Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Arif  KALAFAT

Arif KALAFAT

GECE GELME GÜNDÜZ GEL ENİŞTE

Bilindiği üzere Ordu’muz siyasi açıdan çok güçlü gözüküyor. Bir başbakan yardımcımız, bir sağlık bakanı eniştemiz ve bir de 60 yılın ardından seçtiğimiz Perşembeli bir milletvekilimiz var.

Ne Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş Bey, ne de Sağlık Bakanı eniştemiz Recep Akdağ Bey ve medarı iftiharımız milletvekilimiz, canım hemşerim Sayın Oktay Çanak Bey nedense Ordu’ya geldiklerinde hiç Perşembe’ye uğramıyorlar. Ne hikmetse Ordu’da uçaktan iniliyor, Ünye’ye, Fatsa’ya gidiliyor ama Perşembe’nin adı yok. Hele Recep Akdağ, eniştemiz, yine her ne sebepten ise Perşembe’ye elinden geldiğince gece geliyor (gece saat 22.30 geliyor)  ve gidiyor.

Sevgili bakanlarım, sevgili vekilim. Burada bir belediyeniz, bir İlçe başkanlığınız, en önemlisi sizlere oy veren vatandaşlarınız var. Nedir bu küskünlüğünüz?  Amacınız Vona’yı, Perşembe’yi cezalandırmaksa bunu başarıyorsunuz.  Hem de çok güzel başarıyorsunuz.

Görsel ve yazılı basında Ordu’ya ve kazalarına yapılacak hizmetlerden, yatırımlardan söz ederken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz Bey de dâhil hiç Perşembe’den söz etmiyorsunuz.  Söz ediyorsunuz da biz mi rastlayamıyoruz bilemiyorum. Belki öyledir.

Peki, sizler böyle davranırsanız bize vaat edilen hizmetler ne olacak? Bizim derdimizi sorunumuzu kim dinleyecek? Sayın sağlık bakanı eniştemiz Allah rızası için şu Vona’ya birgün gündüz gelin de kayınçılarınız sizi bir görsün. Geçtiğimiz aylarda, bir sefer gündüz az da olsa bir tur atmıştınız ama azıcık ucundan olmuştu. Aslında siz bizim için, ilçemiz için bir lütufsunuz ama anladığım kadarı ile siz artık bizi sevmiyorsunuz. Niçin? Gece gelip Çınar Mahallesi’ndeki kayınbabanızı ve kayınvalidenizi ziyaret edip adeta kaçarcasına ilçeden gidiyorsunuz.

Bakın ilçe teşkilatınız da, belediye başkanınız da size gönül koymaya başladı; haberiniz olsun. Valla ben bilmem. Önümüz referandum.

Sağlık bakanı enişteme hemen araya bir istek sıkıştırayım; belki tutar. Aman eniştem, canım eniştem. Sizin şu meşhur dev şehir hastaneleri projeniz var ya, onun dev olmayanından bir tane Perşembe’ye aktarsanız da bizde Efirli’ye doğru giderken yolda kalp krizinden veya kan kaybından ölmesek. Ne dersiniz?  Sevgili eniştemiz, cumartesi günleri saat ikiden sonra kapanan ve iğnelerini yaptıramayan hastalarımızla ilgili sorunları, ilçemizin sağlık hizmetleriule ilgili fikirlerimizi de konuşabilmek için görüşsek, size bu istek ve arzularımızı gündüz gözü ve gündüz yüzü ile bir anlatabilsek kötü mü olur? 

Sayın sağlık bakanı eniştemiz seviyoruz seni. Bizler zaten yöre olarak damatçıyızdır. Hele bizi dinleyip, bize hizmet getirenleri, bizi hizmete doymuş diğer ilçelerin seviyesine getirenleri baş tacı yaparız. Bunu biliyor musunuz?

Arif olan anlar.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.