depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

ORDUSPOR NASIL KURTULUR?

Orduspor şuan; Futbolda 3. Ligde, Voleybolda 2. Ligde, Basketbolda 1. Ligde ve bu durumdayken resmi gelirleri toplamı 2016-2017 sezonu için 3 milyon TL civarında.

Bu durumda iken 1 yıllık resmi harcamamız yaklaşık 2-2,5 milyon TL civarında.

Gelirlerimizin tamamına yakını eski borçlardan kaynaklı hacze gidiyor, resmi gelirimiz olmadığından dolayı da mali sorunlar yaşıyoruz.

Eğer Orduspor; Futbolda 1. Ligde, Voleybolda süper Ligde ve Basketbolda süper Ligde olması durumunda resmi gelirleri toplamı yıllık 10 milyon TL civarında olacaktır ve bu resmi gelirlerle başka bir gelire ihtiyaç duymadan kendi kendine yetebilecektir.

Dolayısıyla eski dönem borçlarını ödemiş olsak hiçbir sorunumuz kalmamakta, doğru bir yönetimle büyük başarılar kazanılabilmektedir.

Çözüm: eski dönem borçlarının yoluna koyulması

 

  1. Eski dönem borcu vergi affı ile birlikte 83 milyon TL’ye indi. Bu borcun;

33 milyon TL si Nedim TÜRKMEN’e (18 milyon TL kendisine ve 15 milyon TL kendisi kefaletiyle faktoringe) (suç duyurusunda bulunulmuş ve mahkeme süreci başlayacak olan 7 dosya var ve mahkeme en az 2 yıl sürecektir, eski başkan futbolda süper lige çıkmadan borcunu istememektedir)

Geri kalan borcumuz 50 milyon TL civarındadır.

Bu borcun anaparası borcun yarısından az olup 24 milyon TL civarındadır. Borcumuzu ödemek için alacaklılarla masaya oturduğumuzda pazarlık anapara üzerinden yapılacaktır.

Bu 24 milyon TL’lik borç 15 milyon TL gibi bir parayla tertemiz edilebilmektedir.

Dolayısıyla 15 milyon TL’yi bulduğumuzda sorun kalmamaktadır.

 

  1. 15 MİLYON TL’Yİ NEREDEN BULABİLİRİZ?

Öncelikle 3 milyon TL gibi bir para bulduğumuzu düşünelim,

Bu parayla 200 daire yapılabilecek bir arsa alınabilecektir. Dolayısıyla bu parayla 200 daire yapılabilecek bir arsa alalım.

200 daireyi % 25 daire karşılığında bir müteahhite verdiğimizi düşünelim, bize 50 daire kalacaktır. Müteahhitle; sitenin isminin ORDUSPOR olması, Mor beyaz renklerin tercih edilmesi, Orduspor’u çağrıştıran mimari tercih edilmesi ve peyzajınında ona göre yapılması konularında anlaşalım.

Ayrıca, bu sitedeki blokların bir kısmına sponsor ismi verilmesi ve bir kısmına da Orduspor için unutulmayacak emekleri olanların isimlerinin verilmesi konusunda da anlaşalım.

50 daire 300.000 TL’den 15 milyon TL yapmakta.

O halde bu yöntemle borcu halletmenin yolu 15 milyon TL değil 3 milyon TL bulmak

 

  1. 3 MİLYON TL’Yİ NEREDEN BULABİLİRİZ?

200 dairede 5 bloğa sponsorlarımızın isimlerini verelim, her bloğa bir sponsor firma ismi, mesela X FİRMASI BLOĞU

Ayrıca X FİRMASI bloğunun bir yan duvarına X FİRMASININ komple reklamını yapalım ve bu reklam bina yaşadıkça kalsın,

İsim ve reklam karşılığında sponsorumuz olan X FİRMASI bize 600.000 TL versin,

5 blok için 5 sponsor ve her bir sponsorumuzun bir defaya mahsus toplam vereceği bedel 600.000 TL ve reklam karşılığı.

5 spordan alınacak bedel olan 5*600.000= 3 milyon TL ile arsa maliyeti karşılanacaktır.

Dolayısıyla yaklaşık 3 ay gibi bir çalışmayla toparlayacağımız bir organizasyonla geçici değil kalıcı bir çözüm için ve reklam karşılığı olmak üzere;

  • Sponsorları kesinlikle buluruz ve arsa parasını temin ederiz,
  • Arsayı buluruz ve % 25 le yaptıracağımız firmayı belirleriz,
  • Projesini hazırlatırız,
  • Bu çalışmalara başlamadan önce tüm alacaklılarımızı toplar; borcumuzun arkasında olduğumuzu, yardımcı olurlarsa ödemek istediğimizi belirterek “şu tarihe kadar anlaşacağımız şu rakam ödenir veya onun karşılığında bir mülk devredilirse hacizden vazgeçiyorum” yazılarını alabiliriz.

 

  1. ÖZET:

Bu organizasyonun başında ve arkasında saygın bir devlet büyüğümüzün bulunmasına ihtiyaç var, işin başlangıcında bulunması ve güvendiği birini görevlendirerek süreci yönetmesi kafi.

Ayrıca süreci yönetecek saygın bir yönetime ihtiyaç var

Bu sezonu sağlıklı geçirebilmemiz için de 1 milyon TL’ye ihtiyaç var ve neredeyse 1 milyon TL’nin dışında paraya ihtiyaç yok.

Eski başkan Nedim TÜRKMEN: mahkeme süreci sonrasında netleşecek olan alacağı için şimdiden “bende bir fedakarlık yapıyorum alacaklarımdan vazgeçiyorum” derse ülkemize örnek bir davranış sergilemiş olur

Ve bu yöntem tüm kulüplerimize uygulanabilir bir ORDU BORÇ ÖDEME MODELİ olur.

Bugün 1 Ocak 2017, şiddetten nefretten arınarak sevgi dolu düşüncelerle bakma ve yürüme zamanı.

DİNLEMEYE HAZIRSANIZ BUGÜN DAHİ FIRSAT VAR.

BORCUMA SAHİP ÇIKMIYORUM DEMEK AHLAKİ BİR DAVRANIŞ DEĞİLDİR.

ALACAKLILAR ARASINDA YABANCI SPORCULAR DA VAR. GAYRIMÜSLİM BİR SPORCU YARIN AHİRETTE ALACAĞINA KARŞILIK SİZİN NEYİNİZE TALİP OLUR DERSİNİZ?

Kamuoyuna saygıyla arz ederim.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.