depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

SPOR SALONU KARŞIYAKA’YA YAPILACAK

SPOR SALONU KARŞIYAKA’YA YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yeni spor salonunu Karşıyaka Mahallesi’ne inşa edeceklerini açıkladı. Spor salonunun projesinin hazır olduğunu ve temmuz ayı ek yatırım programına alınması için çalıştıklarını kaydeden Başkan Yılmaz, spor salonunda aynı anda 3 farklı spor organizasyonunun yapılabileceğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde çalışmaları devam eden ve planlanan projeleri basın mensuplarına düzenlenen gezi programı ile yerinde anlattı. Başkan Enver Yılmaz, Programda sırasıyla Ayışığı Meydanı ve Otoparkı, Şehitlik Anıtı, Köprübaşı Meydanı, Süleyman Felek Yayalaştırma ve Cephe İyileştirmesi, Boztepe Dört Mevsim Bulutlara Dokunun ve Boztepe Macera Parkı projelerini inceledi. Programa Şehitlik Anıtı, Ayışığı Meydanı ve Otoparkı projelerinin tanıtımı ile başlayan Başkan Yılmaz, Ordu’nun çevre illerle kıyaslandığında model bir büyükşehir haline geldiğini ifade etti. Başkan Yılmaz’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

 

BİN 537 ŞEHİDİN ADI YAŞATILACAK

Ordu’da Şehitlik Anıtı yok gerekçesiyle başlatılmış olan ve bu dönemde üniversitenin de içinde olduğu bir akademisyen grubunun belirlemiş olduğu projenin hayata geçirilmesiyle ilgili bir teşebbüs olmuştu. Bu çerçevede projeye sonuna kadar evet dedik. Kıyı kenar çizgisi olan bu alanlarda resmi izin takviminin bir an evvel belirlenmesi ve projenin bir an evvel gerçekleşmesi için hızlı bir şekilde çalışmamız gerekiyordu. Biz de özelikle zeytindalı harekatı, daha öncesi yapılan harekatlar ve son yılda teröre karşı yapılan mücadele ile birlikte ilimizde şimdiye kadar 1.537 kayıtlı şehidimizin olduğunun bilinci içerisinde, Ordulu şehitler kitabımızın muhtevasını da dikkate almak suretiyle ihaleye çıktık. Şehitler anıtı projemizin ilk bölümünde şehitlerimizi tasvir eden şehit profilli bir görüntü, arka bölümünde ise 1.537 şehidimizin isminin yazılacağı bir çalışma ve görsel olacak. Atatürk anıtı ile şehitler anıtı arasında düz bir zemin olmak kaydıyla aynı zamanda resmi programlarımızın yapılacağı tören alanı, çevre düzenlemesi ve kıyı kenar çizgisi düzenlemesi ile birlikte rıhtımdan başlayan Soya Fabrikasına kadar devam eden rehabilitesi kesilmeden düzenlenen bir proje haline gelecek. Ağaçlarda ve coğrafyada fiziki bir değişiklik olmadan alan sert zemin olacak. Bütün resmi tören ve anmalarımız burada olacak. 1.537 şehidimizin manevi şahsiyetine Ordulu hemşehrilerimiz büyükşehir marifetiyle sevgi, saygı ve şükranlarını sunmuş olacak. Tahmin ediyorum 5-6 aylık bir süre içerisinde resmi açılışı yapılarak hizmete sunulmuş olur.

 

İSTANBUL’UN YENİKAPISI ORDU’NUN AYIŞIĞI

Ayışığı Meydan ve Otopark Projesinde yaklaşık 7 bin metrekarelik bir dolgu alanı oluşturduk. Bu dolgu alanı ile birlikte daha önceden 110 araçlık otopark alanı 500 araçlık bir alana kavuştu. Ordu’da otopark ihtiyacı var söylemlerine karşı itirazları böylece ortadan kaldırmış olacağız. 55 bin kişinin aynı anda toplanabileceği bir miting alanı oluştu. Temsilen söylüyorum İstanbul’un Yenikapısı gibi burada da anıt alanımız, yaklaşık 50 metre uzunluğunda 200 metrekarelik iskelemiz, 400 metrekarelik büfe alanı, oturma alanları, yürüyüş alanları ve dekoratif aydınlatma elemanları olmak üzere güzel bir çevre düzenlemesi yapılmış oldu. Mayıs ayının sonuna kadar bu projeyi de bitirmeyi planlıyoruz. Burası bundan sonra Ordu ilinin resmi miting, fuar, eğlenme, gösteri ve toplanma alanı olacak” diye konuştu.

