Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

1991’de çıktık yola.

Tarihler 20 Aralık 1991’i gösterdiğinde Ordu Olay ilk kez okuyucularının karşısına çıktı. 25 yıldır kesintisiz olarak Ordu’ya ve Ordululara hizmet eden Ordu Olay Gazetesi, bu süre içerisinde birçok projenin öncüsü oldu. 25 yılda her yapılan yanlışın karşısında, doğruların ise yanında olduk. Okurlarımızdan aldığımız güç ile yılmadan, yorulmadan Ordu için çalıştık.

2001’de ofset

İlkel şartlarda yayın hayatını sürdüren Ordu Olay, kuruluşunun 10’uncu yılında büyük bir adım atarak, ofset baskı sistemine geçiş yaptı. Bir süre siyah beyaz olarak yoluna devam eden Ordu Olay, 2006 yılında Ordu’da gazetecilik adına değişimin öncüsü oldu. İlk sayfalarını renklendiren Ordu Olay, bu değişimiyle gazeteciliğe renk kattı.

İl geneline giden ilk gazete

Olay Gazetesi, okuyucularından aldığı güçle ilkleri başarmaya devam etti. 2006 yılında yerel gazeteyi Ordu’nun 18 ilçesinde yaşayan köylüye, esnafa ulaştırılmasını sağladı. Bunu yaparken de tek hedefi doğru ve tarafsızlık haber anlayışından asla vazgeçmedi. İlçelerde yaşayan Orduluların sesini duyurmak için sonuna kadar mücadele etti.

Ordu’nun ilk bölge gazetesi olduk

Durmadık, yorulmadık, bıkmadık. Israrla Ordululara daha çok hizmet etmek için büyümemizi sürdürmeye devam ettik. Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan Orduluların, Ordu’dan haber almasını sağlamak için 2010 yılında Karadeniz Bölgesi’ne yayın hayatımıza başladık. Bölge gazetesi olarak, Samsun, Trabzon, Giresun, Rize gibi birçok Karadeniz illerinde gazetemizi Ordulularla buluşturduk.

Pazar günleri çıkan gazete

Ordu’da hafta sonu ortaya çıkan gazete okuma ihtiyacı nedeniyle, halkımızın isteği doğrultusunda pazar günleri de yayın hayatımızı sürdürme kararı aldık. Bu kapsamda çalışmalarımızı yaparak, pazar günleri çıkan ilk gazete olduk. Bunu sonuna kadar sürdürdük ve hala daha her pazar günü okuyucularımızın karşısına çıkıyor.

En kaliteli baskı için yatırım yaptık

Orduluların gazetemize gösterdiği ilgiyi karşılıksız bırakmamak için yatırımlarımıza her geçen yıl devam ettik. Çünkü Ordulular her şeyin en iyisine laikti. Bunun içinde ortaya çıkan baskı kalitesini yükseltmek gerekti. Bu nedenle en kaliteli baskıyı almak için yaklaşık 80 bin Euro civarında kalıp pozlama cihazı aldık.

İnternet ve Sosyal Medya

Ordu Olay Gazetesi, çeyrek asırlık yayın hayatında olduğu gibi bundan sonrada yatırımlarına devam edecek. Teknolojik yenilikleri de takip ederek okuyucularına daha hızlı ve çeşitli yollardan haber ulaştırmak için sürekli gelişiyoruz. 2007 yılında kurduğumuz www.orduolay.com.tr internet sayfamızla ilk web haberciliğine başladık. Daha sonra Dünya’da ilgi görmüş olan tüm sosyal medya uygulamalarında yerimizi aldık.

ORDU OLAY LOGO İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?