TOP 5 HABER
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

VATAN’DAN YÜRÜR’E TEŞEKKÜR

VATAN’DAN YÜRÜR’E TEŞEKKÜR

Vatan Partisi Ordu İl Başkanı Osman Erdaş, “Bu zor günlerde bir çok sanayiciye ve  iş insanına örnek olacak Yürür Gıda Sahibi Nejat Yürür'e üretime, işçiye, emekçiye göstermiş olduğu katkıdan ve destekten dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Türkiye çok zorlu bir problemle karşı karşıya olduğunu ifade eden Vatan Partisi Ordu İl Başkanı Osman Erdaş, “Sadece koronavirüsle değil ekonomimiz de tehlikeler ile karşı karşıya. Biz yıllardan beri, Türkiye’nin böyle bir noktaya geleceğini gördük ve onun çıkış programını yaptık. Onun adı Üretim devrimi. Sayın Cumhurbaşkanımızın önceki gün yaptığı konuşmaya dikkat edersek üretim ve istihdam odaklı çözüme gönderme yapılıyor. Yani “Fabrikaları çalıştıracağız, atıl kalmayacak. Bütün üretim kapasitemizi kullanacağız. Tek bir karış toprak bırakmayacağız hepsini ekeceğiz” diyor. Bu çok önemli.” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM SADAKA EKOMOMİSİ DEĞİL ÜRETİM ÇARKINI ÇEVİRMEK

Çözümün sadaka ekonomisinde değil üretim çarkını çevirmekte olduğun aktaran Vatan Partisi Ordu İl Başkanı Erdaş, “Sadaka ekonomisini savunanlar, ‘işten atılan işçilere şu tazminatını verelim evlerine ekmek yollayalım’ falan gibi en sonunda, sadaka başlığı altında toplanacak çözümler getiriyorlar. Biz ise üretim çarkını çevireceğiz diyoruz. Üretmeye devam edeceğiz, fabrikalar çalışmaya devam edecek, iflas nedeniyle fabrikalar durmayacak. Denizli’miz, Gaziantep’imiz, Konya’mız, Bursa’mızı Samsun’umuz. Ordu'muz… Küçük ve orta işletmelerin, sanayinin var olduğu kentlerimiz. Bu zor günlerde bir çok sanayiciye ve  iş insanına örnek olacak Yürür Gıda Sahibi Nejat Yürür'e üretime, işçiye, emekçiye göstermiş olduğu katkıdan ve destekten dolayı Vatan Partisi İl Başkanı olarak teşekkür ederim. Aynı zamanda geçmiş dönemde depolara atılan, paslanmaya terk edilen makinelerimizi oralardan çıkaracak küçük-orta boylu sanayicilerimizi de destekleyeceğiz. Atıl kapasitemizi harekete geçireceğiz. Çünkü çözüm üretmekte. Siz üretmekten vazgeçerek Türkiye’nin hangi sorununu çözeceksiniz?” diye konuştu.

ÖNCELİK GIDA SAĞLIK GÜVENLİK VE MİLLİ EĞİTİMDE

Erdaş, sözlerini şöyle sürdürdü: Kamu kaynakları da bu amaçla kullanılacak. Yani kamu kaynakları iki türlü kullanılır. Birincisi her eve ayda bir bin TL yollarız ya da bir seferde bin TL yollarız. Tabi bu yardıma muhtaç olan insanlarımıza yardım devam edecek. Ama esas birinci tercihimiz kaynakların üretim amacıyla kullanılması olacak. Üretimde de yine tercihlerimiz olacak. Yani hangi üretim, orada da birinci tercihimizi gıda güvenliğimizi sağlamak yani topraklarımız ekilecek temel gıda maddelerimiz üretilecek. O ürettiğimiz ürünler tüketiciye ulaşacak. Bunların tedariki, gıda sanayinde işlenmesi  ve şehirlerimize ulaşacak. İşletmeler kurtarılırken de gıda güvenliğini sağlayacağımız işletmelere öncelik, sağlıkla ilgili işletmelerimiz ikinci öncelik, üçüncüsü milli savunma sanayimize mal üreten, hizmet üreten işletmelerimiz, dördüncü tercihimiz de milli eğitimle ilgili kurumlarımızı ayakta tutmak.”

ÜRETİM DEVRİMİ İNŞAASI İÇİN KARARLILIK

Üretim devrimi inşasına yönelik bir kararlılık doğmak olduğunu ifade eden Erdaş sözlerini şöyle tamamladı:  “En temel mesele ekmek teknesinin korunmasıdır. Türkiye’de çok büyük işletmeler iflaslarla karşı karşıya geldi burada da  bir tek Vatan Partisi köklü bir çözüm üretti. Bu iflasla karşı karşıya kalan işletmeleri kamulaştıralım ama kamulaştıktan sonrada orada üçlü bir yönetim sistemi kurmak ,yani bir kere yüzde 50’den fazlası devletin olacak yüzde 40 ‘ı işçilerin ve memurların maaşlarına dağıtılacak, yüzde 5-10 arasında iflas ettiğini söyleyen patron veya işletmeciler arasında paylaştırılacak. Böylece işçisiyle, devletiyle, kamusuyla o işletmeyi o güne kadar götürmüş yönetimiyle, patronuyla bu üçlü karma mülkiyet… Karma yönetimle o işletmenin çarkını döndürmeyi sağlamış olacağız. Yani kapıya işçi atılmayacak, ekmek teknesini korumuş olacağız.” ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?