Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Ali  KUTLU

Ali KUTLU

Üst Akıl Ben Olsaydım….

Üst akıl oyunları isimli twitter adresi memleketteki bütün olumsuzlukları üst akılla izah etmeye çalışan   akla ziyan bir ak-troll hesabı.

Kendi tanımlamalarına göre Gizli ecnebi örgütün, tarih boyunca yaptığı ve insanlığın geleceği üzerine planladığı oyunları deşifre ediyorlar.  

Anladığım kadarıyla üst akıl AKP’nin başına gelen her türlü felaket ve beceriksizliklerin  sigortası,  mağduriyetlerin de garantisi.

Malum her daim memleketin aleyhine çalışan  üst aklın en büyük  hedefi memleketi bölmek.

Bahse konu üst akıl ben olsaydım memleketi nasıl kabak gibi ortadan ikiye bölerdim diye kendi kendime zihin jimnastiği yaparak kusursuz bir plan hazırladım.

İtiraf etmeliyim ki yaşadığımız olaylardan ders çıkararak  bolca  kopya çektim

Memleketi bölmek isteyen üst akıl ben olsaydım:

Geniş kitlelerin katılımını sağlamak ve itirazları engellemek için her türlü evrensel değeri (vatanseverlik, kardeşlik, hak ve özgürlükler, savaş, barış...) tekelim altına  alırdım.

Fikirlerimi  halka dikte ettirmek için bana göbekten bağlı   hiçbir değer yargısı olmayan, omurgasız bir yandaş medya yapılanması oluştururdum.

Muhalefet edebilecek insanları sosyal medya kanalıyla doğduğuna pişman edecek ağzı bozuk, agresif  bir troll grubu beslerdim.

İlk olarak barış ve barışa ait beklentileri sömürürdüm. Perde arkasında örgütü palazlandıracak ve bölgede kök salmasını sağlayacak uygulamalara geçebilmek için halkta öyle bir illüzyon oluştururdum ki, uygulamalarımıza en ufak şekilde itiraz eden herkesi barış düşmanı, hain ve iş birlikçi ilan ederdim. 

Emniyet güçlerinin ve silahlı kuvvetlerin elini kolunu bağlar, istihbarat alt yapısını çökertir ve  istihbarat hafızasını silerdim. Özellikle paralel yapıyla mücadele argumanı bu konuda çok işime yarardı.

Böylece milletin gözünün içine baka baka şehirlerde kurtarılmış bölgeler oluşturur (hendekler kazdırır, barikatlar kurdurur)  muazzam miktarda silahların depolanmasına ve  bombalı tuzakların hazırlanmasına göz yumardım.

KCK'lıları serbest bırakır bu yapının şehirlerde kök salmasını sağlardım

Barış işime yaramadığı anda savaş konusunda en acımasız ve sert tavrı takınır, yerleşim birimlerini yerle bir edip yüzbinlerce insanı yerinden eder, gençler dağlara çıksın diye eğitimi tam anlamıyla felç ederdim.

Böylece Kürtler ve Türkler arasında birlikte yaşamaya yönelik her türlü ümitleri söndürür ve nefretleri köpürtürdüm. 

Hedeflerime ulaşmak için istikrarsız ve bataklık haline dönmüş  bir Suriye arzular, IŞID, El Kaide gibi terör gruplarını el altından silahlandırıp batılıların gözünde Kürtleri sempatik hale getirirdim.

Planımın tıkır tıkır işlemesinde maddi  menfaatlerine düşkün, hak, adalet ve özgürlük talep etmeyen, ahlaki zaafları olan, sorgulamayan bir toplum yapısı, kendini dev aynasında gören, öfkeli, kibirli, hırslı  ve cahil yöneticiler son derece yardımcı olurdu.

Ben üst akıl olsaydım  aynen bunları yapardım…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.