Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

Ah On Santim Daha Uzun Olsaydım…

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun lideri olduğu parti hiçbir zaman   yüzde 3’ün üstünde oy alamadı. Hâlbuki sağ kesimde birçok insan için 4 büyüklerden sonra tuttuğu 2. takımdı adeta.

Yine de kendisine sempati duyan çoğu insan parti baraj altında kalacak ve oylar boşa gidecek endişesiyle farklı partilere oy kullanıyordu.

Yazıcıoğlu’nun bir seçim mitingi sırasında söylediği ‘’Ben isteseydim Amerika, İsrail lobilerinin, Avrupa Birliği fonlarının, Türkiye’yi kazıklayan, soyan çetelerin mafyaların adamı olmaya razı olsam, bugün başbakan yardımcısı olurdum, başbakan olurdum, başka şeylerde olurdum. Ama tenezzül bile etmedim’’ sözleri bende şimdiye kadar pek bir karşılık bulamamıştı.

Bir hafta önce Usain (Hüseyin) Barack Obama’nın ABD’ye ilk zenci kökenli başkan seçilmesiyle ilgili   olarak belli çevrelerin özellikle sosyal medyayı kullanarak toplumu kolayca yönlendirebileceklerini yazmıştım.

Yazımı okuyan bir arkadaşım AKP’nin ilk seçim kampanyasının halkla ilişkiler (PR) konusunda literatüre girerek ders olarak okutulduğunu, girdiği ilk seçimde %34 üzerinde oy almasının global bir destek olmadan mümkün olamayacağını belirtti.

Partinin kuruluş aşamasındaki çalışmalarla ilgili olarak  Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı’nın Abdurrahman Dilipak’a atfettiği ve AK Parti’nin bir proje olarak ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kurulduğu iddiaları medyada yer almıştı.

Yine bu iddiaların içinde  güç odakları tarafından AKP kadrolarına gerekli finansal destekle birlikte  iktidarda sorun çıkaracaklara operasyon desteği önerildiği de vardı. 

Karşılığında ise: İsrail’in güvenliğinin arttırılması (bölgede tehdit teşkil eden ülkeler tuzla buz oldu)

Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili olarak  sınırların değişmesi (Az kaldı sanki) 

ve İslam’ın yeniden yorumlanması ( Bu konuda haklarını yemeyelim arkadaşlar tamamen sünnet ve kitaba uygun bir hayat yaşıyorlar) konularında  talepleri olmuş. 

Bu ve benzeri tekliflerin rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na da gittiği gazetelerde yer alınca (M. Ali Bulut)  taşlar yerine oturdu.

Evet, rahmetli kendisine gelen teklifleri kabul etseydi kesinlikle başbakan olurdu. 

Dün akşam kendi kendime düşündüm. Toplum mühendisleri iyi bir proje yapsa  benden de lider çıkabilir mi?

Boyum 10 santim uzun olsa ve sesim biraz daha davudi  olsa  benim gibi yontulmamış bir kazma sapından, bir arkadaşın tabiriyle baltayı muazzamdan bile proje bir başkan çıkabilir. 

Tek sıkıntı spontan cevaplar vermem gerektiğinde (örneğin prompter cihazı bozulursa) gaf yapmaya çok müsait bir yönüm olması.

Aman ya düşündüğüm şeye bak bizimkilerin yaptığı gafların yanında benimkinin lafı mı olur? Beslediğim onca gazeteci devreye girer her halde.  Aslında şöyle demek istedi de… Falan filan…  

Not: Ordu benim için her zaman memleketim olmanın ötesinde Türkiye ortalamasının üzerinde bir entelektüel seviyeye ve itiraz kültürüne sahip bir yerdir. Bu memleketten  bedelini ödeme pahasına da olsa gerçekleri söyleyen birçok siyasetçi çıkmıştır.

Fakat yerel medyayı takip ettiğim kısa sure içersinde büyük hayal kırıklığı yaşadım. Lütfen fındık, kivi, OGU Havaalanı ve şehitlerimizin kahramanlığı dışında da memleketin genel ahvali hakkında da bir iki şey yazın. En azında ima edin. Bu memleket fikri ve partisi ne olursa olsun hepimizin.  Böyle giderse Timur’a gidip iki filde ben isteyeceğim. Haberiniz olsun


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.