Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

İTİRAZ MANİFESTOSU SORULARI

Kaç ilçemizin “kalkınma planı” var?

İlimizde yürütülmekte olan kaç adet “kümelenme” çalışması var?

Kaç ilçemizde sürekli ve profesyonelce proje hazırlayan birimler var?

Kültür Turizm şehri Ünye için sadece turizmi düşünen çalışan yazan çizen kaç personelimiz var?

Uluslararası standartta kaç adet avlağımız var? Şu ana kadar neden oluşturulmadı?

Turizmde sektörü olarak en az bir gün bir gece geçirecek şekilde kaç alt destinasyonumuz var?

Prestij projesi olan başlatılan 752 km sıcak asfalt projesinde gerçekleşme ne kadar oldu?

Ordu genelinde 2016 yılında ne kadar sanayi parseli ne kadar yatırım parseli üretildi?

Havaalanı ve Dereyolu projeleri ile birlikte bir lojistik merkez olma yolunda ilerleyen ilimiz için “lojistik master planı” çalışması düşünülüyor mu ne aşamada?

“Ulaşım master planı” ne zaman hazırlanacak?

Çağdaş çözüm olarak toplu taşım için “hafif raylı sistem” masaya yatırıldı mı?

“Otopark” sorununun çözümü için ne tür alternatifler geliştirildi?

Gülyalı’dan Ünye’ye ana yol güzergahında bu yolu kullanan insanlarımızı para bıraktırmaya yönelik uluslararası standartta bir proje düşüncesi var mı?

Ünye’den Altınordu’ya “deniz taksi” projesinin hayata geçirilmesi hakkında büyükşehir belediyemiz ne düşünüyor?

Yaylalarımızı “organize kuzu bölgesine” dönüştürülmesi ile ilgili ne düşünülüyor?

Ünye İkizce hattındaki düz arazilerde “organize kesme çiçek bölgesi” oluşturulması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Kumru Ericek Yaylasının (termal) tatil köyü yapılması ilgili ne düşünüyorsunuz?

Son üç yılda uluslararası standartta kaç adet park üretildi?

Gülyalı’daki sunum alanı olan çikolata park dışında fındıkla balı buluşturacak bir proje çalışması var mı?

Ordu’nun il sınırlarıyla birlikte Organik Bir Havzaya dönüştürülerek “Oksijenin Yurdu “ORGANİK ORDU (O2)” vizyonuyla uluslararası bir vizyon üstlenmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Havaalanımızın açılması ile birlikte; temiz su temiz hava temiz çevre avantajlarımız, yayladan denize temiz üretimlerimizle birlikte bin dönümlük bir alanda içerisinde uluslararası sağlık üniversitesi de olacak şekilde “SAĞLIK SERBEST BÖLGESİNİN” oluşturulması konusunda ne düşünüyorsunuz?

12 ay köyde yaşayan çiftçilerimizin bahçelerinde aynı zamanda serbest yumurta ve et tavukçuluğunun profesyonel ve kurumsal olarak yapılarak kırsal alandaki gelirimizin birkaç katına çıkarılması konusunda neler yapıyorsunuz?

Hazırlık çalışmaları devam eden Konteyner limanı ilimiz için çok anlamlı bir proje, emeği geçenlere minnettarız. Yalnız liman yerinin Ünye olmaması gerektiği konusunda neredeyse toplumsal mutabakat varken birilerinden çekindiğinden dolayı ağzını açmayan iş dünyasının bu suskunluğunu neye bağlıyorsunuz?

Kıymetli okurlarım,

Bu konularda her bir; çiftçimiz, ev hanımımız, işsizimiz, yatırım yeri bulamayan iş adamımız, israf edilen her liramız gibi daha bir çok alanda dertliyim.

Bu soruların cevabı bende var, ayrıca onlarca yüzlerce daha sorularım var.

Bu soruları; bir ilçeye atanıp veya seçimle gelip diyelim 5 yıl kalıp ilçenin geleceğine yön verecek hiçbir adım atmayıp, ilçenin 5 yılını kaybeden ve ilçenin geleceğini de karartan yöneticilerimiz için soruyorum.

Onları iğnelemek için değil, bu yönetim tarzının yanlışlığını ve bu yönetimin tarafı olanların büyük vebal altında olduğunu, bir an önce bu durumun düzeltilmesi gerektiğini tüm saygımla birlikte ortaya koymak için yazıyorum.

Memleketimiz büyük bir ihanet kalkışmasının altından hamdolsun ki kalkabildi. Bu ihanetin artçılarının ve uluslararası uzantılarının devam ettiğini hepimiz biliyoruz.

Bu kalkışmanın maşalarının vitrinde olanları deşifre olsa da asıl arkasındaki kaşarları vazgeçmeyecekler. Şunu demeye çalışıyorum: ekonomik olarak güçlü olmak zorundayız, daha güçlü olmak zorundayız.

Birey güçlü olmadan, çiftçi güçlü olmadan, tarla daha verimli ekilmeden, yatırımcı her geçen gün büyüyüp güçlenmeden, mahalle ilçe il planlı kalkınma hamlesine girmeden GÜÇLÜ TÜRKİYE’yi inşa edemeyiz.

Sorular ve sitemler çok, çünkü bu memleket bizim kara sevdamız. Hz Allaha yemin olsun ki bundan sonra hiçbir ikbal ve istikbal beklentim yoktur. Her bir yöneticimize saygım sevgim tamdır.

Her bir yanlışa itirazım ve önerilerim bu can bu tende olduğu müddetçe sevgi saygı çerçevesinde devam edecektir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.