depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Benhür  FELEK

Benhür FELEK

KADINLARIN YOLU NEREYE !

Tarih sayfalarına göz attığımızda İlkel toplumların ve ilkel insan’ın bir özelliği de kadın’ı aşağı görmektir.

İlkel kabile’lelerde  erkeğin kadına karşı tutumu  ve davranışı  pek olumsuzdur Kadını aşağı görmek ona haşin ve sert davranmak ilkel erkeğin özelliklerindendir. Kendisine eş alacağı kadını erkek gerçekten vahşi usullerle elegeçirir.Genellikle kadın dahi bunun böyle olmasını ister.örneğin çeşme başında acaib sesler çıkaran kadın bu davranışıyle eş aradığını anlatmış olur, ve erkek onu saçlarından çeke çeke sürükleyerek evine götürür.Evlenme işi böylece tamamlanmış olur.Kadını dövmek erkekliten sayılır.

Kocasının kendisine sevgi besleyip beslemediğini kadın kocasından yediği dayağa göre ölçer.Hatta çoğu zaman kadın kendi kendini yaralamak ve vücudunda dayak izleri açmak suretiyle çevresindekilere kocasından dayak yemiş olduğu düşüncesini oluşturmak ister.

BU ONUN ENBÜYÜK ZEVKİDİR.

Günümüzde ve ülkemizde nice kadın yazarlar bile, kocadan dayak yemenin faziletlerini anlatmaya çalışırlar.((kadının vücudunda fazla yar bere bırakmayacak şekilde)) atılması gerektiğinden ibarettir.

Kutsal kitabımız da kadınlara iyi davranılmasını  öngöen hükümleri vardır:Örneğin Nisa Suresi’nin 19.CU AYET’INDE((Kadınlara iyilikle muaşeret  ediniz))  diye yazılıdır.

Rehber olarak:(İnaç) İndirilmiş yani Kuran yolundangitmeliyiz ve kuran ayetlerini iyi anlamalıyız.

Peygamberimiz hayatta iken birmilyon hadis toplanmış, yazılı kitab halinde yazılması istendiğinde, peygamberimiz izin vermemiş ve yakılmıştır.

‘İndirilmiş din’  yerine uydurulmuş din, hadislerle, çeşitli söylemlerle Allahın H.Z.Peygamberimiz sayesinde bize ulaştırdığı kuran’ öğretisinin önüne geçiyor.

  İslam dinine en büyük zararı veriyor.

 M.K.Atatürk imparatorluk devrinde,,satın alınabilir bir süs eşyası gibi davranılan yada bir işgücü gibi değerlendirilen, kendisine sosyal ve siyasal hiçbir hak tanınmayan Müslüman Türk Kadınına,

 meslek sahibi olmanın, sanatın, bilimin ve sosyal hayatın kapılarını ardına kadar açtı.

 Kadınlara seçme seçilme hakkı verdi.

  İslamın doğuşundan buyana  kadınlar fırsat buldukça ,askerlikten vaizliğe, profesörlükten kılıç ustalığına, müzik yapımcılığından vezirliğe, hatta hükümdarlığa  kadar bütün alanlarda görev almışlar ve bu görevlerini büyük bir ustalıkla yürütmüşlerdir..Abbasi halifelerinden Mansur’un amcasının iki kızı savaşlara katılmıştır.

   Harun Reşit  zamanında ise kadınların savaş sırasında birliklere kumanda etmeleri yadırganmamıştır.

Kurtuluş savaşında destan yazan ,nene hatunların,adsız kahraman Türk kadınının bugünkü torunları, Atatürk’ün ve Cumhuriyetin  kendilerine vermiş olduğu kazanımlarına arkalarını dönerek adım atıyorlar.

 Günümüz de Erkeğin şiddetine, uğrayan kadın, bedenen ve ruhen ağır  tahribata uğruyor, ağır yaralar alıyor, sakat kalıyor, öldürülüyor.mahkeme kararı ile koruma alanlarda hayatlarını kaybediyor.

  Bu olumsuz tutum ve davranımlar yetmezmiş gibi, siviltoplum kuruluş yöneticilerinin yetkisiz davranışve söylemleri ile aşağılanıyor. Hakarete uğruyor.

   Örnek:Çalışan Kadın Fuhuşa destek olur !((Sosyal D. Vakfı başkanı N.Y.))

   ((Hamile kadınlar sokağa çıkması terbiyesizliktir. Ö.Tuğrul İnançer))

Bu sözleri TRT’de açık oturumda açıklıyor.

RTÜK:Bu sözlere:YAYIN İHLALİ YOK diye karar veriyor.

Kadınlar saldırıya uğruyor, giyimini beğenmedim…!

Kadın parkta aşofmanla yörüyordu onun için tekmeledim diyen zat kahraman oluyor,

 Kanunlarımızın bu gibi yasal boşlukları doldurarak, caydırıcı ve bağlayıcı hale gelerek bu gibi davranışlarının önüne geçilmede geç kalınmamalı unutulmamalı ki bireyin ve toplumun güvenliği  hukuk devletinin asli görevidir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.