Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

NE KIZIRSEN HEMŞERİM

Ne çok pembe yalan ve inanılmaz palavralar işittik ondan

Kimse Türkiye’nin gücünü sınamaya kalkmasın.

Ortadoğu'da Türkiye'den habersiz yaprak bile kımıldamaz.

Dünyanın en özgür medyası Türkiye’de…

Sanki hayal dünyasında yaşıyordu ve hayalleri canımızı çok yaktı.

IŞİD'in Musul'u işgal etmesinden önce "Konsolosluk asla boşaltılmayacak. IŞİD bize zarar vermez." talimatı  ve  IŞİD, güç dengesini iyi biliyor ve Ankara'yı karşısına almaktan çekiniyor sözleri…

Suriye  haritası çıkarıp: Bu haritada en ince ayrıntısına kadar mevcut, “biz oraları köy köy, kasaba kasaba biliyoruz. Etnik yapılar iç içe geçmiş durumda olup  Kürtlerin müstakil bölge oluşturacak nüfusları da potansiyelleri de yok açıklamaları…

Suriye’de PYD'nin özerk bölge kurması ve IŞID’e komşu olmamızda katkısı çok büyüktür.

İç kamuoyuna dik duran  Türkiye havaları  atarken, Avrupalı meslektaşlarının bireysel haklar, demokrasi  ve  basın özgürlüğü konusundaki eleştirileri karşısında AB'ye ne kadar muhtaç olduğumuzu, Türkiye’nin asla demokrasiden şaşmayacağını bin bir özürle,  yağ çekerek anlatmaya çalıştığını dış işlerinde çalışan herkes biliyor.

Pelikan dosyası isimli Twitter adresi tarafından kendisine yapılan saldırılar başbakanlıktan alınacağının ilk sinyalleriydi. Aynı ahlaksız site kendisini PKK ile gizli anlaşma yapmak ve reis’in arkasından Amerika ve paralel yapıyla iş çevirmekle suçluyor.

Burnundan kıl aldırmaz kibri ve hayal dünyasında yaşayan bir insandı kabul.

Lakin eski liderlerini bilerek ihanetle suçlamak ancak ak-trollere has bir ahlaksızlık ve vicdansızlık gerektirir. İktidarın bu seferde bizi Davutoğlu aldatmış, bütün suç ona ait  diyerek işin içinden sıyrılması mümkün değil (belki de mümkün) 

Şimdiye kadar palavralar ve kof kabadayılıkla yürüyen  dış politikamız bana bir fıkrayı hatırlattı.

Diyarbakırlı  aslan sabahleyin ormanda gezinirken tavşanla karşılaşır.

Tavşana mağrur bir eda sormuş:  Bu ormanın kralı kimdir?

Tavşan titreye titreye: Sizsiniz kralım demiş.

Ormanda karşılaştığı diğer küçük hayvanlara da  aynı soruyu sormuş, hepsinden aynı cevabı almış.

Son olarak file rastlamış ve  bu ormanın kralı kim diye sormuş.

Ters ters bakan  fil  hortumunu aslanın beline doladığı gibi kaldırıp yere çarpmış.

Aslan yattığı yerden üstündeki tozları temizleyerek ne kızırsen hemşerim bilmisen bilmim de...

 

Demokrat ve reformcu AKP iktidarına açılan krediler sonunda suyunu çekti. O eski itibarın yerinde yeller esiyor. Dış ilişkilerde belki de cumhuriyet  tarihinin en itibarsız dönemlerinden birini yaşıyoruz. İktidarın sahte kabadayılıklarına  bile tolerans gösterilmiyor. Dünyada  neredeyse hiç dostumuz kalmadı. Mısır’a, Irak’a Suriye’ye nizam verecekken önüne gelenden tokat yemeye başladık

Sonunda Almanya da   Ermeni kartını açtı.

Neden  şimdi bu soykırım meselesi gündeme geldi?

Çünkü Türkiye'yi en zayıf anında yakaladılar   

Gazetecileri hapse atarak, gazeteleri kapatarak, basına kapalı mahkeme süreçleriyle iç kamu oyundan kaçırdıkları devasa yolsuzluklar, petrol ve silah kaçakçılığı, Suriye iç savaşında iktidarın oynadığı rol ve kelle kesen vahabi ve selefi gruplara verdikleri desteklerde   dahil olmak üzere bir sürü suç dosyası  Ankara’yı dinlediğini açıkça söyleyen batılı devletlerin elinde koz olarak durmakta. Belli ki bu dosyalardan bazıları uluslararası  mahkemelerde yakın tarihte dava haline gelecek.

Dış dünyada yalnızlaştıkça Kuzey Kore yönetiminin halkını dünya kupasında final oynadığına inandırmaya çalışması gibi yalanlarla algı yönetimi çalışmalarına  hız verildi. Eyyyy Amerika, eyyyy Avrupa birliği,  dört bir yanımız hainlerle çevrili gibi içi kof efelenmeler ve yeni iç düşmanlar oluşturma faaliyetlerini daha çok göreceğiz  

İslam aleminin lideri olduğu imajını oluşturacak her fırsattan yararlanmaya çalışan Cumhurbaşkanının   Muhammed Ali’nin cenazesinde konuşmasının iptal edilmesi dış dünyadaki itibarsızlığımızın ete kemiğe bürünmüş hali gibiydi..

Yurt dışında Cumhurbaşkanının sahip olduğu algıyı bu köşede yazsak mahkeme kapılarında sürünürüz.

Fillerden yediğimiz hortumun haddi hesabı yok.

Ve aptalca soruyoruz ne kızırsen hemşerim..


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.