Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
  • HABERLER
  • GÜNDEM
  • Türkiye’nin İlgisini Çekecek SIRRI PAŞA AÇIK AVM OLUYOR

Türkiye’nin İlgisini Çekecek SIRRI PAŞA AÇIK AVM OLUYOR

Türkiye’nin İlgisini Çekecek  SIRRI PAŞA AÇIK AVM OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Sırrı Paşa’daki çalışması bir ay içinde tamamlanacak. Yapılan çalışmalardan memnun olan esnaf, caddenin açık AVM haline getirildiğini belirterek Türkiye’nin konuştuğu bir cadde haline geleceğine inandığını belirtiyor ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e teşekkür ediyor.


 

İşte Sırrı Paşa esnafının yapılan çalışmalar ile ilgili düşünceleri: 

 

 

ŞİMDİDEN İLGİ ÇEKMEYE BAŞLADI

Derya Can: Ben 8 yıldır burada mağaza işletiyorum. Yapılan her şey güzel oluyor. Daha öncesinde de diğer taraf yapılmıştı bu taraf biraz atıl kalmıştı. Ondan dolayı da insanların tepkisi vardı. Dana öncesinde ise alt yapı çalışması yapılmıştı ancak insanlar memnun kalmamıştı. Sel ve su baskını oluyordu. Ben de bir kez sel baskınına uğradım. Ama şimdi tamamıyla elden geçiriyorlar ve güzel oluyor. Renkli olması da çok güzel oldu. Müşterilerimiz de çok beğendiklerini söylüyor. Sırf burayı görmek için gelenler olmaya başladı. Ben de bu renkleri gördüğümde huzur duyuyorum. Burası bittiğinde açık AVM gibi olacak. Ağaçlandırma da olacak. Zaten adı Fidangör. Fidangör fidansız olmaz.            

 

İŞİN HAKKI VERİLİYOR

Abdullah Konduroğlu: Ben Almanya, İngiltere gibi ülkelerde mimar olarak bulundum. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Sırrı Paşa’daki çalışmalarını çok pozitif buluyorum. Gerek malzeme seçimi gerekse estetik açısından gayet güzel şeyler yapılıyor. Çok güzel malzemeler ve renkler kullanılıyor. Hatta Süleyman Felek caddesinde yapılan uygulamaları geride bırakan uygulamalar hayata geçiriliyor. Doğal granit kullanılıyor. İnanın bana bunlar Avrupa’nın en zengin şehirlerine bile yok. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmek lazım. İşin hakkını veriyor. Bu cadde bittiğinde burası açık hava AVM’si özelliğinde olacak.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Ali Cemal Alptekin: Bu caddenin bir esnafı olarak yapılan çalışmadan memnuniyet duyuyoruz. Böyle bir çalışmaya da ihtiyaç vardı. Çünkü 25 seneyi geçmişti cadde yapılalı ve çok bakımsız bir duruma gelmişti. Şu anda güzel oluyor. Bittiğinde çok şık bir cadde olacak. Sadece Ordu’ya değil Karadeniz’e hatta Türkiye’ye örnek bir cadde olacak diye düşünüyorum. Bu cadde zaten tarihi itibariyle Ordu’nun en önemli alışveriş arteridir. Çünkü yılardır hiçbir yer yokken burası vardı. Bu cadde hiçbir zaman ölmez. Sanki burası bir açık hava alış veriş merkezi havasındadır. Bütün iyi mağazalar iyi markalar bu caddede bunuyor.  Rengarenk olması da çok güzel oluyor. Belediyenin eline sağlık.

 

BU ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ VARDI

Ahmet Kamber: Sırrı Paşa çalışması güzel gidiyor. Biraz geç oldu ama asıl korona virüs çalışmayı geciktirdi. Ama bu önemli değil. Bitirsin de sağlıklı günlerde alışverişimizi yapalım, ihtiyacımızı görelim. Cadde biraz eskimişti böyle bir çalışmaya gerçekten ihtiyaç vardı. Yapılan çalışmayla bu cadde Ordu’nun yüzü olacak. Ordu’ya da önemli bir katkı yapacak diye düşünüyorum. Hata bence sadece Ordu’dan ilgi görmez Karadeniz’den ilgi çeker. Nasıl Ordu’nun teleferiği Karadeniz’den ilgi görüyor burası da ilgi görür diye düşünüyorum. Çünkü farklı bir döşeme yapılıyor. Binalar ayrı ayrı renk taşıyor. Bu bence bölgenin ilgisini çekecek.

HA PRAG HA SIRRI PAŞA

Hüseyin Anlar: Sırrı Paşa caddesinin en eski esnaflarından biriyim. Ben bu caddede üçüncü kuşak halıcıyım. Bu cadde 1928’den beri hizmet veriyor. Sırrı Paşa caddesi son 25 yıldır kan kaybediyordu. Burada şu anda 136 tana iş yeri var. Bunların 44’ü konfeksiyon mağazası, 7 tanesi ayakkabı mağazası. İki de banka var. Burası enteresan bir yer. Yıllar önce Prag’a gitmiştim. O zaman dedim ki keşke eski Sırrı paşa caddesi dursaydı Prag eski Sırrı Paşa caddesiydi. O kadar güzeldi. Şimdi geçmiş dönem belediye başkanlarımızdan farklı olarak şehirli bir belediye başkanımıza sahip olduğumuz için -sonun da diyelim- bu cadde için olumlu şeyler düşünüyor. Bittiğinde güzel olacak.

