depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

ODÜ şifa dağıttı!

ODÜ şifa dağıttı!

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Diş Hekimliği Hastanesi, toplam 671 bin 74 haftaya şifa dağıttı. ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Üniversitemiz, her yıl binlerce hasta üzerinde gerçekleştirilen yüz binlerce tedavi işlemi ile bölgesinde lokomotif görevi üsteleniyor” dedi.

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Diş Hekimliği Hastanesi, toplam 671 bin 74 haftaya şifa dağıttı. ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Üniversitemiz, her yıl binlerce hasta üzerinde gerçekleştirilen yüz binlerce tedavi işlemi ile bölgesinde lokomotif görevi üsteleniyor” dedi.

Verdiği sağlık hizmetleriyle sadece Ordu’nun değil bölgenin sağlık alanında önemli bir adresi olma niteliği taşıyan Ordu Üniversitesi hastanelerinde geçen yıl adeta hizmet yarışı yaşandı. Deneyimli kadrosu ile gerçekleştirdiği özel operasyonlarla dikkat çeken Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen yıl 363 bini aşkın hastaya hizmet verilirken, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde ise 4 bine yakın ameliyat yapıldı. Diş Hekimliği Hastanesi’nin kuruluşundan bu yana gerçekleştirilen tedavi işlemi ise 1 milyona ulaştı.

ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi 363 bin hastaya hizmet verdi

Kaliteli sağlık hizmeti sunmayı kendine hedef edinen Sağlık Bakanlığı ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, alanında uzman doktor ve deneyimli sağlık personelleri ile bölgede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerini karşılamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2017 yılında ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 363 bin 478 hastaya poliklinik hizmeti verildi. On bin 57 hastanın yatarak tedavi edildiği hastanede 6 bin 626 ameliyat gerçekleştirildi. Hastanede geçen yıl yapılan tetkik sayısı ise 3 milyon 820 bin 647.

Ameliyat sayısı 4 bine yaklaştı

Ordu Üniversitesi’nin sağlık alanında hizmet verdiği bir diğer birim olan Karadeniz’in en donanımlı hastanesi olma özelliğine sahip Sağlık Bakanlığı ODÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde de geçen yıl gerçekleştirilen 3 bin 919 ameliyatla hastalar şifaya kavuşturuldu. On bin 432 hastanın yatarak tedavi edildiği hastanede 233 bin 802 hastaya da poliklinik hizmeti sunuldu. Sağlık Bakanlığı ODÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde geçen yıl toplam 1 milyon 318 bin 410 tetkik gerçekleştirildi.

1 milyon tedavi işlemi yapıldı

Ağız ve diş sağlığı konusunda üst sıralarda yer alma hedefiyle 2012 yılında hasta kabulüne başlayan Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde geçen yıl poliklinik hizmet verilen 73 bin 794 hasta ile kuruluşundan bu yana geçen 6 yılda 321 bin 867 hastada 1 milyon tedavi işlemi gerçekleştirdi. Fiziki ve teknolojik olanaklar bakımından her geçen gün büyüyen Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ağız ve diş sağlığı hizmetinde Ordu ve çevre illerde ön sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

Bölgede lokomotif konumunda

Konu hakkında bir açıklama yapan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Sağlıkla ilgili araştırma ve uygulama merkezleri olarak eğitim hastaneleri kapsamında yer alan üniversite hastaneleri, üstlendikleri tıp ve diğer sağlık disiplinlerinin eğitimi, sağlıkla ilgili araştırmalar ve daha çok ilerlemiş ve ciddi sorunları olan hastaların tedavi hizmetleri ile toplumun sağlık düzeyinin yükseltilmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Dolayısıyla günümüzde üniversite hastaneleri yataklı sağlık hizmetlerinin verildiği kurumlar olmaktan çıkarak ileri düzeyde özellik arz eden teşhis ve tedavi hizmetlerinin sunulduğu kurumlar haline gelmiştir. Biz de Ordu Üniversitesi olarak bu kapsamda yürütmüş olduğumuz sağlık hizmetleri çalışmalarına hem Araştırma Hastanemiz hem de Diş Fakültemiz bünyesinde aralıksız devam etmekteyiz. Her yıl binlerce hasta üzerinde gerçekleştirilen yüz binlerce tedavi işlemi ile bölgesinde lokomotif görevi üstelenen Üniversitemiz, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmış olan yeni hizmet binalarıyla bölgesine ve ülkesine katkı sağlamayı sürdürecektir” şeklinde konuştu. ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?