Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

SAĞLIKTA KORKUNÇ TABLO!

SAĞLIKTA KORKUNÇ TABLO!

Çapıcı açıklamalar yapan Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, kötü yönetim sebebiyle doktorların Ordu’yu terk ettiğini belirterek bu durumun insanların hayatlarına ve sağlıklarına mal olduğunu söyledi.    

Doktorlar Ordu’yu Neden Terk Ediyor?
Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “Büyük bir özveri ile Ordu’da çalışan, hayatını riske ederek sağlık hizmeti sunan, gece gündüz demeden vatandaşa şifa elini uzatmaya çalışan doktorlar ilimizde yetersiz hastane koşulları, malzeme eksikliği, baskıcı idareciler, hak ettikleri ücreti alamadıklarından dolayı ilimizi terk ediyor. Ay sonuna kadar 20’den fazla akademisyen ve uzman hekim tayin isteyerek ilimizi terk etmesinin yanında ilin devlet bünyesindeki tek gastroenteroloji uzmanı istifa etmiş ve ili terk etmektedir. Mide bağırsak kanamalı hastaların şehir dışı hastanelere sevkleri artacak gibi görünüyor. Mide bağırsak kanaması ile mesai saatleri sonrası acile gelen bir çok hastanın hem hekim yokluğundan hem de malzeme eksikliğinden acil servislerde mağdur olduğunu, bir kısmının şehir dışı hastanelere sevk edildiğini hatta yolda veya gidilen hastanede hayatını kaybettiğini duymaktayız.” diye konuştu.

 

SORUMLU İDARECİLER

Ordu Eğitim ve Araştırma hastanesinde birçok öğretim üyesi olmasına rağmen hiçbir doktorun endoskopi yapmak istemediğini aktaran Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı  Zengin, “Ayrıca endoskopi cihazının uzun süredir bozuk olması yerine yenisinin alınamaması ve bozuk aletlerin ne hikmetse tamirden bir türlü gelmemesi nedeniyle tüm hastalar Ordu Devlet Hastanesi’ne yönlendirilmektedir. Ordu Devlet Hastanesi’nde de malzeme eksiliği nedeniyle efektif olarak endoskopi işlemleri yapılamamakta ve 5-6 ay sonrasına mide bağırsak endoskopisine randevu verilmektedir. Hatta kendi yakınım da bir hastam 4 ay önce randevusunu alıp randevusunu beklemiş ve kanser olduğunu 4 ay sonra yapılan endoskopide öğrenmiştir. Bu insan haklarına aykırı bir durum olup hükümetin sağlık politikası ile bağdaşmayan bir durumdur. Bu 4 aylık sürede kanser diğer organlara sıçramış ise bunun vebali ve sorumluluğu kimdedir? Tabi ki ildeki sağlık camiasının başında ki idarecilerdedir.” şeklinde konuştu.

 

BÖYLE YÖNETİM OLMAZ

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin,  sözlerini şöyle tamamladı: “Asli görevleri sağlıkta plan ve programları uygulamak olan Sağlık idarecileri ise sendikacılığa soyunmuşlar çalışanlara baskı tehdit mobing uygulamaktadırlar. Yoğun bakımları gezerek uzman hekimlerin sorumluluğunda olan hastaların tedavilerine müdahale etmeye kalkışmalar, niçin yoğun bakıma alındığı konusunda çalışanları sorgu suale çekmeler, gece yarıları hastaneleri gezerek hastalar yatağında mı değil mi diye denetlemeler, kendi uzmanlık alanı olmayan konularda uzman hekimlere talimatlar vererek ameliyat olmasına gerek olamayan hastaya ameliyat ettirmeye çalışmalar, özveri ile çalışan acil servis doktorları, sağlık memuru ve hemşireler gece yerinde mi değil mi diye kontrol etmek için baskın düzenlemeler, tüm çalışanlara en ufak bir olayda doğru yanlış araştırmadan disiplin soruşturması açmalar, kendi sendikalarına üye yandaşlara kanunsuz il içi tayinler, yol harcırahı alarak menfaat sağlamak için usulsüz geçici görevlendirmeler vb. ne arasanız bu idarecilerde var. Hele ki bir başhekim var ki hastanesinde ki doktor arkadaşları ile odasında randevusuz görüşmediği gibi en erken bir hafta sonraya randevu veriyor.” ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?