Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

Acil servislerde kız bakılıyor

Özellikle 2. Körfez Savaşı sırasında kıymeti kendinden menkul bazı  emekli askerler kanal kanal dolaşıp saçma sapan yorumlar yaptıkça bu rütbelere gelmiş insanların nasıl bu kadar donanımsız ve dünyadan kopuk olduklarına şaşırırdım.

Beterin beteri varmış.

Koskoca bakanlar, başbakanlar kahvehane köşelerinde  en cahil vatandaşların söylemeyeceği saçma sapan cümleleri bir biri ardına sıralıyor.

Artık bu boş anlamsız konuşmalar   beni şaşırtmıyor.

Liyakatten ziyade sadakatin ön plana geçmesi, tepeden tırnağa  vasıfsız insanlarla doldurdu yönetimi.

Başbakan grup toplantısında konuşuyor; Hastaneler o kadar şirin hale gelmiş ki acil servislere vatandaşlar  kız bakmak için gidiyormuş.

Yaaa sabır…

Hâlbuki acil servislerde  tebdili kıyafet dolaşsa  birbiri üzerine çıkmış, canıyla uğraşan vatandaşlar, yetersiz sayıda ve düşük motivasyonlu, yüzünden düşen bin parça  sağlık personelleri  ve patlamaya hazır bomba gibi dolaşan hasta refakatçileri  görecek.

Aynı şahıs haberleşmeden sorumlu bakanken gençlere tavsiyelerde bulunduğu bir toplantıda  '' Bulut diye bir şey var… Bu bilişim… Fazla kafa yorarsan sıyırırsın''  şeklinde  yersiz ve amaçsız konuşmalar yapmış ve sözlerinin sonunda kalabalık  dinleyicilerden kahkahalar eşliğinde yoğun  alkışlar almıştı.

Binali Yıldırımın bu konuşması  Obama’nın  gençlere  sadece teknoloji kullanmakla yetinmeyip üretmelerini de  tavsiye ettiği sözleriyle karşılaştırılıyor sanal medyada.

Bir  bakanımızın  ülkenin ümidi ve geleceği olması beklenen  üniversiteler hakkında söylediği   şu sözlere ne demeli?

Devlete ihanet edenlerin çoğuna bakın üniversite mezunlarıdır.

Yurt dışında bu devletin bu milletin aleyhine çalışanlara bakın çoğu üniversite mezunlarıdır. Allaha hamd olsun İmam hatip gençliği güzel okuyor önüne bakıyor milletini seviyor devletiyle de asla bir problemi yok.

Dün Devleti en ağır sözlerle eleştirirken  bugün   şirk koşulmaz  kutsal bir yapı olarak görüyor ve   itiraz edenleri  tehlikeli ve anarşist insanlar olarak sınıflandırıyorlar.

Devlet olarak  kastettiği  kendi partisi.

İmam hatipliler has ve öz evlat, üniversiteler anarşist yuvası.

İmam Hatiplileri seviyor çünkü geleneksel olarak arka bahçesi, oy deposu olarak görüyorlar.

Üniversiteleri sevmiyor çünkü en ufak bir muhalefete, aykırı düşünce ve görüşe tahammülleri yok. Okuyan, düşünen insandan korkuyor ve nefret ediyorlar.

Ülkelerin gelişiminin motoru ve geleceğin ümidi  özgür ve bağımsız üniversiteleri kendileri için en büyük tehdit olarak görüyorlar.

Dün YÖK için demediğini bırakmayanlar bu gün uygulamalarıyla  bu kuruma rahmet okutuyorlar.

Bu ülkenin üreten, okuyan dürüst vatandaşları bu insanların sözlerini ciddiye alarak çeneleri ve beyinlerini boşu boşuna yorup ufuklarını karartmamalı.

Onların istediği düşünmeyen, itiraz etmeyen ve sorgulamayan Kuzey Kore modeli vatandaş olmamak için çalışmalı ve gelecek nesilleri bilinçlendirmeliyiz.

Ben kendi adıma günü birlik siyasetten ve dedikodudan uzak dünyamızın   yakın tarihine yönelik öğrendiğim bilgileri sizlerle  paylaşacağım. 

Bir sonraki yazımda bilimin ve üniversitelerin yolunu açan devletlerin nasıl başarılı işlere imza atıp dünya lideri olabildiğine dair 50 milyon kişinin hayatını kaybettiği 2’nci dünya savaşından örnekler vereceğim.

Gündemin bizi esir edip direncimizi kırmasına ve yaşam sevincimizi elimizden almasına müsaade etmeyelim.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.