Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

Bu İşte Bir Bit Yeniği Var

Suriye olaylarının ilk başladığı dönemde gazetecilerle yaptığı bir sohbette  Suriye'de Kürt bölgesi riskinin olup olmadığı  sorulan uluslararası ilişkiler Profesörü Ahmet Davutoğlu  kendinden emin ifadelerle böyle düşünenler, “Suriye'yi hiç tanımıyor.”  diyerek çantasından bir harita çıkarmış.  Bu haritada en ince ayrıntısına kadar mevcut, “biz oraları köy köy, kasaba kasaba biliyoruz. Etnik yapılar iç içe geçmiş durumda olup  Kürtlerin müstakil bölge oluşturacak nüfusları da potansiyelleri de yok.”  demiş.

İktidar partisinin sürekli kendilerinden önceki dönemleri ve muhalefeti bunlara  kaz versen güdemezler, 3 koyuna bile bakamazlar şeklinde aşağıladığına ve bariz bir iktidar kibri ve körlüğüne  sahip olduğuna şahit oluyoruz. 

Özellikle hariciyeciler monşer (Halktan kopuk salon adamı. Görüntü var, icraat yok) yakıştırmasıyla bu aşağılayıcı tavırlardan fazlasıyla paylarını alır.

 

Anlaşılan o ki birileri o zamanın dışişleri bakanına   ya sahte define haritası satmış ya da  kendi Kürtlerini Türkiye’ye karşı kullanırken onlara en ufak bir hak tanımayan ve Kürt  varlığını görmezden gelen Suriye yönetiminden alınmış haritaları kullanmışlar.

Suriye ve Türkiye arasındaki kasabaların ortasından geçip aileleri bölen sınırla alakalı 1999 yılında propaganda isimli film bile yapıldı. 

Urfa ve Mardin’de ne kadar Kürt varlığı varsa sınırın karşı tarafında da aynı şekilde etnik yapı mevcuttur. Keşke devlet büyüklerimiz bu bölgelerdeki aileleri ziyaret edip Suriye'nin etnik yapısı  hakkında bilgi toplasaydı.

Eee… Tabi Ortadoğu’ya nizam vermeye çalışan koskoca dışişleri bakanlığında arapca bilen insan sayısı bir elin 5 parmağını geçmezse böyle hataların olması doğal.

Kibir işte böyle bir şeydir. İnsanların kendini dev aynasında gördüğü cehaletle birleştiğinde  toplumlar için tam bir felaket haline gelir. 

Uzun zamandır kıllanıyorum. 

Hani insanın aklına acaba bunca aptallıkların arkasında bizim göremediğimiz dâhiyane planlar mı var gibisinden sorular gelmiyor da değil. 

Acılım aptallıkları ve felaketiyle alakalı olarak PKK’lıların şehirlerde  toplanması ve topluca imha hareketine girişilmesi için bazı bölgeler  bilinçli olarak PKK'ya teslim edildiği açıklamalarını duyduktan sonra neden olmasın dedim.

Bir mücahidin değil de müteahhidin kafa yapısıyla düşündüm ve tamamıyla yıkık dökük bir Suriye'den alınabilecek inşaat ve alt yapı ihalelerinin bütün bu yaşananlara sebebi olabileceği kanaatine vardım ? Böylece kendi “milletin a….” yapmadan namuslu bir şekilde parada kazanabilir yandaş müteahhitler.

Koskoca devletin Ruslar ve İranlılar tarafından 50 yıldır tahkim edilen bir rejimi 2-3 günde yıkmayı bekleyecek kadar saf olduğunu düşünmüyorsunuz her halde.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.