Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

Bak Benim Saf Din Kardeşim-2

Sen  insanların  yalnızca 1/10.000 düzenli kitap okuduğu, kültür açısından dünya ortalamasının 1/3’üne sahip   çoğu Afrika ülkesinin  bile gerisinde bir ülkenin vatandaşısın. Bu nedenle devlet tarihimizin son 15 yıldan ibaret olduğunu ve 90 yıllık enkaz devralındığını  zannetmen normal. Okullarda şimdiye kadar sana demokrasi, özgürlük, vatandaşlık hakları değil, devletin ne kadar kutsal ve güçlü  olduğu öğretildi.

Ve şimdi o devletin sahibi olduğun düşüncesiyle sonsuza kadar iktidarda kalacağını zannederek  geçmişte şikayet ettiğin zulümlerin katmerlisini başkalarına layık görüyorsun.

Padişah tahtına oturmuş, kendini sultan sanan sünnet çocuğu gibisin.

Cahillere has  gereksiz bir öz güven içindesin. İnan ki bu devleti hiç mi hiç tanımıyorsun.

Bu devlet aynı silahla  solcuyu ülkücüye, ülkücüyü solcuya  vurdurur, adamı ırmağa susuz götürür, susuz getirir.

Milliyetçilerin iktidarında  Apo’yu elinde iple meydanlarda anıran adama teslim eder, idamdan kurtarır, 28 Şubat sürecinde yapamadığını İslamcılara yaptırır, hak hukuk demeden gözüne kestirdiğini  malına çöker.

Seni iktidarı kaybettiğinde kaba ve zalim devletin zulmünden  ancak evrensel  hukuk, demokrasi ve ortak payda anayasa korur.

Kendi iyiliğin için birileri  anayasayı tanımıyorum, bu hukuka da uymuyorum dediğinde sakın alkışlama, ileride başına gelebilecekleri düşün ve endişe et.

Benimle aynı fikirde sayısız gazete, televizyon ve dergi var deme. Onlar seninle aynı fikirde değil. Seni avucunun içine almış dün söylediğinin tam tersini bugün sana söyleten hipnoz makinesi.

Ufacık bir menfaat karşılığı veya tehditle seni ve sahibini satacak omurgasız insanlarla doldurulmuş kağıttan kuleler.

Bilmez misin, kağıttan  kaleler bir kıvılcımla tutuşur ve   anında kül olur.

Artık inanç özgürlüğünü sonuna kadar yaşıyorum, çocuklarım ilköğretimde bile başörtüsü takıyor gerisi benim için önemli değil deme.

Senin iktidarında  boşanmalar yüzde 37, Kadına şiddet olayları yüzde 1400, İntihar olayları yüzde 33, Uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678, Fuhuş olayları yüzde 734, Cinayetler yüzde 261, Cinsel suçlar yüzde 449, Çocuklara cinsel istismar yüzde 434 arttı.  Toplum  tam bir ahlaki çöküş ve suç patlaması yaşıyor. Çünkü eğitim sistemimiz geçmişte olduğu gibi şimdide  ahlaklı ve erdemli insanlar yetiştirmiyor. Dikkat et hutbelerde artık ahlak, dürüstlük, hak ve özgürlükler değil, devlet ve yöneticilere itaat anlatılıyor

Kaybettiklerini düşün

Adalet kaç kilometre duble yol yapar.

Demokrasi, huzur, can güvenliği  kaç dönüm parasına denk düşer

Hukuk 3. köprüden değersiz midir?

Sen dindar kardeşim  iktidarının her türlü hırsızlık, yolsuzluk, hak ve hukuk tanımazlığını savunmayı kendine görev bildiğin için toplumda dine karşı aşırı bir nefret dalgası yükseliyor. 

Kara bulutlar ufkumuzu kaplamışken seni aptalca bir rehavet içinde görüyorum.

Bak Suriye üzerinden önüne geleni yakıp yıkarak  gelen bir tsunami dalgası sınırlarımıza dayandı. Koş vatandaş koş, korku, bencillik, ahlaksızlık ve bağnazlığın sığ sahillerinden aklın, erdem ve demokrasinin tepelerine koş. Arkana bakmadan koş  zira   vakit kalmadı.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.