Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

VONA’YI HEP BİRLİKTE MARKA YAPALIM

VONA’YI HEP BİRLİKTE MARKA YAPALIM

Perşembe’nin değeri bilinmeyen bir elmas gibi olduğunu ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “Sizlerde fikirlerinizi beyan edin. Tepeden inme yapmayalım.  Gelin hep birlikte Vona’yı marka yapalım.” “ dedi.

Perşembe AK Parti İlçe Başkanlığının düzenlediği AK Parti Genişletilmiş Danışma Meclisi kahvaltılı toplantısı Perşembe Ceren Cafe Restoranda AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler,  AK Parti Ordu Milletvekili Şenel  Yediyıldız, AK Parti Ordu Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal, AK Parti Perşembe İlçe Başkanı Mehmet Çalış ve Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe Belediye meclis üyeleri ve partililerin  katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

 

PERŞEMBE’NİN KIYMETİNİ BİLİYOR MUYUZ?

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler toplantıda Perşembe için şöyle konuştu; Perşembe’yi Perşembeliye anlatacak değilim ama dışarıdan bir gözle nasıl gözüküyor burası. Hakikaten muhteşem bir yer.  Ben dünyayı gezdim. İspanya’yı, Fransa’yı, İtalya’yı gezdim. Gezmediğim yer kalmadı.  Acaba Perşembe’nin kıymetini biz biliyor muyuz?  Burası bir İtalya’nın elinde olsa ne olur, bir Fransa’nın elinde olsa ne olur, bir İsviçre’nin elinde ne olur?”

 

NEDEN BİR YAT LİMANI YOK 

“Siz Perşembeliler  Vonalılar olarak Perşembe’yi deniz olarak görüyorsunuz  ama Perşembe’nin bir ucu Gürgentepe’ye dayanıyor.  Al sana Davos;  İsviçre  karıyla, ormanlarıyla  yem yeşil haliyle.” diyen Güler,  “Perşembe’nin bir tarafı Ulubey, bir tarafı Bolaman Vadisi. Bir tarafı deniz. İnsanlarına bakıyorum delikanlı, mert,  samimi insanlar.  Baba diye konuşuyoruz, kucaklaşıyoruz.  Canımız sıkılsa, bir misafirimiz gelse Vonalı Celal’e götürüyoruz.  Turşuların envai çeşidi orada.  Bunu yapmak önemli fakat denizi tam kullanabiliyor muyuz? Bence hayır. Denizden 10 üzerinden 6 falan alıyoruz. Vonalı demek deniz demek. Güzel teknelerimiz var ama onun da hakkını veremiyoruz.  Vonalılar ta Afrika’ya kadar gidiyorlar balık yakalayıp geliyorlar. İşte böyle bir yer.  Teknelerimizi koyacağımız bir yat limanımız, marinamız yok. Bunlara bakıyoruz, benim bir tarafım mühendis olduğu için.” şeklinde konuştu.

 

PERŞEMBE BİR ELMAS AMA İŞLENMEMİŞ

Perşembe’nin yumruk büyüklüğünde bir elmas olduğunu ancak işlenmemiş olduğunu ifade eden Güler, “ Eğer bir yanlış vurursak bu elmas ufacık ufacık dağılır. Parçacıklara döner.  Kıymetini de kaybeder.  Bunu çok iyi işlememiz gerek.  Bunu işlemekten kastım şu.  Bizim belediyeciliğimiz yeni değil. 1994’ten buyana Cumhurbaşkanımızla birlikteyim.  26 senedir bu işin içindeyim.  Bakanlık dönemimde de yapmadığımız hizmet kalmadı.  Şimdi burayı nasıl işleyeceğiz. Bu bir seçim konuşması değil vaat etmiyorum.  Biliyorsunuz siyasiler seçimden seçime gelir bir şey vaat ederler ve giderler.   Ben aşağı yuları her gün buradayım. Hemen hemen her hafta kesin buradayım.  Mustafa Bey’i hakikaten çok seviyorum.  Güzel çalışmalar yapan bir kardeşim. Çok samimi bir teşkilatımız, çok güzel bir ekip var burada.” diye konuştu. 

