Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

‘POZİTİF’ EYLEM!

‘POZİTİF’ EYLEM!

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Tarık Sayın öncülüğünde Pozitif Çağrı merkezi çalışanları bir eylem yaparak sendikaya üye olunmasının engellenmesi ve bu nedenle yapılan işçi çıkarımlarını bir eylem yaparak protesto etti.

Düzenlenen eylemde işçiler adına bir açıklama yapan Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Tarık Sayın, “Güvencesiz çalışma ortamının egemen olduğu, ücret ve sosyal haklar yönünden yetersizliklerin ve eşitsizliklerin bulunduğu Çağrı Merkezlerinde (Call Center) yürüttüğümüz sendikal örgütlenme, hızlı biçimde devam etmektedir. Çağrı merkezi çalışanları geleceklerine ve haklarına sahip çıkarak anayasal, yasal ve demokratik haklarını kullanmakta ve sendikamıza tüm Türkiye çapında katılmaktadır. Son iki ay içinde Comdata Çağrı Merkezi ile ATOS Çağrı Merkezinde yürüttüğümüz çalışma sonucu yeterli üye çoğunluğuna ulaşılarak toplu iş sözleşmesi yetki süreci başlamıştır. Aynı  süreç birçok çağrı merkezi ile Pozitif Çağrı Merkezi’nde de başarıyla sürdürülmektedir. Her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen cesaretle sürdürülen bu onurlu davranış bizleri gururlandırmaktadır.” dedi.

 

HAKLARI YOK GÜÇLERİ DE YETMEZ

 

“Sendikal örgütlenmenin diğer işyerinde olduğu gibi başarılı biçimde sürdürüldüğü Pozitif Çağrı Merkezi’nde son günlerde işveren  tarafından yasalara aykırı biçimde  baskı yaratılmaya başlanmıştır.” diyen Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Sayın, “Operasyon Müdürü Murat Ali Seven ile İnsan Kaynakları Müdürü Makbule Doğan tarafından yönetilen baskılar, çalışanların sorgulanmasına kadar dayanırken işyerinde psikolojik baskı ortamı yaratılmaya başlanmıştır. Sendikal özgürlükler konusunda Anayasamızın ve yasalarımızın hükümleri açıktır.  Pozitif Çağrı Merkezi’nde yürüttüğümüz sendikal örgütlenmenin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Çalışanların Anayasal ve yasal haklarını kullanmasını engellemeye çalışanlarla  her koşulda mücadele edeceğiz. Açık ya da gizli yasa dışı baskıların sürdürülmesi durumunda ilgili kişiler için Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunacağız. Yasal haklarımızı kullanmaktan hiçbir biçimde ve asla çekinmeyeceğiz; tüm yolları ve araçları sonuna kadar kullanacağız.” şeklinde konuştu. 

 

ORMAN KANUNU GEÇERLİ DEĞİL

 

Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Sayın, sözlerini şöyle tamamladı: “Her çalışanın sendikalaşma hakkı vardır ve bunu korumak, kollamak ve geliştirmek bizim boynumuzun borcudur. Sendikal yükümlülüğümüz, sorumluluğumuz ve görevimizdir. Çünkü  burası orman kanunlarının geçerli olduğu bir ülke değildir; burası hukuk kurullarının işlemesi gereken bir ülkedir. Tehditle, baskıyla ve gizli veya açık zorlamalara sendikal örgütlenme hakkının ortadan kaldırılmasına asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Pozitif Çağrı Merkezi’nde baskı ortamı yaratmaya çalışan işveren temsilcilerine bunu bildirmeyi özellikle bir görev sayıyoruz.” ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?