Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

Orduluların hızlı tren sevinci OLMASI GEREKEN BUYDU

Orduluların hızlı tren sevinci  OLMASI GEREKEN BUYDU

Geçtiğimiz hafta proje ihalesine çıkılan Samsun-Ordu Hızlı Tren Hattı, Orduluları sevindirdi. OTSO Başkanı Servet Şahin, yıllardır talepleri olan hattın mutluğunu yaşadıklarını belirtti. OTSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım ise, “Demiryolu Ordu’nun turizmine, sanayisine çok ciddi katkılar yapacaktır” dedi.

Samsun-Ordu Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İşi danışmanlık hizmeti işi için, yeterli tecrübeye sahip adaylar teklif vermek üzere ön yeterlik başvurusuna davet edildi. Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanmak suretiyle kısa listeye alınarak teklif vermeye davet edilecek isteklilerin katılımıyla 4734 sayılı Kanunun 5’inci bölümünde yer alan hükümlere uygun olarak belli istekliler arasında ihale usulü ile ihale edilecek. İhale 25 Aralık 2019 tarihinde TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Satın Alma ve Stok Kontrol Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu (3.kat 4052 no.lu oda) saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

 FİZİBİLİTE ETÜDÜ YAPILACAK

TCDD, Samsun-Çarşamba-Ünye-Fatsa-Ordu arasında çift hatlı ve EST’li olarak yapılması planlanan demiryolu hattının alternatif işletme senaryolarına (işletme hızı, yolcu, yük, karma trafik vb.) göre değerlendirilerek fizibilite çalışması yapılmasını öngörüyor. Bu teknik şartname ile Samsun-Çarşamba-Ünye-Fatsa-Ordu güzergâhında mevcut ulaşım sistemine ek olarak bir Demiryolu inşa edilmesi durumunun ekonomik ve finansal (Mali) açıdan değerlendirilerek projenin; ekonomik açıdan yapılabilir olup olmadığının tespitine yönelik Ekonomik Analiz, finansman açısından yapılabilir olup olmadığının tespitine yönelik Mali Analizi de içerecek olan Fizibilite Etüdünün teknik detaylarının belirlenmesi amaçlanıyor.

ŞAHİN: HEM TURİZMİ HEM TİCARETİ CANLANDIRIR

Yayınlanan ihale ilanı Ordulularda da büyük sevinç yaşattı. Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Orduluların bir hayalinin daha gerçekleşmeye başladığını belirterek, “Öncelikle bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Olması gereken buydu. Samsun-Sarp Demiryolu’nun Ordu ve Giresun’dan geçerek devam etmesi gerekiyordu. Bu demiryolu sayesinde ilimizin hem turizm potansiyelinin hem de ticaret hayatının canlanacağını öngörüyoruz. İstanbul’dan veya başka bir ilden yola çıkan insanlar belki buradan Pekin’e gidecekler. Kars demiryolunun ne kadar cazip olduğunu görüyoruz. Ankara’dan çıkan Kars’a gidip, geri dönüyor. Bizim ilimizde de böyle bir hareketlilik neden yaşanmasın” diye konuştu.

 

 

 

 

 

YILDIRIM: İVEDİLİKLE YAPILMASI GEREKEN BİR PROJEDİR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Levent Yıldırım ise, “Bu yıllardır kamuoyu olarak hep beraber seslendirdiğimiz Ordu açısından da olacağına inandığımız bir projedir. Projenin fiili olarak hayata geçiyor olması Ordu olarak Ordulu olarak bizi çok mutlu etmiştir. Bu demiryolunun bir an önce de hayata geçirilebilmesi için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım. Hükümetin ve devletin projeye bu şekilde yaklaşımları bizi son derece mutlu etti. Son yapılan ihale sürecinden sonra fili olarak hayata geçirilmesi halinde demiryolu Ordu’nun turizmine, sanayisine çok ciddi katkılar yapacaktır. Bu proje kendisine inandığımız bir projedir. İvedilikle yapılması gereken bir projedir. Bundan dolayı daha önce her anlamda bu projeye bütün kalbimizle destek vereceğimizi ifade etmiştik. Hükümetimiz ve devletimizin de bu konudaki hassasiyeti bizi son derece mutlu ve mesut etti. İnşallah bu ihale süreci de hızlı bir şekilde tamamlanır. Bizler Ordulular olarak projenin bir an önce tamamlanmasını can-ı gönülden arzuluyoruz” şeklinde konuştu. MUSTAFA KIRLAK/YASİN ÇANAKÇI-ÖZEL HABEREtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?