Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
ALANLAR HABER İÇİ

SU MUSLUKTAN İÇİLECEK!

SU MUSLUKTAN İÇİLECEK!

OSKİ 2016 performans programı oluşturdu OSKİ kurumsallaşma ve hizmet kalitesinin sürekli artırılması amacıyla, 2016 yılı için stratejik amaç ve hedeflerini belirledi. Hazırlanan performans programına göre OSKİ, 2016 yılı içerisinde 195 milyon 500 bin liralık yatırım gerçekleştirecek.

Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), kurumsallaşma ve hizmet kalitesinin sürekli artırılması amacıyla 2016 yılı içerisinde yapacağı yatırım hedeflerini belirledi. 4 ana başlık altında 77 maddeden oluşan 2016 Yılı Performans Programı kapsamında OSKİ, 2016 yılı için yatırım maliyetlerini 195 milyon 500 bin lira olarak açıkladı.

ATIK SU VE YAĞMUR SUYU YÖNETİMİ

OSKİ, atık su ve yağmur suyu yönetimi performans programına göre 2016 yılı içerisinde, atık suların kontrolünü ve arıtımı sağlayarak, çevre su kirliliğini önleyecek. Bu kapsamda OSKİ, 2019 yılına kadar Ordu’da tüm kanalizasyon şebeke bilgileri yüzde 100 oranında GİS ortamına alınacak. Kanalizasyon şebeke tıkanıklığı arızaları her yıl en az yüzde 10 oranında azaltılacak. Kentsel atık suyun insan ve çevre sağlığına zarar vermeden daha ekonomik, verimli ve etkin bir şekilde bertaraf edilmesini sağlamak amacıyla, 2019 yılı sonuna kadar, ilçe merkezlerinin en az yüzde 50’sinin atık su sorunu çözülecek ve tesislerin sürekliliği sağlanacak. Her yıl ihtiyaca göre sıralanacak şekilde 2 ilçenin atık su arıtma tesisi ihtiyacı giderilerek, mevcut tesislerin verimli ve ekonomik olarak çalışmasında süreklilik sağlanacak. Atıksı su artıma içerisindeki atık çamurun değerlendirilmesi için 2019 yılına kadar en az bir proje hayata geçirilecek. Mevcut ve yeni yapılacak yerleşim alanları için yağmur suyu şebekesi alt yapısı, 2019 yılının sonuna kadar en az yüzde 50 oranında arttırılacak. Ayrıca, su kaynaklarının endüstriyel tesislerden arıtılmamış atık su dökümünü engellemek ve atık su denetimlerinin etkinliğini arttırmak suretiyle her ay düzenli kontrol sağlanacak.

TESİSLER YENİLENECEK

OSKİ, içme suyunu sağlıklı ve kaliteli bir şekilde arıtarak su kalitesini korumak ve geliştirmek amacıyla, her yıl en az 4 ilçede mevcut içme suyu arıtma tesislerinden yenilenebilecek durumda olanlar yenilenerek, içme ve kullanma suyu standartlara uygun hale getirilecek. Ayrıca, 2016 yılında mevcut içme suyu arıtma tesisleri, depo, terfi merkezi ve atık su arıtma tesisi yenilenecek. 2016 yılında arıtma tesisi faaliyetine ve 2016 yılında depo ve terfi merkezleri tesislerinin yenilenmesine 1 milyon 215 bin lira kaynak ayrılacak. MUSTAFA KIRLAK-ÖZEL HABER

Haber Videosu

0


Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?