depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI (3)

Kıymetli okurlarım, son birkaç günkü yazımda; önce Birleşmiş Milletler tarafından yeni belirlenen küresel hedefleri paylaştım, ardından Birleşmiş Milletlerden bahsettim, şimdi de Birleşmiş Milletler Genel Konseyine üye ülkelerin gayrı resmi çalışanı olan ve ürünlerini kullandığımız küresel firmalarca finanse edilen Ekonomik Tetikçilerin yaptıklarından kısa alıntılar paylaşmayı bugünki yazımla bitiriyorum.

 “Ekonomik Tetikçi (ET) projelerinden dolayı dış borç içerisinde yüzen Ekvador, milli bütçesinden haddinden fazla bir payı resmi rakamlarla yoksulluk sınırının altında olarak tanımladığı milyonlarca vatandaşına yardım etmek için kullanmak yerine, borç ödemelerine ayrımak zorundadır.”

“Ekvador’un bu borç yükünden kurtulmak için tek şansı da yağmur ormanlarını petrol şirketlerine satmaktır. Aslında, ET’lerin daha en başta gözlerini Ekvador’a dikmesinin nedenlerinden biri, Amazon bölgesinin altında Ortadoğu’daki petrol sahalarına rakip olabilecek büyüklükte bir petrol denizi olduğuna inanılmasıydı. Küresel İmparatorluk diyetini petrol imtiyazları olarak talep etmektedir.”

“11 Eylül 2001 sonrasında Washington, Ortadoğu’nun petrol arzını durdurmasından korkunca, bu istekler özellikle acil hale geldi. Üstelik ABD’nin 3. en büyük petrol sağlayıcısı Venezuela’da yeni seçilen halkçı başkan Hugo Chavez, ABD emperyalizmi olarak nitilendirdiği şeye karşı güçlü bir biçimde cephe almıştı ve ABD’yi petrol satışını kesmekle tehditt ediyordu. ET’ler Irak ve Venezuela’da çuvallamış ama Ekvador’da başarılı olmuştu; o ülkeyi artık sonuna kadar sağabilirdik.”

“Ekvador ET’lerin tüm dünyada ekonomik-politik yola getirdiği tipik ülkelerden biridir. Petrol şirketleri bu ülkedeki yağmur ormanlarından çıkartılan her 100 dolarlık ham petrole karşı 75 dolar elde eder. Kalan 25 doların dörtte üçü dış borç ödemelerine gider. Kalan dörtte birin büyük bölümüde orduya ve diğer devlet harcamalarına gidince; sağlık, eğitim ve yoksullara yardıma yönelik programlar için yaklaşık 2,5 dolar kalır. Böylece Amazon’dan her 100 dolarlık petrole karşı; paraya gerçekten ihtiyacı olan, barajlar sondaj çalışmaları ve boru hatları yüzünden yaşamları son derece olumsuz etkilenen, gıda ve su yokluğundan ölmekte olan insanlar için 3 dolardan daha az para kalmaktadır.”

“Bu insanların hepsi (Ekvador’da milyonlar, dünyada milyarlarcası) potansiyel birer teröristtir. Komünizme veya anarşizme inandıkları (buna bence kapitalizmi de eklemek lazım) ya da yaratılıştan kötü oldukları için değil, sadece çaresiz oldukları için öyle addedilirler.”

“Modern imparatorluk oluşturma işinde gösterilen ustalık ve kurnazlık, Roma kumandanları, İspanyol istilacıları, 18. Ve 19. yy Avrupalı sömürgeci güçleri utandıracak düzeydedir. Biz ET’ler cin gibiyizdir; tarihten ders alırız, kılıç taşımaz bizi diğerlerinden ayıran zırh veya giysiler giymeyiz. Ekvador, Nijerya ve Endonezya gibi ülkelerde yerli bir okul öğretmeni ya da dükkan sahibi gibi giyinir, Washington ve Paris’te bir hükümet bürokratı veya bankacı gibi görünürüz. Alçak gönüllü, saygılı ve normal davranırız. Proje mahallerini ziyaret eder, yoksul köyleri dolaşırız. Fedakarlık taslar, yaptığımız harika hayırseverlik işlerinden yerel gazetelere söz ederiz. Hep kayıt altında ve ortadayızdır. Daha doğrusu, kendimizi öyle gösterir ve öyle kabul görürüz. Sistem öyle çalışır. Gerekirse yasa dışı yollara da başvururuz; çünkü sistemin kendisi hile ve kandırma üzerine kurulmuştur ve sadece tanım olarak yasaldır.”

“Ancak eğer başarılı olamazsak, devreye biz ET’lerin çakallar olarak nitelendirdiği ve soylarını doğrudan o eski imparatorluklara dayandıran çok daha sinsi bir tür girer. Çakallar her zaman oradadır; gölgede beklerler. Ortaya çıktıkları zamansa devlet başkanları ya devrilir ya daölümcül kazalarda yaşamını yitirir. Ve eğer şanssızlık sonucu çakallar da başarısız olurlarsa o zaman (Afganistan ve Irak’ta olduğu gibi) eski usuller ortaya çıkar.”

Kıymetli okurlarım, Birleşmiş Milletlerin, organlarının ve gayrı resmi çalışanı olan ET’lerin ne oldukları ortada, bunları bilmiyor değildik zaten. Benimkisi malumun ilanı ve son zamanlarda ülkemizinde içinde bulunduğu bölgede cereyan eden olayların asıl müsebbibinin kim olduğunun bilinmesi açısından tespiti diyelim.

Bu vb. paylaşımlar müslüman türk milletinin kendinden başka dostunun olmadığını gösteriyor. Çıkış yolu ise bu oyunların farkında olarak, üst ölçekteki müslüman türk kimliğimizin gereği gibi davranmak, birleşmiş milletler, üyeleri, organları ve işbirlikçilerinden türk ve islam coğrafyasına hayır gelmeyeceğinin farkında olmak diye düşünüyorum.

Ayrıca, bahsedilen yapıların uluslararası ölçekteki Ekonomik Tetikçilerinin yöntemlerini kullanan ve içimizde bizden birisi gibi davranan ve dolaşan Yerel Tetikçilerin farkında olmamız gerekiyor. Yerel Tetikçi kimdir? İlerleyen yazılarımda inşaallah...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.