Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

Bak Benim Saf Din Kardeşim-1

Bak benim güzel kardeşim; biliyorum ne zamandır sadece havuz medyasının lağım kanalları dışında kanal  izlemiyor,  kitap okumuyor sana dikte edilenler dışında söz duymak istemiyorsun…

Bu yüzden kendini dev aynasında görüyor, başkenti de dâhil şehirlerini koruyamayan bir ülkenin dünyaya nizam verdiğini sanıyorsun.

Ne desem cevabın hazır, papağan gibi sıralıyorsun!

Çift şerit yollar…

3. köprü…

 Yeni hava limanı…

 Dış güçler, Yahudi lobisi, paralel yapı, montaj, dublaj…

Biraz sakin ol, derin nefes al ve düşün bu yaşadıkların başka bir partinin iktidarında olsa...

Hiçbir siyasetçiye gereğinden fazla değer verme, hele hele aklını teslim edip kesinlikle biat etme.

Siyasetçinin ne dediğiyle değil ne yaptığıyla ilgilen. O iktidara gelmek için gerekirse papaz elbisesi giyer sana da deli kıyafeti giydirir.

Siyasal İslam denen ucubenin farkına var. Siyasiler iktidarlarını korumak için dini her türlü rezilliklerine kılıf yapacak sahte ulema takımını bulmakta hiç zorluk çekmez.

Yalan konuşmak, hırsızlık ve yolsuzluk yapmak için  kendince çok geçerli sebepleri olabilir.

Siyasetin İslam’a hizmet için bir savaş olduğunu sana yutturarak  her türlü hileye başvurma haklarının olduğunu sanırlar. Bu kapı bir kez açıldığında neler olabileceğini hayallerin bile alamaz. Dün kardeşim dediklerinin malına çökmek, başörtülü nineleri, sakallı amcaları gaza boğmak,  yerlerde sürüklemek sıradan hareketler haline gelir.  Ve sana alkışlatırlar

Bak kardeşim senin oldukça saf ve cahil olduğunu görüyorum. Dindarlık  taklit edilmesi en kolay rol ve din ticareti en kazançlı ticarettir. Badem bıyık, sakal ve Allahın içinde bolca geçtiği sözler seni kandırmasın.

Kendini yetiştir, ahlaklı ol. Senden de olsa kimsenin yalanlarını, hırsızlığını savunma alçaklığına düşme.

Çalıyorlar ama çalışıyorlar deme, evlerde sıfırlanamayan o paralar zekât için toplandı geri zekâlılığını bırak.

Başkalarına yapılan iftiralar ve hukuksuzluk karşısında sessiz kalma.

Her seferinde daha iyisi mi var demeyi bırak. İyisi yoksa kötüsüne razı olma. İyinin kendini göstermesine müsaade et. iyilik, güzellik, ahlak ve dürüstlüğü yeşert.

Çağın ruhunu yakalamaya çalış.

Görmüyor musun Müslüman denince  dünyanın aklına diktatörlük, iç savaş, hırsızlık, yolsuzluk ve baskılar içinde kıvranan, yerlere atılan bozuk paraları maymunlar gibi toplamak zorunda kalmış zavallı göçmenler geliyor. Ve yurtlarına ateş taşıdığın insanların ateşi sana deyince şaşırma. Bil ki ateş sadece düştüğü yeri yakmaz

Sana da bir gün lazım olacak hukuku yıkma. Yarın yardım eli beklerken biraz yüzün olsun. Hak hukuk adalet demokrasi diye inlediğinde  insanlar gülmesin.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.