Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Arif  KALAFAT

Arif KALAFAT

Perşembe’nin adı niye yok

Bu yazıyı yazmakta biraz geciktim biliyorum ama ne olur beni af edin.

Büyükşehrin ilçemizde düzenlediği, yani geleneksel hale getirdiğimiz dedikleri iftar programının üçüncüsü 5 Haziran akşamı Enver Yılmaz bey hariç herkesin katıldığı bir iftar programı olarak gerçekleşti.

Yağmur korkusuna rağmen katılım ise kayda değerdi. Büyükşehrin bürokratları tam tekmil olmasa da oradaydılar. O akşam kürsüde Milletvekilimiz Oktay Çanak konuşuyor ancak milletin gözü Enver Beyi arıyordu. Acaba neden katılmamıştı… Hemşerimiz vekilimiz bir açıklama yaptı ama halk çok tatmin olmadı ve dedikodular başladı. “Yok şuna dargınmış, yok şunu görmek istemiyormuş, yok bir araya gelmemek için katılmamış…” Tek bir gerçek var o da katılmadı.

Başka her yerde vardı ama Perşembe’de yok. Neden yok? Bir tesadüf mü yoksa arkasında birilerine bir mesaj mı var? Peki Perşembe’den sorumlu Milletvekilimiz Metin Gündoğdu Bey niye yok? Onu kimse sormuyor. Onu en son Perşembe’de direk tepesinde görmüştük.

Sayın seçilmişlerimiz her gittikleri ilçede, her konuşmalarında yapacakları hizmetleri ve yatırımları ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Ne hikmetse Perşembe’nin adı yok. Neden yok?

Aslında hizmet almak adına iyi başlamıştık. Su arıtma, meydan düzenlemesi, gurup yolları diye ama şimdi gelin görün ki bu güzel havalar boşa geçiyor. Perşembe’de tık yok. Şu anda ilçede tek devam eden kör topal yürüyen taş döşemesi… Onu da yine Büyükşehir yapıyor. İşlem uzun sürünce esnaf ve halk sıkıntı yaşıyor. İyi ki, şu an devam ediyor. Azcık ucundan da olsa insanların gazı biraz alındı. Hâlbuki Perşembe’nin içinde cadde ve sokaklarda Büyükşehirle ortaklaşa yapılacak çok işler var.

Enver Beyin katıldığı iftar programlarında kürsüye çıktığında o ilçeler için ağzından bal damlıyor ama bize gelince tık yok. Çok üzülüyoruz çok… Bu böyle bilinsin.

Ne yalan söyleyeyim; diğer ilçeleri aldıkları hizmetlerden dolayı kıskanıyorum. Birçok mahallenin yol projesi vardı. Örneğin Düz Hamidiye Yolu, Kozağzı Düz Mahalle Yolu (Bakırcılar Caddesi, aynı zamanda grup yolu) Yüksek Mahallelerimiz, Kacalı ve Dere İçi Mahallesi…

Hala neden uygulamaya geçilmiyor? Ne bekleniyor?

Haziran ayındayız kışa girerken mi başlayacaksınız? Daha önemli çalışmalar varken şu an mezarlıklardaki ağaçlar mezarları patlattıkları gerekçesiyle kesiliyor. Sonra o ağaçlar bir firmaya gönderiliyor. O paralar keşke o mahallelerin mezarlıklarına harcansa ne güzel olur.

Tamam, oralarda temizlensin de yollarımız da yapılsın. Aklıma takılmıyor değil; acaba Perşembe “HAYIR” diyen iki ilçeden biri diye, birileri bizi cezalandırıyor mu? Yoksa başkaları yüzünden mi cezalandırılıyoruz? Bu işte bir sıkıntı var da ben çözemedim. Herkes biliyor kimse anlatmıyor.

Birde TOKİ meselesi var. Amcam İstanbul’dan sürekli beni arıyor. Kuralar ne zaman çekilecek diye… Cevap verecek bir yetkili yok. Var da o başka frekansta! Hep birlikte müjdeli bir tarih bekliyoruz.

Bakın bir gerçek var ki ondan kaçamazsınız. Bugün bizim adımızı anmayanların adlarını zaman gelir bizde anmayız. O zaman ödeşmiş oluruz. İşte bu da ne sizin ne de bizim istediğimiz bir durum olmaz.

Aslında bazı güzel işlerde yapılıyor Perşembe’de. Derelere köprü yapılıyor, Kacalıya Dere içine ve de Düz Mahalle Kozağzı birleşiyor. Su taşkınlarına önlem yani… Pazar yerine bunlar iyi olan gelişmeler. Yiğidi öldür hakkını da teslim et misali…

Dere içi köprüsünü beğendim. Şu an ilçede benzeri yok. Tamamlanınca daha da güzel olacak.  Saygılı ve de sevgili başkanlarım; önümüz bayram. Gelin bir güzel öpüşüp kucaklaşalım. Bir arada olalım. Sağımız solunumuz, önümüz ardımız güzel olsun. Güllerle güzelliklerle dolsun. Zaman kısa bir düşünün. Hani hep söylüyorsunuz ya “Biz Birlikte Orduyuz” diye… Gelin bunu Perşembe’ye de uygulayalım. İnşallah umut ediyorum bu yazımla maksat hasıl olmuştur.

Arif Olan Anlar..


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.