Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

ORDU’YA SIRA DIŞI VALİ!

ORDU’YA SIRA DIŞI VALİ!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ordu Valiliğine, Tunceli Valisi Tuncay Sonel atandı. Vali Sonel’in kentteki üç yıllık çalışmasını STK temsilcileri ve gazeteciler değerlendirdi. Vali Sonel’in sıra dışı hizmetlere imza attığını belirten STK temsilcileri ile gazeteciler, Sonel’in Ordu’ya level atlatacağını ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile Ordu dahil 41 ilin valisi değişti. Buna göre, 18 ile yeni vali ataması yapılırken, 23 ilin valisi yer değiştirdi. 17 ilin valisi mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alınırken, Muğla Valisi Esengül Civelek ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı.

VALİ YAVUZ’UN YERİNE SONEL

13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Kararname ile Muş Valiliği’nden Ordu Valiliği’ne atanan Seddar Yavuz, dün Resmi Gazete’de yayınlanan yeni kararname ile Kocaeli Valiliğine atandı. 3 yıl boyunca Ordu Valiliği görevini yürüten Vali Yavuz’un yerine ise, Tunceli Valisi Tuncay Sonel getirildi.

TUNCELİ’DEKİ STK VE GAZETECİLERDEN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Çarşamba günü yayınlanan Resmi Gazete ile Ordu Valisi olarak görev yapacak olan Tuncay Sonel’in, Tunceli’deki görev süresi içerisindeki çalışmalarını kentteki Sivil Toplu Kuruluşu (STK) temsilcileri ve gazeteciler değerlendirdi. Üç yıl boyunca Tunceli’de görev yapan Vali Sonel’in başarılı çalışmaların altına imza attığını belirten STK temsilcileri ve gazeteciler, halk tarafından sevilen bir vali olduğunu söyledi.

“ORDU’YA DA BÜTÜN YÖNÜYLE KATKISI OLACAKTIR”

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, Vali Sonel’in çalışkan bir kişi olduğunu ifade ederek, “Sayın Valimiz, yeni görev yapacağı Ordu’ya hayırlı olsun. Sayın Valimiz ekonomik olarak sadece Tunceli’ye değil Türkiye’ye büyük bir katkı sağladı. Turizmden ekonomiye çok güzel projeleri hayata geçirdi ve şehrin kaderini değiştirdi. Her yönüyle çok çalışkan bir valimiz. Kar kış dinlemiyor. Kuşkusuz Ordu’ya da bütün yönüyle katkısı olacaktır. Ekonomiden turizme bir çok projeyi Ordu’ya da kazandıracaktır. Şimdiden tüm Ordululara hayırlı olsun” dedi.

“MAKAMINI KULLANMAYAN, HALKLA İÇ İÇE OLAN BİR VALİ”

Tunceli Gazeteciler Derneği Başkanı Ferit Demir, Vali Sonel’in makamını kullanmayarak halkla iç içe olduğunu söyledi. Sonel’in görev süresi boyunca Tunceli’ye güzel hizmetler kazandırdığını belirten Demir, “Daha önce Tunceli’de görev yapan İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş Bey de Ordu’ya atanmıştı. Doğu Bey de, Tunceli’ye çok güzel hizmetler yapmış, halk tarafından sevilen bir emniyet müdürüydü. Şimdi emniyet müdürümüzden sonra Valimiz Tuncay Sonel de Ordu’ya atandı. Üç yıldır Tunceli’de görev yapıyordu. Daha çok icraatsal işlerle, yani ilin yatırımlarıyla ilgili olarak çok büyük emekler ve hizmetler verdi. Sürekli halkın içerisinde olmaya özen gösteriyor. Makamından ziyade halka vakit geçirmeyi seven bir vali. En ücra noktalardaki insanlara ulaşmayı hep ön planda tutan bir çalışma prensibine sahip. Ben bu ilin valisiyim, her istediğimi yaparım mantığını gütmeyip, sorunlara çözüm arayan valiydi. Görev süreci boyunca Tunceli’ye güzel hizmetler kazandırdı. Umuyorum ki Ordu’da da güzel işler yapacaktır. Ordu’ya da yeni hizmetlerin gelmesi için çalışmalar yapacaktır” diye konuştu.