 

KÖPRÜBAŞI DA MİTİNG ALANI OLACAK

İlimizin en önemli sorunlarından bir tanesi meydanının olmayışı idi. Yaklaşık 120 metre uzunluğundaki bir alanı 132 adet ön gerilmeli prefabrik kiriş marifetiyle kapatarak yaklaşık 6 dönümlük bir meydanı ortaya çıkardık. Süleyman Felek Caddesi’ndeki 1 kilometrelik çevre düzenlemesi ve zemin iyileştirmesi ile birlikte bu alanımız inşallah mayıs sonu itibarıyla Ordumuzun cazibe merkezi, yeni bir meydanı, yeni bir toplanma merkezi olmuş olacak. Özellikle Köprübaşı Camii’nin önü olması sebebiyle ve bizim istatistiklerimize göre de günde 90 bin hemşehrimizin yaya olarak gidiş geliş yaptığı bu alanın hem ekonomik hem de ticari sirkülasyonu en üst seviyede. Bu çalışma ile birlikte özellikle bu camimiz ortaya çıkmış oldu. Süleyman Felek caddesindeki zeminin aynısı bu alanda da uygulanacak. Dolayısıyla burada da üstte oturma grupları, güneşlik ve gölgelik olmak kaydıyla hemşehrilerimizin gönül rahatlığıyla oturacağı, istirahat edeceği, dinleneceği, Cuma günleri de caminin cemaatinde sınır olmayacağı bütünlük arz edecek güzel bir çalışma olacak. Burası Ordu’nun yeni bir cazibe merkezi olacak.

 

DÖRT MEVSİM BULUTLARA DOKUNUN

 

Boztepe’de ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun’ projesini hayata geçiriyoruz. Boztepe’de “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun” projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan 11 bin 159 metrekarelik alan üzerinde toplamda 11 dairelik 5 adet villa tipi otel ile 1 adet restoran için çalışmalara başladık.  Ordu mimarisinde ve her katı ayrı daire olacak şekilde 227 metrekarelik 3 adet 3 katlı A tipi villa ve 2 adet 228 metrekarelik tek daireli dubleks B tipi villa yapılacak. 2 kat olarak projelendirilen restoranın toplam büyüklüğü ise 603 m² olacak. Restoran bölümüyle birlikte balkon, teras ve çocuk oyun alanları da olacak.

 

MACERA PARKI

 

Toplamda 11 dönüm bir alan üzerine uygulayacağımız proje kapsamında zorluk derecesine göre kolay, orta, zor ve çok zor olmak üzere 4 adet ağaç arası oyun parkurları, çocuk parkuru, her yaş grubuna hitap edecek pentatlon alanı, 11 metre yüksekliğinde dev salıncak, yürüyüş ve oturma alanları, atlama kulesi ve zipline yapılacak. Yakın bir zamanda yapım çalışmaları başlayacak. İnşallah yaz ortası gibi de hizmete açmayı planlıyoruz. Macera Parkı projemiz sayesinde hem hepimizin bildiği özel orman alanını koruyup kollayacağız hem de bu alanı vatandaşlarımızın ve turizmin istifadesine sunacağımız güzel bir yatırım yapacağız.

 

MELET PARK PROJESİ

Melet Park Projesi'nin 4 milyon liralık ilk bölümünün ihalesi yapılarak, müteahhit firma proje üzerinde çalışmalara başladı. İlk etapta proje alanının denizden korunması için çalışma yürütülüyor. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından projede ikinci bölüme geçilecek.  Projenin ikinci bölümünün proje bedeli 40 milyon lira. İkinci kısımda yatırım programına girdi. Kısa zamanda ihale edilecek. Toplam proje bedeli yaklaşık 130 milyon lira olan Melet Park Projesi'ni öngörülen takvim çerçevesinde hayata geçirerek Orduluların hizmetine sunmak istiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk işimiz buraya çöp dökülmesini engellemekti. Bunu da başardık. Şimdi seçim döneminde vaat ettiğimiz gibi belediye olarak burada bir mega projeyi hayata geçiriyoruz. Melet Park Projesi şimdiden Ordulular ve bölge halkına hayırlı olsun.

