Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
ALANLAR HABER İÇİ

Yönetimleri topa tuttu!

Yönetimleri topa tuttu!

Orduspor’da 15 yıl aralıksız görev yapan Avukat Kenan Çebi, “Ordu’da spor yapacak gençlerin geleceği heba ediliyor. Bunların vebali ve günahı da bunların boynunadır.” dedi.

Orduspor’da 15 yıl yöneticilik ve genel sekreterlik görevlerinde bulunan, ayni süre içersinde kulübün hukuk işlerini de yürüten Avukat Kenan Çebi, önemli açıklamalarda bulundu. Kenan Çebi,  Orduspor’un Anonim Şirket olması ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bir şey iyi kullanılırsa, hiç kimse kendisiyle ilgili olarak bu işi problem yapmazsa, şirket işi iyi olabilir. Ama bunun da bir şartı var; Orduspor’un kurulduğu andan itibaren, örf ve ananeleri vardır. Bunlar, Orduspor’da başkanlık yapmış kişilerin, zaman-zaman toplanmalarıdır. Yıllardır politika uğruna bu geleneği kenara ittiler. Hiçbir zaman başkanlar kurulu toplantısı yapılmadı. Bu memlekette başarılı olmak, ticaret yapan, türlü işlerle iştigal eden insanların siyaset ayrımı yapılmaksızın beraber hareket etmeleriyle mümkün olur.” dedi.

“İSTER AŞ. YAP İSTERSEN NE YAPARSAN YAP…”

Ben 15 sene kulübün genel sekreterliğini yaptım. O günlerde UEFA’yı da gördük.. Bunun 9 senesi 1’inci ligde geçti. Her zaman için başarılı bir takım ortaya çıkardık. Artı, Orduspor’un ilk  onbiri her zaman, en kötü ihtimalle 8’i Ordu’nun yetiştirdiği çocuklardan oluşurdu. Bütün bunlardan, zamanla politika uğruna vazgeçtiler; Orduspor’u bakın ne hallere getirdiler!.. Yine bu görevi, belli bir görüştekiler insanlar yönetecekse, bu iş yine bir yere varmaz. İster AŞ yap, istersen ne yaparsan yap!  Eğer belirli kişiler 5-10 lira verip hissedar olacaksa, sahiplenecek olursa bu iş yine gitmez. Artı, Orduspor’un borcu var, bunun temizlenmesi için ne gibi bir düşünce var?. Ordu’da Orduspor’a  gönül vermiş, ticaret adamlarıyla bir toplantı yaptılar mı? Ne gibi bir katkı düşünüyorlar? Ordu’nun bugün Büyükşehir Belediye Başkanı var, diğer belediye başkanlarımız var. Biz Ergin Karlıbel’in başkanlığında bu işi yaptığımız  zaman, tüm ilçelerdeki belediye başkanlarını da çağırır onlarla konuşur, teker-teker onların görüşlerini de alırdık. Onlarla beraber izleyiciler de gelirlerdi. Şimdi bakıyoruz da, herkes birbirine küs durumda. Bu iş nereye kadar, kiminle gidecek?

 “BELEDİYE BAŞKANLARINA GÖREV DÜŞÜYOR”

Mevcut yönetimin ekonomik imkânları nedir, Orduspor’a ekonomi kazandıracak imkânlar nelerdir?  Yönetimde kimler vardır? Kimlerle görüşülmüştür? Nasıl bir genel kurul yapılmıştır, bunları anlamak mümkün değildir.. Her şeyden önce küskünlükler ortadan kaldırılmalıdır. Bunda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına da görev düşüyor. Altınordu Belediye Başkanına da görev düşüyor. Bir araya gelsinler ve toplasınlar.

 “ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM ONLARIN YAPTIĞI TERBİYESİZLİK”

Ben yıllardır Orduspor’un genel sekreterliğini yaptım; aidatımı ödemek için adam aradım, bulamadım. Ben genel kurullara uzun süedir gitmiyorum. Bu şartlarda artık gitmem de. İnsanları soğuttular. Genel kurullara  gidilmesini engellemek için, oy verir-vermez düşüncesiyle insanları kongre salonuna almadılar. Yıllarca Orduspor’a hizmet edenleri bile genel kurul salonuna sokmadılar. Artı, genel kurulları Ordusporlu’lardan ve Ordu halkından kaçırdılar. Böyle bir terbiyesizlik olur mu, bakın altını çizerek söylüyorum, böyle terbiyesizlik Orduspor tarihinde görülmemiştir. Yani kimi kimden kaçırıyorsunuz? Bu kulübün üyeleri kimlerdir? Kimlere oy vermeleri için, kimler üye yapmıştır? Kimlerden üyelik aidatları alınmamıştır? Bizim zamanımızda aidatını ödeyemeyenler, kongre günü salona girerken kapıda kurulan masaya uğrar ve ödemelerini yapar, içeri öyle girerlerdi.

 “MENEJERLER İDARE EDECEKSE BIRAKIN, KAPATIN, GİDİN!”

Biz eskiden 15 yıl boyunca 2 yılda bir değil, her yıl genel kurul yapar hesap-kitap işine bakardık. Halka da gelir giderlerimiz hakkında bilgi verirdik. Hiçbir zaman 1’inci yıldan 2’inci yıla borç devretmezdik. Bütçemizi devamlı  denk tutmaya çalışırdık. Bugünlerde de böyle olmalıdır, gizli kapaklı değil. 

Eğer Orduspor’u menejerler idare edecekse, bırakın gidin. Orduspor yine yabancılarla bu işi yapacaksa, bırakın, kapatın gidin! Ordu’daki gençliğin geleceğine hizmet edilecekse, artık halka açılmak gerekmektedir. Önce dediğim gibi, Orduspor’da başkanlık görevinde bulunmuş kişilerin divanı oluşturup toplantılar yapmaları lazım. 

“GENÇLERİN GELECEĞİ   HEBA EDİLİYOR” 

Tüzüğü herkesten saklıyorlar. Bizim zamanımızdan sonra, akıl almaz tüzük değişiklikleri yaptılar; sırf  kendileri bir seçim daha kazansınlar diye. Böyle saçmalık olmaz. Bu yaptıkları saçmalıkların Orduspor’u nereye getirdiği de meydandadır. Bütün bunların vebali bu işi yapanların sırtındadır. Bunu da herkes bilsin. Benim acizane tavsiyem; bir an evvel Orduspor’a başkanlık yapan kişilerin, Orduspor’a gönül veren işadamlarıyla beraber toplantı yapmalarıdır. Bu toplantılara Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da katılmalıdır. Bu tür bir çözüm yoluna gidilmesinin faydalı olacağına inanıyorum.  Orduspor’un bu gidişatından çok büyük üzüntü duyuyorum. Artık bundan sonra bizim için yapılacak hiçbir şey yok; biz vicdanen yapmamız gerekenleri yaptık. Ama Ordu’da spor yapacak gençlerin geleceği heba ediliyor. Bunların vebali ve günahı da bunların boynunadır.

AHMET GÜRPINAR – ÖZEL HABER

Haber Videosu

0


HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?