Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

En hakiki fındık yaprakları

Sabahın 6’sında yaşlı amca ve teyzelerin yerlerden bir şeyler topladığını gören bir arkadaşım acaba ne topluyorlar diye sorunca hemen o reklam aklıma geldi;  Dandik  ağrı kesici krem ve ilaçları çöpe atın kireçlenme, romatizma ve eklem ağrılarına son… Mucize ilaç  Anadolu çınarı yaprağı, taklitlerinden  kaçının, hocanın önerdiği bizim çınar yapraklarından alın. Sudan ucuz 39.90 TL yanında hediyesi…

        Saraçoğlu hoca daha önce kronik prostatit için brokoli,  hepatit B ve C için lavanta kürünü kanal kanal gezip anlatırken nasıl olsa para istemiyor, benim branşımı da  ilgilendiren hastalıklar  değil diye konuya pek ilgi göstermemiştim.

      Eklem kireçlenmesi ve bel fıtığına kesin çözüm dediğinde fizik tedavi profesörü bir arkadaşıma konuyu açtım. İstanbul’da çınar yaprağı bırakmadılar hastaların çoğu fayda görmediğini söylüyor dedi.

             Hoca her reklamda bolca Cenabı  Allahın ismini anarak ve her hastalığın bir şifasının olduğunu,  ölümden başka her şeye şifa bulunduğunu anlatarak ilacı konusunda şüpheye düşenleri iyice manevi baskı altına alıyor. Çınar yaprağı kürü yapmış bir iki kişinin fayda gördüğünü duyunca  hoca hakkında en  kötü ihtimalle yaptığı işlere aşırı kıymet biçen ve olayları tek yönlü değerlendiren birisi diye düşünmeye başladım.  Plasebo etkisi denen içinde her hangi bir ilacın olmadığı tabletlerin psikolojik rahatlatıcı etkisinin varlığı bilinen bir gerçek.

        Ama çağımızın İbni Sinası durmak bilmedi. Binlerce araştırmacı ve köklü araştırma merkezlerinin milyarlarca dolarlık masraf ve yıllar süren çalışmasına rağmen çözüm bulamadığı  bir sürü kronik hastalığı   bitki kürleriyle tedavi ettiğini ileri sürmeye başladı. Koskoca cumhurbaşkanının baş danışmanının yalan söyleyecek hali yoktu herhalde.

         Aslında batı tıbbı da balta girmemiş amazon ormanlarında endemik bitkileri inceliyor, Afrika savanalarında bushmanların neden kilo almadığına, köpek balıklarının neden kanser olmadığına  kafa yoruyor fakat kahrolası etik kurallar yüzünden ilaçların reklamını bir türlü yapamıyor veya hoca kadar gönül insanı ve zeki olmadıklarından için sonuca varamıyordu.

          Hoca çocukken Allahım bana bilim nasip et diye dua edermiş. Böyle mübarek bir insan çınar ağacına bakıp bu kadar yaşlı ve büyük bir ağaç ayakta kalabiliyorsa yaprakları eklem kireçlenmesine iyi geliyordur diye düşünüyordur herhalde. Brokoli neden prostatı düşündürdü bunu bilemiyoruz.

        

 

          Hoca yulaf samanı tedavisinin özellikle sigara içmeye bağlı olarak yıllar içinde gelişen KOAH’ı yüzde 99.90 oranında iyileştirdiğini  ve tanıdığı pek çok hastasının makineden kurtulduğunu ileri sürerek yulaf satışına başladı. Anladığım kadarıyla yıllar içinde kazandığı itibarı ve şöhreti  hastaların kapı kapı şifa aradığı KOAH ve kireçlenme konusunda altın vuruş yaparak paraya çevirmeye kafasına takmıştı.  20 yıllık göğüs hastalığı hekimliğim boyunca orta dereceli bir KOAH hastasının iyileştiğini hiç görmedim ve duymadım. Hoca kısaca yağmur yağmayan kurak çölde  gül yetiştirebildiğini ileri sürüyordu.

     Bardağı taşıran deli saçması son idealardan sonra bu adam ya şizofren ya da dini duyguları çok iyi sömüren bir dolandırıcı diye içimden geçirmeye başladım.  Gazetelerden kendisine  kızı, torunu  ve damadı tarafından şantaj yapıldığını okuyunca karanlık bir geçmişinin olduğunu düşünerek hocayla ilişkili internette küçük bir araştırma yaptım.   İnternete pek güven olmaz ama kumar alışkanlığı yüzünden hacizlere uğramasından,  üniversiteden atılmaya, bebek davasından, Avusturya’dan sınır dışı edilmesine, eski eşinin bir zamanlar falcılık yaparak hayatını kazanmasına kadar neler yok neler. Belki de bu fırtınalı yaşam sonrasında hocanın kalp gözü açılmış ve dine kesin dönüş yapmış olabilir. Niyetini bilemiyoruz, ama bu işlerden çok para kazandığı kesin.

        Aklıma hemen hocanın ruh ikizi jet Fadıl geldi. Kar payı adı altında gurbetçileri tokatlamış, tarikat ehli insanlarla birlikte sakallı cübbeli otel tanıtımı yapmış, Eba Eyüp hazretlerinin ismini kullanarak bir sürü saygın bürokrat ve iş adamını kandırarak olmayan adalarda devre mülkler satmış, patlak veren her olay sonrasında kendisine komplo kuran  Siyonist, paralel  ve dış mihrakları suçlamıştı. Her vukuatından sonra yeni bir projeyle yeni kurbanlar bularak yoluna devam etmişti.

         Gelelim asıl konuya. Bu müjdeli haberi hemşehrilerimle paylaşmak isterim.  KOAH’ın kesin tedavisini ben buldum. Yaptığım çalışmalar neticesinde ağır KOAH da dahil olmak üzere tüm solunum hastalıklarının tedavisi tek bir fındık ağacı yaprağıyla olmaktadır. Ama her fındık ağacı yaprağıyla değil.  Özellikle 255 rakımlı güneye eğilimli, yıllık nem oranı %75 olan kışın kuzeyden yazın güneyden esinti alan  kayaca köyü civarında yetişen ağaçlardan elde edilen fındık yapraklarıyla halkımız yıllarca süren bu dertten kurtulacaktır. Tabi ki tedavi sonrasında afiyetle sigaralarını içmeye devam edebilir. Taklitlerden özenle kaçınınız,  tarafımızdan  son teknolojiyle poşetlenip paketi 59.90 kuruşa halkımızın hizmetine sunulan ilacımızın yanında...

       Cemal oğlum düzgün poşetlesene şunları. İnsan içecek oğlum bunları öküzler değil…

       Efendim neyse gelecek yazımda bazı insanlar aldatma konusunda nasıl bu kadar cevval  olabiliyorlar ve din sömürüsü sadece az gelişmiş Müslüman çoğunluğun yaşadığı ülkelerde mi olmaktadır, elin gavuru dini sömürmez mi bununla ilgili yaşanmış örneklerle konuya devam edeceğim.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.