• dolar dolar 3.3645
  • euro euro 3.6278
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Detay Üst

ORDU HALK OYUNLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ORDU HALK OYUNLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Artvin, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon, Giresun illerinden toplam 37 takımın katıldığı Halk Oyunları Bölge yarışmaları sona erdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF)‘nun birlikte organize ettiği Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Grup Yarışmaları sona erdi. İl içi ve il dışından çok sayıda kulübün yer alacağı yarışmalarda geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz olarak; minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler branşlarında ekipler mücadele etti.

Yarışmaya sonunda dereceye girenler şöyle oluştu:

Düzenlemesiz Dal Minikler Kategorisinde; Arhavi Belediyesi G.S.K. Artvin yöresine ait oyunuyla birinci, Rahinli Spor Kulübü Rize yöresine ait oyunuyla ikinci, Ordu Halk Oyunları Topluluğu G.S.K. Ordu yöresi oyunuyla üçüncü, İlkadım Halk Oyunları G.S.K Samsun yöresine ait oyunuyla dördüncü ve Beşikdüzü S.K. Tabzon yöresine ait oynadığı oyunla beşinci oldu.

Düzenlemesiz Dal Yıldızlar Kategorisinde; Vakfıkebir Cumhuriyet S.K. Trabzon yöresine ait oyunuyla birinci,  GİFSAD G.S.K Giresun yöresine ait oyunuyla ikinci, Artvin İl Özel İdare S.K. Artvin yöresine ait oyunuyla üçüncü, Rize Belediye S.K. Rize yöresine ait oyunuyla dördüncü ve Samsun Halk Oyunları G.S.K Samsun yöresine ait oynadığı oyunuyla beşinci oldu.

Düzenlemesiz Dal Gençler Kategorisinde; Arhavi Belediyesi G.S.K birinci, GİFSAD G.S.K ikinci, Ordu Halk Oyunları Topluluğu G.S.K üçüncü, Beşikdüzü Yeşilköy S.K. dördüncü, Anafartalar İ.Ö.O. G.S.Kbeşinci, Rize Belediyesi S.K altıncı oldu.

Düzenlemesiz Dal Büyükler Kategorisinde; GİFSAD G.S.K birinci, Fındıklı Belediyesi S.K. ikinci, Atabarı 08 G.S.K üçüncü, Ordu Folklor Eğt. Araş. Merkezi dördüncü ve İlkadım Belediyesi Halk Oyunları G.S.K altındı oldu.

Düzenlemeli Dal Minikler Kategorisinde; Tütüncüler Kültür Sanat S.K birinci, Trabzon Folklor G.S.K ikinci, Giresun Hem. S.K. üçüncü ve Karaceviz G.S.K dördüncü oldu.

Düzenlemeli Dal Yıldızlar Kategorisinde; Ordu İdmanyurdu G.S.K birinci, Trabzon Folklor G.S.K ikinci, Tütüncüler Kültür Sanat S.K üçüncü oldu.

Düzenlemeli Dal Gençler Kategorisinde; Artvin Belediyesi H.O. Doğa ve Su Sp. S.K birinci, Araklı Teknik E.M.L S.K ikinci, Ordu Egas Otel Açı Lisesi S.K üçüncü, Anafartalar G.S.K dördüncü oldu.

Düzenlemeli Dal Büyükler Kategorisinde; Arhavi Belediyesi  G.S.K birinci, İmece G.S.K ikinci, Atakum Belediyesi S.K. üçüncü ve Giresun H.E.M Kültür ve S.K dördüncü oldu.  ORDU OLAY

Haber Videosu

0


Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

En Alt Reklam