Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

Kibele’ çikolata oluyor

Kibele’ çikolata oluyor

‘Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Çikolatayı marka haline getireceğiz. Bunu yaparken de Ordu’nun markasını kullanacağız. Kibele diye bir çikolata markasını ilimize kazandıracağız” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da devam eden yatırımların son durumları, yürütülen çalışmalar, turizm hedefleri ile ilgili gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Fındığın artık Ordu’da da işlenebileceğini kaydeden Başkan Güler, 2016 yılında Kurul Kalesi’nde yürütülen kazı çalışmalarında bulunan ve 2 bin 100 yıllık olduğu tahmin edilen Ana Tanrıça Kibele’den esinlenerek marka ortaya çıkarttıklarını kaydetti. Ordu’nun çikolatalarının markasının ‘Kibele’ olacağını ifade eden Güler, “Çikolata ile yeni bir projemizi hayata geçiriyoruz. Bunu yaparken de yeni bir marka ile hayata geçiriyoruz. Ordu’muzun markası olan Kibele ile hayata geçireceğiz. Sanatkâr arkadaşlarımız Kibele heykeli üzerinde çalışmaları yapıyorlar. Kibele diye bir çikolata markasını ilimize kazandıracağız. Şimdi bir adam Antep’e gittiğinde Antep Baklavası getiriyor. Niye biz Ordu çikolatasını Kibele adı altında yapmayalım? Bu konuda çok güzel çalışmalar yapılıyor. İnanıyorum ki, kısa süre içinde Kibele markası ile çikolatalarımızı satışa başlayacağız. Hatırlar mısınız? Ben seçim döneminde bir ara kayboldum. 7 saatlik bir uçuş ile Afrika’ya gittim. Gana’da dünyanın en iyi kakaosunu üreten kişiler ile görüştüm. Tekrar 7 saat uçuş ile geri geldik. Şimdi Dünya’nın en iyi kakaosu ile en iyi fındığını birleştiriyoruz. Yani bu yapılan çalışmalar 5-6 aylık çalışmalar değil. Bunların hepsinin birer geçmişi var. Biz buraya birikimimiz ve tecrübemiz ile geldik. Dolayısıyla, Ordu’da güzel şeyler yapıyoruz” diye konuştu.

İmar konusunda kararlılığımız devam edecek

Şehir kimliğine aykırı hiçbir imar değişikliğine izin vermeyeceklerini beliren Güler, “İmar çoğu şeyin temeli. Hem de yolsuzlukların temeli hem sıkıntıların temeli, rantın kapısı ve çirkinleşen şehirlerin en temel sebebi. Ben buna izin veremem. Dolayısıyla çok kararlıyız. Lami cimi sevmiyorum. Maalesef kolay anlaşılamayan durumlarda var. Hukuken de bu işi kökünden çözmek niyetindeyiz. Bir tane yanlış yaptığınız zaman emsal teşkil ediyor, örnek oluyor diğerleri dede aynı şey oluyor. Ordu’yu kirletmeye hakkımız yok. Bu vatandaşın anayasal hakkı. Sahiller herkesin. Parayı veren düdüğü çalar diye bir şey yok. Ordu herkesin, Türkiye herkesin sahillerde vatandaşın. Bu noktada kesin kararlı bir şekilde gidiyoruz. Anayasal hata yapmadan herkesin hakkı olan çalışmaları yapacağız. Bu benim hem geçmişimle ilgili yaklaşımımım hem de aynı sülaleden gelen bir kurucu belediye başkanında torunu durumundayım. Dolayısıyla bize emanet edildi Ordu. Ben şehri emini durumdayım. Bunun için doğru olan şeyleri yapmayı düşünüyorum. Yaptığım şeyleri de düşünerek değerlendirerek yapıyoruz. Yanlış olan kantorantların hepsini ortadan kaldırıyoruz. Bu sadece adalet açısından değil erdemli davranış. Ordu’yu düşünen, üreten ve yarışan Ordu haline getirmek için düşünmemiz lazım. Bütün bu değişim dönüşüm zihinlerde başlıyor. Peşinden proje üreteceğiz. Güzellikle üreteceğiz. Bundan sonrada iyilikte yarışacağız. Önce kendimizle yarışacağız. Sonrada rakiplerimizle diğer şehirlerle yarışacağız. Ordu’nun ses getirecek bir şehir olacağına inanıyorum. İmar bizim vazgeçilmez tek konumuzdan bir tanesi. Sadece rant olarak değil estetik olarak ta bakıyoruz. Bize şehirler emanet edildi. Bizde şehirli olmak zorundayız. Kültürüyle, sanatıyla. Biz sanatkâr şehrin çocuklarıyız. 1930 yılından beri tiyatromuz var. Çok aydın sanatkârlarımız ve toplumlarımız var. Halk bizden daha ilerde. Dünyadaki gelişmeleri de takip ediyorum. Ab belediyeler birliğine de seçildim. Hemen hemen görmediğimiz şey yoktu. Ben yönetmek değil yönlendirmek istiyorum. Çünkü burada herkesin bilgisi var ben sadece yönetici değil yönlendirici olacağım” şeklinde konuştu.

 

Bütün kaynaklarımız müsait

Borç nedeni ile hizmet yapılamadığı eleştirilerine de cevap veren Güler, şöyle konuştu: “Ordu belediyesi güçlü bir belediye, biz güçlü bir şehiriz. Bütün kaynaklarımız müsait. Tabi ki borcumuz olacak. Ama bizim görevimizde bunları ödemek. Kısa zaman da ben 200 trilyon kadar borç ödedim. Kaynağı olmayan belediye bunu yapabilir mi. Ben bakanlıklar yönettim. Büyük şirketleri yönettim. Dolayısıyla bunlar çok önemli şeyler değil. Önemli olan bunları döndürebilmek. 4 şirketi biz neden kurduk. Hem işsizliği çözmek hem de kaynakları arttırmak için. Benim farkım bu. Öbür türlü ben zaten belediye başkanı olmama gerek yoktu. Biz burayı havza yaklaşımı yapalım diye Cumhurbaşkanımız yönlendirdi. Mesela burada başarılı olursak aynı şekilde komşu illerde de aynı yaylalarımız var. Giresun’un bizden ne farkı var. Dolayısıyla bizde onlardan birtakım şeyler öğreneceğiz, onlarda bizden.” ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?