‘PERŞEMBE’NİN İÇİNE ETTİ’ DEDİRTMEM

Bundan sonrasının Peşembe’nin yılı olacağını ifade eden Güler sözlerini şöyle sürdürdü: Biz gereken çalışmaları yaptık.  Belediye olarak çöp, yol, asfalt bunlar bizim için zaten farz. Şu anda sadece Ordu’da 238 yerde şantiye olarak çalışıyoruz ve adil davranıyoruz.  Perşembe’de önceden güzel şeyler yapılmış ama bazı yerler ihmal edilmiş. Çok daha fazlasının yapılması gerekiyor.  Yolunuzu, suyunuzu, çöpünüzü alıp asfaltlarınızı yoğun bir şekilde en iyi şekilde yapmaktayız ve yapıyoruz.  Ben geçmişi olan bir kişiyim eleştirilmek istemem.  Yapamazsam ben önce kendimi cezalandırırım. Sizin demenize gerek yok.  Ben en iyiyi yapmak durumundayım. Ben buraya sadece belediye başkanı olmak için gelmedim. Cumhurbaşkanımız gönderdi.  Hem emanet burası bize hem de bütün çalışma tecrübeme burada imza atarak bunu uygulamam lazım. Bir tablo, bir resim yapıyoruz.  Bu resmin altına imza atacağım. Onun için en iyiyi yapmak durumundayım. Sizin isteğinizi değil sizin isteklerinizin de üstünde olanları yapmak durumundayım. Sadece yasak savmak için değil.  Çünkü burası dünyanın en güzel yerlerinden birisi. Burada öyle olmalıyım ki ileride eleştirilmeyeyim. Yani gelip de buranın içine etti demesinler. Onun için burada sizlerin görüşü çok önemli. Madem ki burası en güzel yerlerden birisi burayı bozmamamız lazım. Bozmadan da sahillerin değerlendirilmesini yaptık.”

 

PERŞEMBE’YE KAÇIŞ OLACAK

Geceleri saat ikiye üçe kadar imarla ilgili, şehircilikle ilgili mimarlarla Perşembe’nin çalışmalarını yaptıklarını ifade eden Güler, “ Bu hastalık (korona virüs) bize şunu gösterdi. Normal olarak büyük şehirlerden buraya kaçış olacak.  Kurtuluş burada.  Bu hastalıkta ülkeler arası seyahat kısıtlandı. Birbirilerine ilaç bile gönderemediler.  Peşinden iller arası ilişkiler koptu. Samsun’a bile gidemedik.  Ondan sonra kendi bulunduğumuz mahallede sokağa çıkamadık.  Evimizden dışarı çıkamadık.  Buz dolabımızla karşı karşıya kaldık.  Demek ki buranın kendi kendine yeten bir şehir olması lazım. Belki de burada dünyanın imrendiği bir hayatı yaşıyorsunuz. Bahçeli evleriniz, köyleriniz var. Ama bu köylerin tam hakkını veremiyoruz.  Hala daha köye giderken yumurta götürüyoruz. Yoğurt götürüyorsunuz. Bu bize yakışıyor mu,  yakışmıyor.” dedi.

 

 

YENİ PERŞEMBE KURACAĞIZ

Güler sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben kendi kendine yeten şehir derken bu bahçeleri daha güzel yapalım diyorum. 19 ilçede 19 yerleşim yeri uydu kent yapalım. Perşembe zaten güzel ama Perşembe’nin kaymayan, aynı zamanda heyelanı olmayan, selde uçmayan çok güzel bir yerin hazırlığını da yaptık. Burayı yeni kent olarak kuralım diyorum. Burada geçmişiniz var, hatıralarınız var. Bunların hepsi duracak.  Hani Ankara’da, İstanbul’da Batı Kent  var Ata Kent var ya  onlar gibi. Buraya  öyle bir yer yapalım ki büyük şehirlerden gelecekler olsun.  Burası çok güzel bir yaşam merkezi.  Deniziyle, doğasıyla, bahçesiyle, tepesiyle, balığıyla Perşembe’yi bir bütün olarak ele alalım. Mesela küçük ama burada bir kent konseyi kuralım. Sizlerde burada fikirlerinizi beyan edin. Tepeden inme yapmayalım.  Gelin hep birlikte Vona’yı marka yapalım”   

DOĞALGAZI SÖZ VERDİM GETİRECEĞİM

Güler sözlerini şöyle tamamladı: Hoynat’a ne yaptık ufak dokunuşlar yaptık. Ortaya güzel bir şey çıktı. Yason’u gezmeye gelecekler tam sınırda Timsah Adası var. Bunlar anlatılmayacak kadar güzel yerler. Komando taburunun gelme meselesi, öbür tarafta gaziler ve yaşılar için rehabilitasyon merkezi kurmayı düşünüyoruz.  Bu arada kadın reisler projesi var. Belki size ufak gözükebilir ama bu proje sosyal ve aynı zamanda ekonomik bir turizmi projesidir. Daha sonra binaların cephe güzelleştirmesi var. Bir yandan sahildeki öğretmen evinden tutun Aktaş Plaj var, Vona Otel var.  Elimizdeki bu elması işleyelim.  Öyle bir şey yapalım ki daha sık görüşelim.  Siz de çalışmalarınızı getirin.  Bizden sadece istemeyin siz de bize proje getirin. Düşüncelerinizi ortaya koyun.  Mesela bazı köylerde güzel evler var. Biz bunların bir kısmının içini dışını restore edip  etrafının çevre düzenlemesini yapalım tıpkı yurt dışındaki gibi. Sakin Şehir Perşembe için daha çok projelerimiz var. Doğalgazı zaten söz verdim getireceğim.  Ben buraya önsöz yazmaya geldim son söz söylemeye gelmedim.”  ARİF KALAFAT

 

TOPLANTI ÖNCESİ HİLMİ GÜLERE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Toplantı için Perşembe’ye gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan tarafından doğum günü sürprizi yapılarak mumlar üfletildi pasta kestirildi.

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?