Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

KENT TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

KENT TURİZMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Çambaşı Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Cem Şenocak, salgın nedeniyle ara verilen otel inşaatında çalışmaların yeniden başladığını belirterek, “Çambaşı Yaylamızın yolu ve kayak tesisinde hedeflenen aktiviteler hayata geçirildiğinde Çambaşı Kayak Tesisi ve otel, kente turizm ve yatırım anlamında çok büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Geçtiğimiz yıl inşaatına başlanan ve karkas inşaatı tamamlanan Çambaşı Otel’de korona virüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından çalışmalar kaldığı yerden yeniden başladı. İnşaat çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çambaşı Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Cem Şenocak, çatı ve duvarların yapım işini Konut İnşaat Halim Poyraz ortaklığının aldığını söyledi. Müteahhitliği üstlenen firmanın hisse alarak Çambaşı Yatırıma katkı sağladığını belirten Şenocak, “Şirket, yaptıracağı çatı ve dış kaplama bölümünün büyük kısmını hisse vererek, kasasından para çıkmamış oldu. Çatı ve dış kaplama çalışmalarının ardından yol ve otopark çalışmaları, devamında da diğer bölümleri hızlı bir şekilde bitirilerek 2020 kış sezonuna kadar önemli kısmını bitirmeyi hedeflemektedir. Çambaşı Yaylamızın yolu ve kayak tesisinde hedeflenen aktiviteler hayata geçirildiğinde Çambaşı Kayak Tesisi ve otel, kente turizm ve yatırım anlamında çok büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu

Örnek bir proje olacak

Çambaşı Kayak Merkezi yapılırken Ordulu işadamları olarak güzel bir ortaklık yapmak istediklerini ifade eden Şenocak, “Biz geçmişte Ordulular olarak bir arada bulunamamış olmanın sıkıntılarını yaşadık. Biz bir olalım, beraber olalım zihniyetiyle bu yola koyulduk. O günkü siyasetçiler de bizi buna teşvik etti. Kayak merkezi yapıldığında atıl bir yer olmasın istedik. Ordu’nun kanaat önderleri, iş adamları buranın içerisinde olsun, katkı sağlasın ve takip etsin diye bir ortaklık kurduk. Bu ortaklık 29 işadamıyla resmen 2012 yılında kesinleşti. Ülkede yaşanan ekonomik krizler, hükümet içerisindeki bakanların değişimi burayı kiralama süremizi bayağı uzattı. Tapumuzu almamız 2018 yılını buldu. 49 yıllığına kiralama yöntemi ile alabildiğimiz bu yerin yatırımına küresel krizinden dolayı 2019 yılında başlayabildik. Buradaki en büyük amacımız bu ortaklığın başarılı bir şekilde devam etmesi ve gelecek nesiller adına güzel bir örnek olmasını amaçlıyoruz. Arkadan pırlanta gibi donanımlı, eğitimli gençlerimiz geliyor. Onların daha başarılı olacaklarını görüyorum. Eğer Ordu’daki ortaklık modelinin başarıya ulaştığını görürlerse daha iyi bir enerji alarak birbirleriyle çeşitli alanlarda daha büyük ortaklıklar yaparlar” şeklinde konuştu.

Güçlü bir yapı oluşturuldu

Şenocak, “Farklı sektör liderlerinden 29 iş insanı ile başlayan projede ilerleyen safhada sermaye artırımlarına katılan 4 kişi kaldı. 1 kişi de sermaye artırımlarına katılmayarak küçük hissedar olarak ortaklığına devam etti. Bu iş insanlarının verdiği destek çok önemli ve anlamlı bir dik duruş örneğidir. Ayrılan hisselerin yerine başta Ordu Büyükşehir Belediyesi ORBEL olmak üzere yeni, samimi her türlü yatırım ortaklığına gönül vermiş, maddi ve manevi olarak bu yatırımın bir an evvel bitirilmesini hedefleyen yeni hissedarlarla toplam 15 ortaklı çok güçlü bir yapı oluşturuldu. Otel yapımı için çalışan komitelerde yer alan ortaklarımız ‘Bu bir gönül işidir ordu sevdasıdır’ diyerek kendi işlerinden ve özel hayatlarından fedakârlık yapıp özveriyle ve yüksek enerjileri ile yatırım çalışmalarına zaman ayırmaktadırlar” ifadelerinde bulundu.

Ayrılan ortaklarımıza kırgın değiliz

“Projeden ayrılan ortaklarımıza hiç bir kırgınlığımız yok” diyen Şenocak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ordu’da bugüne kadar başarılı olamamış, bir ortaklık örneği mücadelesi veren ortaklarımızın, yatırım başarılı olmayacak yürümeyecek gibi olumsuz düşünceleri yaymaya çalışarak enerjisini düşürüp moralini bozma hareketleri doğru değildir. Bu düşüncelerin kimseye bir fayda sağlamayacağı gibi ilimizin geleceğine de hiç bir katkı sağlamayacağı aşikârdır. Şirketin komiteleri tüm çalışmalarında ortaklarının menfaatlerini üst düzeyde önemseyerek çalışmalarını titizlikle yapmakta hiç bir zaman kişilerin menfaatlerini ön planda tutmamaktadır. Komitelerin amacı kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirerek şirkete yapılacak yatırımlarda en uygun fiyatlarla en kaliteli imalatı yapmaktır. 2012’den bu güne Çambaşı Yatırım Ortaklığına desteklerini esirgemeyen birçok siyasetçi devlet adamı Vali ve Bürokratların isimlerini yazamadığım birçok kişinin katkıları olmuştur. Özellikle ORBEL’i şirketimize ortak eden dönemin Büyükşehir Belediye Başkanına, Milletvekillerine, Valimize; başlangıçtan bu güne tesisin ve otelin yapımı için büyük emek sarf eden, defalarca bizimle Ankara’ya gelerek süreci takip eden, emeğini ve mesaisini hiç bir zaman esirgemeyen Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya’ya, Kayak Derneği Eski Başkanı Fevzi Turan’a, baştan gönüllü olarak başlayan bizleri bırakmadan devam eden altın hisseli ortaklarımıza, sonradan bizlere inanarak şirketimize katılan ve bizlerinde enerjisini yükselten bu sosyal projeye katılarak Ordu’nun geleceğine katkı sağlamak isteyen yeni ortaklarımıza, ayrıca; büyük enerjisi heyecanı yenilikçi projeleri Çambaşı Kayak Tesisine önemli katkılarını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve ekibine, Orbel yönetimine; ilimiz ve Çambaşı Yatırım ortakları adına şükranlarımızı sunar teşekkür ederim.” ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?