depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

BÜYÜK SEÇİM

Seçim süreçleri nihayet sona erdi, şimdi Türk-İslam coğrafyasının lider ülkesi Türkiye’yi inşa etme zamanı, milletimizin desteği de beklentisi de büyük, toparlanmamız gerekiyor.

Büyük seçim neyi gerektiriyor? Buna yönelik ulusal ve yerel ölçekte görüşlerimi ara ara bu köşede paylaşmak istiyorum. Bugünki yazımda ulusal ölçekte önerilerimi paylaşıyorum:

 • Siyaset dilinin yerine samimiyet dilini, yani sertlik ve suçlama yerine sevgi ve kucaklamayı hakim kılınız.
 • Her bir insanımızı kucaklamamız, geçmişe yönelik her bir atamamızı ve kararımızı gözden geçirmemiz ve hukukun üstünlüğüne ve adalet anlayışına dayalı lider ülkeye yakışır bir yönetim ortaya koymamız gerekiyor.
 • Anadolu’yu ve iş dünyasını Ankara bürokrasisine ve aracılarına mahkum etmeyiniz.
 • Eğitimi tüm tarafları ve dinamikleri katarak öğretmen merkezli bir medeniyet inşasının yapı taşına dönüştürünüz, çatışma ve hesaplaşma alanından çıkarınız.
 • Her bir öğrencimizi eğitimlerinin hemen başında doğru bir meslek seçimine yönlendirme amaçlı uygulamalı rehberliğe ağırlık veriniz.
 • Camileri manevi dönüşüm merkezlerine dönüştürünüz. Din görevlilerimizi fıkıh, hadis, akaid vb. temel alanlarda alim haline getirecek bir dönüşüm programı uygulayınız. Din görevlilerimize, asli görevlerinin camiye gelmeyen cemaate ulaşma ruhu aşılayınız.
 • Tüm il ve ilçelerimizin ayrı ayrı ve kısa orta uzun vadeli; kalkınma planlarını, ulaşım master planlarını, sektör master planlarını; kamu, sivil, özel tüm tarafların katkı ve katılımlarıyla yaptırınız. Bu planlamalar doğrultusunda; kalkınma ajansları, kalkınma idareleri, TKDK, KOSGEB vb. kurumlarımızın desteklerinin doğru kullanılmasını ve bu desteklerle somut projelerin hayata geçmesini sağlayacağız.
 • İl ve ilçelerimizin yatırım potansiyellerine yönelik sektör sektör fizibiliteler yaptırınız. İl ve ilçelerde kısa orta ve uzun vadede gerekli yatırım ve sanayi parseli ihtiyacını reel olarak tespit edip, gerekli altyapıları hızla sağlayarak ve bürokrasiden arındırarak yatırımcılarımıza tahsis ediniz.
 • Şehirlerimizi beton inşasından medeniyet inşasına dönüştürecek yeni bir açılım üzerinde çalışınız. Bu anlamda kent estetik planlarını yasalaştırınız, yaygınlaştırınız ve uygulayınız. TOKİ’nin bir medeniyet tasavvuruna uymayan sırf ticari kaygılarla yaptığı uygulamalarını durdurunuz.
 • Yaylalarımız başta olmak üzere kırsal alanları yeniden cazibe merkezine dönüştürecek alternatif projeler üzerinde etkin çalışınız. Tarımsal kalkınmaya yönelik etkin kalkınma projeleri üretiniz, genel geçer desteklemelerin tarımsal kalkınmadan ziyacde tarımsal alanlara soğumayı ve uzaklaşmayı tetiklediğini görünüz.
 • % 75 dışa bağımlı olduğumuz enerji çıkmazımızın çözümüne yönelik başta güneş ve rüzgar olmak üzere tüm “yenilenebilir enerji” kaynaklarına yönelik desteklerinizin önündeki temel engelleri hızla kaldırınız.
 • Çağımızın ve milletimizin vebası torpil ve adam kayırmayı durdurunuz ve yüz kızartıcı suç sayınız. Buna yönelik oluşacak oligarşik yapılanmalara müsade etmeyiniz.
 • Adalet mekanizmasını hesaplaşma alanından çıkarınız, milletimizin her bir ferdinin adalete güvenini tesis ediniz.
 • Hangi siyasi görüş ve düşüncede olursa olsun milletimizin her bir ferdinin kendisini güvende, ait ve mutlu hissetmesini önemseyiniz.

Kıymetli okurlarım, yukarıda bahsettiğim öneriler bir köşe yazısı yazma süresince hızlıca düşündüklerimden ibaret. Bu anlamda söylenecek çok söz var elbette, ara ara bu köşede sizlerden gelen önerilerle de zenginleştirerek buna yönelik önerilerimle katkı vermek isterim. Saygılarımla...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.