ÇİKOLATA PARK PROJESİ

Türkiye’nin en tatlı projesi olarak nitelendirilen proje revize edilerek çalışmalara tekrar başlandı. Projenin ağustosa kadar tamamlanması planlanıyor.

AVM İNŞAATI BİTMEDEN DÜKKANLAR KİRALANDI

Yüklenici firma tüm malzemelerini taşıyıp inşaata başlamak durumunda. Nitekim Türkiye’de hemen hemen hiçbir AVM’de olmayacak şekilde daha alt temelleri bitmeden kiralama işlemleri tamamlandı. Üst seviye kurumsal kimlik ve ulusal markalar AVM içerisindeki dükkanları kiraladı. Yerel ve yöresel alanlar için henüz kiralama takvimi başlamadı. Burası 45 milyon dolarlık yatırım. Bunun 10-15 milyon doları öz sermayeyle, kalanı kredilendirme ile yapılacak. Şu an itibariyle zemin ve hafriyat işlemleri bitirildi. Fore kazık işlemine ihtiyaç duyulmadığı için planlandığı gibi gidiyor. 10 gün sonra tahminimce orada yükselen bir bina görülecek. Fiziki inşaatlar eskisi gibi uzun soluklu değil. Burada tamamen metal aksanlı ve çelik konstrüksiyon olacağı için inşaatın fiziki yapısı tahmin edildiğinden çok daha hızlı olacak.

6 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU KARŞIYAKA’YA YAPILACAK

Cumhurbaşkanımız Ordu’ya, Samsun’un 8 bin 500 kişilik spor salonundan gelince ilimizdeki 3 bin kişilik spor salonu doğal olarak küçük ve standardı küçük gözüktü. Ertesi gün Giresun’a gidince bizim spor salonumuzun büyük ve standardı yüksek olduğu da görüldü. Yani bu ilden ile değişen tablo. Bizimki 3 bin kişilik, Giresun’un ki bin kişilik, Trabzon’unki 7 bin kişilik, Samsun’unki 8 bin 500 kişilik. Peki 8 bin 500 kişilik spor salonu olmalı mı Ordu’da? Benim kriterlerime göre çok büyük. Nedir ölçüsü bunun? 6 bin kişilik spor salonu. Bunun projesi de hazırlandı. Aynı anda 3 farklı müsabakayı kendi içerisinde bölmek suretiyle olacak bir kapalı spor salonu düşünüyoruz. Yani o uzunluğu dikeye böldüğünüzde voleybol, iki tane basketbol ya da farklı spor aktivitelerinin oynanabileceği bir kapalı spor salonu planlandı. Peki bunun neresi olmalı? Stadyumun olduğu yer mi, yoksa mevcut spor salonunun olduğu yer mi? Bu teklifle geldi bize bakanlık. Ben mevcut spor salonunun yıkılmaması gerektiğini, çünkü orasının Ordu için bir artı olduğunu ve oranın çok eski olmadığını söyledim. dolayısıyla oraya yapmalayalım dedim. Bunun üzerine bakanlık yer gösterin bize dedi. Biz araştırdık. Şu an Karşıyaka Mahallemizde 11 dönüm mevcut çim sahamızın uç noktasına yani Kuğukent ile en uçtaki çim saha arasındaki 11 dönümlük yer ile yine Turnusuyu Mahallesi’nde Sporcu Fabrikası olarak yapacağımız yer ile şu an amatör spor kulüplerimize ayırdığımız 7 dönümlük alanı sunduk. 10 dönümün üzerindeki bir alanın spor salonu için yeterli. İlk etapta 6 bin kişilik spor salonunun temmuz ayındaki ek yatırım programına alınması hususunda bir gayret içerisindeyiz. MUSTAFA KIRLAKEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?