Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
ALANLAR HABER İÇİ

Türkiye kuşatma altında

Türkiye kuşatma altında

Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaklaşık 4-5 yıldır küresel bir kuşatma altındadır. Başta PKK, FETÖ, DAEŞ gibi terör örgütleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti terbiye edilmek istenmektedir.” dedi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Yavuz, “15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü’nün bir darbe girişimi olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkma, vatanımızı parçalama, ülkemizi kan ve gözyaşına boğma girişimidir. Bu girişimde bulunanlar, Aziz Milletimizin dinini, medeniyet değerlerimizi sinsice ve alçakça yöntemler kullanarak, değerlerinden beslenerek, imkanlarını kullanarak, küresel güçlerin oyuncağı olarak bu millete kastetmişlerdir. Bizim medeniyetimizde önemli olan hizmet, din, iman, abi, abla, himmet gibi birçok kavramı, ayrıca milletimizin bu değerlere verdiği önemi de kötüye kullanarak, devletimizin bütün kılcal damarlarına kadar işlemiş,  öylesine bir hal almıştır ki, bakmaya kıyamadığımız  özel harekat polislerimizi maalesef alçakça katletmişlerdir. Bununla da yetinmeyip Aziz Milletimizin imkanlarıyla alınan F-16’larımızı, tanklarımızı, toplarımızı, mermilerimizi, Aziz Milletimizin evlatlarına döndürmüşlerdir. Tarihimizde böylesine alçak  bir girişim hiç yaşanmamıştır” diye konuştu.

 Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz

"Milletleri büyük yapan kriz zamanlarında, işgal zamanlarında gösterdiği reflekslerdir” diyen Vali Yavuz, “Bu millet, nasıl 1071'de Malazgirt’te küffara karşı  mücadele edip, sancağını Viyana kapılarına kadar götürmüşse, nasıl İstanbul'u fethetmişse, nasıl Çanakkale'de ‘Allahu Ekber’ nidalarıyla şehadete cennet bahçesine girercesine koşmuşsa, 15 Temmuz gecesi de bu millet şehadete böylesine koşmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde halkımız sokakları doldurmuş, tanklara, toplara karşı göğsünü siper etmiştir. Yüce mevlam milletimizin kalbinden korkuyu almış ve şehadete koşmuştur. Biz biliriz ki, yüce Allah’ın Kuran-ı Kerim’in de buyurduğu gibi, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Bilakis onlar diridirler. Fakat siz onu bilemezsiniz' ayeti kerimesinde ki ruhu hem akla, hem gönle nakşetmiş bir milleti yenmek mümkün değildir. Bizleri öldürebilir, katledebilirler ama bizi asla teslim alamazlar” şeklinde konuştu.

 Türkiye Cumhuriyeti terör örgütleriyle terbiye edilmek istenmektedir

Vali Yavuz, açıklamalarının devamında, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaklaşık 4-5 yıldır küresel bir kuşatma altındadır. Başta PKK, FETÖ, DAEŞ gibi terör örgütleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti terbiye edilmek istenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 15 yılda sessiz ve büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bugün, Türkiye en yüksek teknolojiyi kullanan, üreten bir ülke haline gelmiştir. Türkiye artık ev ödevi verilecek bir ülke değildir. Bize verilecek ev ödevlerini yerine getirecek bir Türkiye yoktur. Türkiye, artık kendi politikalarını belirleyen, gönül coğrafyasıyla bütünleşen ve mazlumlara sahip çıkan bir devlettir. Biz bin yıldır dünyada hakkı, hukuku ve adaleti haykırdık. Biz sadece Müslümanlar için değil, gayrimüslümler için de hakkı, hukuku haykırdık. Nazım Hikmet’in dedeleri Polonya’dan kaçıp ülkemize sığındığında, Osmanlı savaşı göze alabilmiştir. Bu büyük Millet, Nazım Hikmet’in dedelerini Müslüman yapmış, paşa sıfatıyla Balkanlar’da savaşırken şehit düşürebilmiştir. Yine İspanya’dan ve Almanya'dan kaçan Yahudilere bu ülke topraklarını açabilmiştir. İşte bu büyüklük sadece bizim gibi düşünenlere, bizim gibi inananlara değil, mazlumun sesi olmaya, hakkı, hukuku haykırmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’un temeldeki en büyük sebebi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kıyama kalkması ve yeni baştan medeniyet değerleri inşa etmesi ve dünya beşten büyüktür demesidir. O yüzden küresel güçlerin şebekesi olan bu hain Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı etkin bir mücadele yürüteceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Bu milleti yenmek mümkün değil 

Geçen yıl 15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimi sırasında Muş Valisi olarak görev yaptığını ve yaklaşık 30 bin kadar Muşlu’nun meydanı doldurarak tekbir getirdiğini hatırlatan Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şunu gördüm ki, ister Edirne, ister Muş, ister Ordu, ister Antalya olsun, bu milleti yenmek mümkün değil. Bu milleti yenemeyeceksiniz. Bu millete ders veremeyeceksiniz. Hangi terör örgütünü başımıza bela ederseniz edin, biz bu kutlu yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu akşam vesilesiyle soframızı onurlandıran siz şehit ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. Bin yıldır bu toprakların vatan haline getirilmesinde emeği olan şehitlerimize, gazilerimize, devlet adamlarımıza, ilim ve irfan sahibi insanlarımıza hepsine minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyor, Allahtan rahmet diliyorum. Şehit ailelerimiz evlatlarını, eşlerini, babalarını kaybettiler. Bilin ki, sizin 80 milyonluk büyük bir aileniz var. Bu şehirde başta ilin Valisi olarak ben, hepinizin hizmetinde ve emrindeyim. Sizlerin hizmeti ve emrinde olmaktan da her zaman şeref duydum." ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?