“ORDU’YA LEVEL ATLATACAK”

Tunceli Emek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüsniye Karakoyun da, Vali Sonel’in çalışkan birisi olduğuna dikkat çekerek, “Valimiz yerinde duramayan birisi. Aklına sıra dışı projeler geliyor. Tunceli’de daha önce park ve bahçe yoktu. Tunceliler park ve bahçeyle Vali Sonel sayesinde kavuştu. Ordu’ya da level atlatacak” şeklinde konuştu. MUSTAFA KIRLAK-ÖZEL HABER

 

 

TUNCAY SONEL KİMDİR

1970 yılında Adana' da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana' da tamamladı. Adana Erkek Lisesi'nden sonra 1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde 1992 yılında lisans, yine aynı fakültenin Kamu Yönetimi Anabilim Dalında 1995 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. Valimiz Sayın Tuncay SONEL, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mülki İdare Hizmetleri Sınıfına 1994 yılında Aydın Kaymakam Adayı olarak atandı. Üç yıllık staj süresince Adana-Ceyhan Kaymakam Refikliği, Elazığ-Maden Teftiş Stajı, İngiltere Brighton Dil ve Meslek Eğitimi, Kütahya-Simav Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunduktan sonra kaymakamlık kursunu üstün başarılı olarak bitirdi.1997-1999 Ankara-Güdül, 1999-2001 Gümüşhane-Köse, 2001-2005 Kırklareli-Vize,2005-2008 Şanlıurfa-Birecik, 2008-2012 Trabzon-Of, 2012-2015 Konya-Seydişehir, 2015-2016 Balıkesir-Bandırma Kaymakamı, 20 Aralık 2016-28 Haziran 2017 tarihleri arasında Kadıköy Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

2004 yılında Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti tarafından "Yılın Kaymakamı Ödülü", 2005 yılında Anadolu Basın Birliği tarafından "Yılın Kaymakamı Ödülü", 2006 yılında Yoksullarla Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı tarafından "Yılın Yetim Babası Ödülü", 2006 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından "Vali Galip DEMİREL Sosyal Hizmet Ödülü" dalında "Yılın İdarecisi Ödülü", 2007 yılında Siyaset Dergisi'nden "Yılın Kaymakamı Ödülü", 2007 yılında Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından "Çocuk Hakları Çocuk Dostu Ödülü", 2008 yılında İZDER (Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Derneği) tarafından "Yılın Kaymakamı Ödülü" aldı. İnfomag Dergisi'nin Mart 2009 sayısında "Türkiye'nin Geleceğine Yön Verecek 100 İsim" arasında gösterildi. Nisan 2009' da ise Güneydoğum Derneği'nce bir önceki görev yeri olan Şanlıurfa-Birecik' te yaptığı çalışmalardan dolayı ödüle layık görüldü. Of' ta yapmış olduğu sosyal projeler SYDV Genel Müdürlüğü (Ağustos 2009) ve Atılım Üniversitesi (Eylül 2009) tarafından yayımlanmıştır.

2011 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından "Teşekkür Belgesi", 2012 yılında Sosyal Gelişim Enstitüsü Merkezi tarafından "Yılın Kaymakamı Ödülü", Mart 2013' te YÖK' e bağlı Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından "Farkındalık Ödülü", Eylül 2013'te Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi tarafından ortak düzenlenen "Selçuk Üniversitesi Ali AKKANAT Sosyal Sorumluluk Ödülü", Nisan 2015' te Türkiye Diyanet Vakfı'nca "İyilik Ödülü"ne layık görülmüştür. Görev süresi içerisinde Ankara, Gümüşhane, Kırklareli, Şanlıurfa, Trabzon, Konya, Balıkesir Valilerinden 15 Başarı belgesi, Milli Eğitim Bakanından 2 Takdirname, 2017'de İçişleri Bakanı tarafından Teşekkür Belgesi verilmiştir.1999 yılında Ankara-Güdül Belediye Meclisi'nce, 2001 yılında Gümüşhane-Köse Belediye Meclisi'nce, 2005 yılında Kırklareli-Vize ilçesine bağlı Çakıllı ve Sergen Belediye Meclislerince, 2008 yılında da Şanlıurfa-Birecik Belediye Meclisi'nce "Fahri Hemşehrilik" beratları verilmiştir. Of Belediye Meclisi'nin 2012 yılında almış olduğu karar ile "Fahri Hemşehrilik" beratı ve Of' un "Altın Anahtarı" verilmiştir. Yine Of' a bağlı Ballıca, Bölümlü, Cumapazarı, Eskipazar, Gürpınar, Kıyıcık ve Uğurlu Belediyeleri Meclis Kararları ile "Fahri Hemşehrilik" beratları verilmiştir.

13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararname ile Tunceli Valiliğine atanmıştır. Son yayınlanan 10 Haziran 2020 kararnamesi ile Ordu Valiliğine atanmıştır.

 

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?