan verdi. Burada da keşke komisyon üye sayıları 5 değil de 9 olsaydı. O zaman muhalefetten de birer kişi komisyona girseydi iyi olurdu. Sizin demokratik ve yumuşak tavrınızı çok seviyoruz.” diye konuştu.

OBB Başkanı Hilmi Güler de meclis üyelerine, “Muhalefeti ben temsil ediyorum. Hiç merak etmeyin. Bunlar değişmeyecek şeyler değil. Gidişata bakarız durumu değerlendiririz ona göre sayıyı çıkarabiliriz. Ordu’yu hep beraber yöneteceğiz.” diyerek cevap verdi.

Bu cevap iktidar ve muhalefet partili meclis üyeleri tarafından alkışlandı.                

Göz göre göre bir yanlış yapmayacağız

OBB Başkanı Güler sözlerini şöyle tamamladı: “İmarda ben de çok hassasım. Göz göre göre bir yanlış yapmayacağız. Diğer arkadaşlarımda benim gibi aynı hassasiyette. Bizim 19 ilçemizin de çok güzel olması lazım. Biz çok büyük bir hassasiyetle estetiği çok dikkat edeceğiz, çevreye çok dikkat edeceğiz.   Sadece insan haklarına değil hayvan haklarını da cansızların haklarına da tayın hakkına da dikkat edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Samimi söylüyorum seçim kampanyası boyunca da bunu söyledim, hayatım boyunca da böyle söyledim. İyi bir şey yapacağımızı düşünüyorum. Güzel olacak hiç merak etmeyin.”

KOMİSYONLARA KİMLER SEÇİLDİ

Meclis 1. Başkan Vekili Celal Tezcan /AK Parti Meclis 2. Başkan Vekili Adem Atik/AK Parti Katip Üyeler Serpil Koçan, Alper Bektaş /AK Parti

Belediye Encümeni: Celal Tezcan, Yeliz Ürer Araz, Abdullah Coci, Aşkın Baş, İsmet Yücesoy (AK Parti)

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Kerim: Em, Yeliz Ürer Arz, Abdullah Coci, Atakan Kılıç, Aşkın Baş (AK Parti)

Parti Çevre ve Sağlık Komisyonu: Olgun Özcan, İsmet Yücesoy, Fatih Abacı, Resul Ataş, Bahri Altun (AK Parti)

Parti Plan ve Bütçe Komisyonu: Ethem Rasim Uysal, Mehmet Gencay, Olgun Ocak, Macit Coşgun, Hüseyin İnanır (AK Parti)

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Ercan İnan, Nurettin Aydoğdu, Nevzat Ege, Hüseyin Kocakoç, Necmi Demir (AK Parti)

Ulaşım Komisyonu: Hüseyin Cem Eyüpoğlu, Ruhi Özbay, Cengiz Kocyiğit, Namık Paç, Ayhan Usta (AK Parti)

Hukuk Komisyonu: Mehmet Gencay, Murat Çavuş, Hüseyin İnanır, Edip Yerebasmaz,Muammer Özer/AK Parti Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Züleyha Eriş, Mevlit Yiğit,Turgut Sivrikaya, Nurten Çam, Hasan Baday (AK Parti)

Türkiye Belediyeler Birliği Temsilciliği: Mustafa Sayim Tandoğan, Beytullah Gençtan, İsa Türkcan, Hüseyin Semiz, Fikri Uludağ, Tuncay Kiraz (AK Parti)

Tarihi Kentler Birliği Temsilciliğine Kemal Kahraman, Ercan Çayıroğlu, Emre Bafra, Musa İşler (AK Parti)

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Temsilciliği: Ahmet Şahin, Musa Sarıdiken (AK Parti)

Türk Dünyası Belediyeleri Birliği Genel Kurul Üyeliği: Dr. Mehmet Hilmi Güler, Aşkın Tören, Adem Atik (AK Parti)

 

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?