 

ORDU’YA DEĞER KATACAK

Mithat Şahin: Burada güzel bir çalışma yapılıyor. Yapılan her işte olduğu gibi yapım aşamasında bazı meşakkatli süreçler yaşanıyor ama bunlar işin doğasında olan süreçler. Sonuçta ortaya güzel bir çıkacak. Bizler esnaf olarak yapılan işten memnunuz. Burada ortaya çıkacak olan eserin sadece Ordu’ya değil Karadeniz’e örnek oluşturacağını, cazibe oluşturacağını düşünüyorum. Turizm açısından da Ordu’ya katkı yapacak bir cadde ortaya çıkacak. Zaten böyle bir çalışmaya ciddi bir şekilde ihtiyaç duyuluyordu. Farklı renklerin seçilmesi ise buradaki cazibeyi artıracaktır.      

       

50 KERE SEÇİME GİRSE ONU SEÇECEĞİZ

Fahrettin Gözükan: Hilmi Bey’in çalışmaları çok olumlu. Bizim ailemiz hep CHP’li. Hayatımızda onun dışında bir partiye oy vermedik. Ancak ben Hilmi Beyi biliyorum ki çocukluğundan beri çok dürüst akıllı çalışkan, disiplinli biri. Ordu’ya çok büyük hizmetleri olacağını çok iyi biliyorum. Bu zamana kadar gelen belediye başkanlarının yapamadığı hizmeti yapacak. Sırrı Paşa caddesi de bitince çok güzel olacak. 50 defa seçime girse Hilmi Beyi seçeceğiz. Biz bu zamana kadar şehirden hiç kimseyi seçemedik. Ordu en güzel hizmetlerin yapılacağı yer aslında. Ancak biz bunan farkına varamıyoruz. Ancak yapılacak hizmetlerle artık herkes bunu fark edecek.

 

BURAYI GÖRMEDEN DÖNMEYECEKLER

Ümit Özkul: Ben Sırı Paşa çalışmasını çok iyi buluyorum. Şu anda belki bazı sıkıntıları yaşıyoruz ama ileri de bu caddenin esnafı, Ordu bu çalışmalarını semeresini görecek. Ben yapılan hiç şeye karşı olmam. Böyle bir çalışmaya da çok ihtiyaç vardı. Çünkü artık insanlar 3-4 yıldır buraya gelmez olmuştu. Burası öyle bir haldeydi ki puset arabalarıyla geçilemiyordu. Alt yapa en ufak bir yağmurda taşıyordu. Yeni yapılacak çalışmayla burası değil Ordu ya da Karadeniz Türkiye çapında ilgi görecek. Yazın gelenler burayı ziyaret etmeden dönmeyecektir.

 

BURADA HATALAR TEKRARLANMAYACAK

Abdullah Palazoğlu: Ordu Büyükşehir Belediyemiz biraz gecikmeli de olsa güzel şeyler yapmaya gayret ediyor. Sonuçta de ortaya güzel bir şey çıkıyor. Biz gelecekten umutluyuz. Böyle bir çalışmaya gerçekten ihtiyaç ardı. Yıllardır el değmemiş bir sokaktı.  Ourdu’nun en güzel en eski caddesine böyle bir çalışma yapılması iyi oldu. Biz esnaflar memnunuz. Bana göre çalışmadan sonra ortaya güzel bir cadde ortaya çıkacak. İsmet Paşa caddesinde yapılan hatalar burada yapılmayacak. Zekinde olsun iş yerlerinin tek tip olmaması olsun burada o hatalar tekrarlanmayacak. Biz zaten iş yerlerinin tek renk olmasını eleştiriyorduk.

BİZİ AĞAÇSIZ KOMASINLAR

Erol Kılıç: Burada yapılan çalışmaların güzel olacağını düşünüyorum. Böyle bir çalışmaya ihtiyaç vardı. Yenilik her zaman güzel bir şey. Biraz sabırlı olmak. Cefasını çekmek varsa sefasını da sürmek var. Bizim sadece tek istediğimiz caddede yeşillendirme istiyoruz.                       Ancak bunu saksıda istemiyoruz. Otoparkta ağaç yoktu oraya ağaç dikildi çok güzel oldu. Bizde bunu destekliyoruz. Burada da ağaç istiyoruz.

 

ESKİ FİDANGÖR GERİ DÖNÜYOR

Serkan Yöntem: Güzel bir çalışma oluyor. Bittiğin de daha güzel olacak diye düşünüyoruz. Her şey tamamlandığında eski Fidangör geri gelecek diye bir kanaat taşıyorum. Böyle bir çalışmayla gerçekten çok ihtiyaç vardı. Fidangör’ün yenilenmesi gerekiyordu. Müşteri bakımından bayağı düşüş vardı. Ben Fidangör, Ordu’nun kalbi diye düşünüyorum. Renkli olması da çok güzel. Turizm açısından da çok güzel olur diye düşünüyorum. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.

 

BURADA MÜTHİŞ BİR İŞ YAPILIYOR

Şeref Kamber: Sırrı Paşa caddesi hafriyat alanı oldu. Başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Muazzam bir alt üst çalışması var. Bittiği zamanda eski Sırrı Paşa’nın fevkinde renkli bir cadde olacak. Burası ağaçlandırma ve ışıklandırma ile harikulade bir cadde olacak. Bu zor şartlarda bu caddeyi müthiş bir hale getirmek müthiş bir olay. Buralar şehrin atar damarı. Sırrı Paşa kurulduğundan beri Ordu’nun en popüler caddesi. Enver Başkan güzel işler yaptı ancak burayı unuttu. Aslında buradan başlaması lazımdı. Cadde bir uçuruma gelmişti. Hilmi Bey burayı uçurumdan aldı. Zaten seçimde söz vermişti.

 

Haber: Hasan ÖzelEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?