Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

‘Gerçek Orduspor’ vurgusu…

‘Gerçek Orduspor’ vurgusu…

Yeni Orduspor Kulübü, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada; “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hilmi Güler, gerçek Orduspor’u profesyonel lige çıkartmak istiyorsa sportif faaliyetlerimize son vereceğimizin bilinmesini isteriz” denildi.

Yeni Orduspor kendi ayağına sıktı!

Yeni Orduspor, geçtiğimiz günlerde Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya cevap verdi. Sert ifadelerin yer aldığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluk bedelini ödemediği iddiasında bulunulurken, kulübün kapatılması teklif edildi. Mor-beyaz-siyahlı kulüpten yapılan yazılı açıklamadan satır başları şöyle;

“Sponsorluk ücretinin bir kısmı ödenmedi”

Öncelikle şu bilinmelidir ki Yeni Orduspor Kulübü, tüm alt yapı branşı olmak üzere, alt yapı takımlarında da başarılı olan, Ordu merkezde faaliyet gösteren tek profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp bu faaliyetlerini tek başına Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle sürdüren bir kulüp değildir. Kulübün giderlerinin yaklaşık %50’si yönetim kurulu üyelerinin destek ve gayretleri ile %30’u TFF den gelen destek ödemeleri ile %20’si ise Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle karşılanmaktadır. Büyükşehir Belediyesi geçmiş dönemde bu desteğini sponsorluk ücreti ve personel gideri olarak yapmakta iken Sn. (Sayın) M. Hilmi Güler döneminde şu an itibariyle maddi manevi hiçbir destek almamıştır. Hatta taraflarca yazılı bir sözleşmeye bağlanmış, vadesi geçmiş ve geçen döneme ait olan ve yine şahitler huzurunda büyükşehir belediye başkanı Sn. Hilmi Güler’in de söz verdiği ve kabul ettiği sponsorluk ücretinin bir kısmı da kulübümüze hala ödenmemiştir. Bu sebeplerle Yeni Orduspor kulübü bir takım çevrelerin kasıtlı söylemlerinin aksine sadece Belediyeye bağlı olarak yaşamını sürdürmemektedir. Örneğin tesislerinin kira bedeli, futbolcu malzemeleri, su, doğalgaz, elektrik ücretleri, çim sahanın bakımı, her gün çıkan yemek ve iaşe bedelleri, otobüs kiralama, kamp gibi ücretlerinin hepsi kulüp yöneticilerinin gayreti ve sağlanan gelirler ile karşılanmaktadır. 

“Bu kamuoyuna oynamaktır”

Bu sebeple Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kasıtlı olarak yapılmak istenen; ciddi harcamalar için fedakarlık yapan insanların bu emek ve gayretini bilmeden, görmeden masa başında hazırlanan bir basın bildirisi ile yok sayma, şaibeli hale getirme gayretidir. Bu kul hakkına girmektir, bu kamuoyuna oynamaktır. Oysa kamuoyu, bazı kasıtlı çevrelerin taraflı, kasıtlı beyan ve yorumlarının aksine kimin ne olduğunu gayet iyi bilmektedir. 
Oysa bu açıklamaların çok öncesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yıllarca eğitim kurslarına katılarak yetiştirilmiş alt yapı hocalarının belediye bünyesine alınarak zabıta, itfaiye eri yapılması, alt yapı tesislerinin anahtarının alınması, sertifikalı malzemeci, masör gibi personelin alınarak zabıta yapılması, belediye başkanlığının soyut cümlelerden oluşan basın bildirisi yanında daha somut, daha gerçek vakıalardır. Geldiğimiz noktada kulübün geçen yılların tecrübesiyle oluşan bu muazzam sisteminin yıkılması, dağıtılması kimi menfaat çevrelerini mutlu etse de uzun vadede şehre yapılmış en büyük haksızlıktır. Bunun resmi sorumluları yıllar boyunca bu işin faili olarak anılacaktır. Asıl sonuç onlar adına üzüntü vericidir. Daha üzüntü veren şey de bu yapılanların bir kaç kişiye karşı duyulan şahsi ve siyasi hesaplaşma saikiyle yapılmasıdır ki basın bildirisinde bahsi geçen asıl ilkel ve amatör olan tavır budur.

“Bu tavır doğru değildir”

Kulübümüz ciddi transferler yapmış, eksik mevkilerle ilgili futbolcu -kulüp bağlantılarını bitirmiştir. Bugüne kadar da futbolcuların konaklama, seyahat, anlaşma bedelleri yönetimimizin şahsi gayretleriyle sağlanmaktadır. Bu hafta içinde peşinatlarını ödeyeceğimiz bir kaç futbolcunun ödemeleri ise BŞB Başkanı Sn. M. Hilmi Güler tarafından alacağımızın ödenmesi sözüne bağlanmış bir ödemedir. Maalesef bu söz boşa çıkınca, futbolcu transferden vazgeçmiş, anlaşmamıştır. Maalesef haklı bir gerekçe ileri sürülmeden ortaya konulan bu tavır doğru değildir. Özellikle daha yakın bir zamanda yapılan görüşmede ifade edilen iyi niyet, güven ve destek cümlelerinin aksine; basın bildirisinde ortaya konulan hakaretvari sıfat ve betimlemeler niyetin tamamen bozulduğunu göstermektedir. 
Siyasi ve şahsi nefretle ortaya konulan tavır belki 3-4 kişiyi bertaraf etmenize yardımcı olabilir.  Ancak alt yapıda her branşta başarıyı yakalamış, her türlü kin ve nefretten uzak çocuklar ve ailesi bu sonucu hak etmemektedir. O çocukların ve ailelerinin yıllara dayalı emekleri, sonrasına ait hayalleri vardır. Bu birilerinin hesap ve niyetlerinden çok daha temiz ve değerlidir.

“Kulübü kendisine bırakma teklifimizi reddetti”


Süreçte yaşadıklarımız bunlardır. Bu tavır değişikliğini bilememekteyiz. Şayet, yaptığımız görüşmede kulübü kendisine bırakma teklifimizi reddeden Ordu BŞB Başkanı Sn. M. Hilmi Güler, Orduspor’a destek vermek istiyor ve gerçek Orduspor’u profesyonel lige çıkartmak istiyorsa kulübü kapatmaya hazır olduğumuzu, sportif faaliyetlerimize son vereceğimizin bilinmesini isteriz. Ya da ifade ettiği üzere aniden destek vermesine mani olan yukarıdan gelen talimatın muhatabını ve muhteviyatını özelde veya genelde açıklamış olsaydı sonuç yine bu noktaya gelmeyebilirdi. Onun için yukarıdaki söz, tavır ve davranışlar ajandanızdaki sonucu almaya vesile olabilir, ama unutulmamalıdır ki, hak evrensel bir tanımdır, öyle ya da böyle bir gün tecelli eder. ORDU OLAYEtiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?