Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

SIRRI BİLGİSİ VE BECERİSİNDE SAKLI!

SIRRI BİLGİSİ VE BECERİSİNDE SAKLI!

MEHMET EKER BİR EMLAKÇİ AMA OAĞIRLIKLI DANIŞMANLIK YAPIYOR

Mehmet Eker: “Ben devlet memurluğu yaptım. Bilgim ve becerim var. İnsanlarla iyi diyaloglarım var. Masanın hem önünde hem de arkasında oldum” diyor…

Ordu’da “Mehmet Eker” denilince akla ilk emlakçiliği gelir.. Oysa Mehmet Bey çok farklı ve emlakçilikten çok öte, iş dünyasına danışmanlık yapıyor. Hele de devlete dolayısıyla  resmi kurumlara ulaşmış olan yönü, O’nun diğerlerinden ayrılan en belirgin özelliğini oluşturuyor.

Mehmet Eker 1958 Hatay Reyhanlı doğumlu. İlk ve orta tahsilini Reyhanlı’da yapmış, 1974’de Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesine girmiş ve oradan 1977’de mezun olup hemen mesleğe başlamış.. Bu arada Gazi İşletmeye de girip, çalışırken yüksek tahsilini de tamamlamış.. Devlet dairesinde Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünde 7 yıl haritacılık (kadastroculuk), 3,5 yıl da havadan bölgenin fotoğraflarını çeken birimlerde görev yapmış. Daha sonra Sincan’a atanmış orada Tapu müdür yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra 1989’da Ordu’ya müdür olarak tayin olmuş.. Ordu’daki görevi 2000 yılına kadar sürmüş ve Samsun’a atanmış. Samsun’daki görevi 2006’ya kadar devam etmiş ve 33 yıllık meslek hayatını orada emekliliğiyle sonlandırmış. Eşi Ordulu, çocukları da Ordu’da dünyaya gelmiş ve kısa sürede geniş bir çevre edinmişler…

SIRRI: BİLGİ VE BECERİ

Ordu’da 6 yıldır çalışan Mehmet Bey, emlakçilik denilince neden ilk akla gelen isimdi? Bunun sırrı neydi? Sorduğumda şunları anlattı: “Ben devlet memurluğu yaptım. Bilgim ve becerim var. İnsanlarla iyi diyaloglarım var. Masanın hem önünde hem arkasında oldum. Devlet işi de olsa, şimdi de olsa kimseyi farklı gözle görmedim. Kimseyi kırmadım, kimseyi gücendirmedim hep yanlarında oldum. Hep çözüm ürettim. İşi olmayanı da izah ederek yanımdan uğurladım. Tapuculuk zor bir konudur. Bu nedenle insanlarla olan bakış açınız da çok önemlidir. Ayrıca tapu işlerinde dersini iyi çalışacaksın, aksi halde başarılı olamazsınız. Ben bu mesleğin hem harita (kadastro) yönünü, hem de tapu yönünü biliyorum. Karakter yapım da çok önemlidir..  Bana yapılmasını istemediğimi başkasına yapmam. Dersime de, konusuna da iyi çalışırım.”

O BİR DANIŞMAN

Mehmet Beyin, diğer emlakçilerden farkı neydi? Sorduğumda şunları söyledi: “Ben Ordu’da iş dünyasının yüzde 95’iyle iş yapıyorum. Çözüm ortağıyım. Yaptığımız işler onlarla bizi aramızdadır. İş dünyasında insanların yüzde 99’u bize danışır, fikrimizi sorarlar, konjektürle ilgili sorular sorarlar, kentin gelişimi ile ilgili sorular gelir. Üniversitenin gelişimi ile ilgili konularda fikir sorarlar. Resmi kurumların talepleri olur, bunları tümüne imkânlar ölçüsünde cevap vermeye çalışırım.. Ben emlakçiden çok çözüm üreten birisiyim. Ordu’nun geleceğinin şekillendirilmesine yardımcı olmaya çalışıyorum. İşin doğrusu benim yaptığım iş bu. Emlakçilikten çok ağırlıklı olarak danışmanlık yapıyorum..” 

YAŞLI ADAMIN ÇIRASI

İstanbul Gayrettepe’de 8 ay önce benzer bir ofis açan Mehmet Beye, başından ilginç bir olayın geçip geçmediğini sordum. Şöyle anlattı: “Yanıma yaşlı bir adam geldi. Ormandan ağaç kesme meselesi yüzünden sıkıntıya düşmüş, bazı evrakların hazırlanması gerekiyormuş, hazırladım verdim. Sonra da sohbet ettik. Yaşını sordum, 95 dedi. Şaşırdım. Bana göre en fazla 70 gösteriyordu. Saçlar bembeyaz, ağzındaki tüm dişler ana dişleri, hareketli bir adamdı.. Gitti.. Bir hafta sonra ben yoktum, ofisime gelmiş ve bir miktar çıra bırakıp gitmiş. İşyerim kaloriferli olduğu için çıra etrafa öyle bir koku yaymış ki, içeri girdiğimde şaşırıp kaldım..”

Mehmet Bey, bu işinde devam etmede kararlı görünüyor. “Çocuklar okuyor” diyor. “İnsanlara yardımcı olmayı seviyorum, boş da oturamıyorum; o nedenle sağlığım elverdiği ölçüde devam etmekte kararlıyım…” diyor.

Haber Videosu

0


Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?