Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Arif  KALAFAT

Arif KALAFAT

MUHTEŞEMDİNİZ SANDIK BAŞLARI

Bu konuyu işlemek için biraz geç kalmış olabilirim kusura bakmayın, bu aralar gündem çok yoğun. Eskiden atalarımız ‘’bir baş ol da ne başı olursan ol’’ demişler ya aynı o mesele yani. Bilindiği üzere bu dönem yeni yasaya göre siyasi partiler kura ile sandık başlarına başkan olarak kendi parti elemanlarından oluşan insanların atamalarını yaptılar. Kimin fikriydi bilmiyorum ama sandıklara sahip çıkılması adına yapılan bu uygulama bence çok da başarılı değildi, aslında hiç başarılı değildi. Perşembe’de ilçe merkezindeki bazı sandıkları oy kullanma ve sandıkların açılıp pusulaların okunması sırlarında ziyaret ettim. Ziyaretlerim sırasında gözüm hep sandık başlarındaki insanlara takıldı. Kâh ilçe seçim kurulu tarafından görevlendirilen, kâh partiler tarafından görevlendirilen arkadaşlar dikkatimi çekti. Ya ailecek karı koca, ya da anne baba ve çocukları sandık başlarındalar. Sandık başları dört-beş senede bir de olsa geçim kapısı olmuş gibi geldi bana. Her iki taraftan da sanki biraz da kayırma varmış gibi hissettim. Bilindiği üzre bizim ilçemizde emekli öğretmen, sağlıkçı ve diğer memur sınıflarından çok bilgili başarılı halen daha dinç ve becerikli insanlar var, neden bu insanlar tespit   edilip onlara görev verilmediğini hep merak etmişimdir,(Kendimden bahsetmiyorum, o bahsettiğim   iş konumum  gereği benden olmaz) neden hep bu görevliler halen çalışan faal memurlardan oluşur da emeklilerden oluşmaz. Eğer seçim kapısı geçim kapısı oldu ise sandık başlarını düzenlerken bir faal memur müdür her neyse verilirken ne olur yanına birde emekli memur verilse o da sebeplense o da harçlık alsa yanlış mı olur? İlan edilerek denilse ki “Sandık başlarında ikinci başkan olarak emekli Devlet Memurlarına ihtiyaç var şuralara müracaatları ilanen duyurulur” nasıl olur fena mı olur? 

Fena olur demeyin çünkü gördük sandık başlarını kimseyi küçümsemek istemem ortada bir yanlış olduğu da bir gerçek. Yanlış demeyeyim de eksiklik diyelim, kimse kusura bakmasın  ben şahsen sandık başlarında daha bilgili, daha kültürlü, daha anlayışı çözüm üretecek yurdum seçmenini anlayacak insanlar görmek istiyorum. Bu konudaki özlemim bu yönden, bu yazdıklarım acaba gelecek seçimlere ışık tutar mı birileri bana hak verir mi bilemiyorum! Aksine hep mi tenkit edilirim, hakarete mi uğrarım bilemiyorum. Ben sadece biraz geç de olsa sandık başlarında gördüklerimi yaşadıklarımı yazmaya çalıştım amacım kimseyi kırmak incitmek değil, bu yazdıklarım bütün sandık başkanları için geçerli değil, kimse yanlış anlamasın onlar kendini biliyor zaten buradaki olay “Kıssadan Hisse”  çıkarma olayı çaktınız siz onu. Nasıl olsa liderler hep erken seçim için ayak oyunları yapıyorlar belki bu yazdıklarımın önümüzdeki erken seçime faydası olur düşüncesiyle gündeme getirdim, Bu konuda tek dileğim geleceğe ışık tutmak hepsi bu. Yazımın ve sesimin ulaştığı her yere herkese selam olsun. Arif Olan Anlar. Saygılarımla. Biz Buraya Sevdalıyız, Çünkü Biz Vonalıyız”.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.