depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı

SEÇİM NEYİ DEĞİŞTİRSİN?

Seçim sonuçları her şeyden önce TORPİL zulmünü kaldırsın istiyorum, torpil müessesini kaldırmayan tüm uygulamaların bir gurup mutlu azınlığa hizmet ettiğne inanıyorum. Mesela, bir ilde 480 köy var, yöneticilerin köylüleri hepsi belediye vb. kamu kurumlarında işe yerleştirilmiş, diğer köylerde kamu da işe giren yok gibi. Bu bir utanç vesikasıdır. Torpil yüz kızartıcı bir harekettir, “falan yerde işlerimi şöyle hallettirdim” vari yüz kızartıcı lafları ve bunu konuşanları lütfen dinlemeyiniz.

Seçim sonuçları OLİGARŞİK GURUPLAŞMALARI VE BUNA DAYALI POZİTİF AYRIMCILIKLARI kaldırsın istiyorum. Falan kökenden gelenler, falan guruba ait olanlar, yöneticilere yakın olanlar, seçim dönemlerinde katkı verenler, falan memleketliler vb. ideolojik, siyasi, dini, etnik vb. guruplaşmalar sonucunda oluşan oligarşik guruplaşmalar bu seçim sonucunda kalksın istiyorum. Bu arada bir not: bu tarz oligarşik uygulamalar üstü kapalı bir zulümdür, hiçbir zulüm cezasız kalmaz, ceza başa gelince de “bu kadar da olmaz ki kardeşim” demenin faydası olmaz.

Seçim sonuçları TAŞERON ZULMÜNÜ sona erdirsin istiyorum: Malum, büyük ihaleler yapılıyor, ihaleyi alan firmalar işleri parçalara ayırarak alt taşerona veriyorlar, ihaleyi alan ana firma, adeta milimetrik kar hesabıyla işi alt taşeronlara devrediyor, yeterli makine parkı ve mali gücü olmayan alt taşeronlar genelde işlerin altından kalkamıyor ve olan burada çalışan işçilere oluyor, günün birinde alt taşeron neyi var neyi yok toparlayıp tüyüyor, alt taşeron işçileri muhatap bile bulamıyor malesef. Konu bununla da sınırlı değil elbette. Son 15 yılın lideri olan inşaat sektöründe kanayan yaraya dönüşen bu sıkıntının acilen giderilmesi lazım.

Seçim sonuçları yönetim kalıbımızı değiştirsin istiyorum: Hiçbir il ve ilçemizin; tüm kesimlerin katılımlarıyla hazırlanmış plan ve programı yok, il ve ilçelerimizin yöneticilerini bir araya getiren ve kalkınma ajanslarının yönetim kurulu gibi düşüneceğimiz birliktelikleri yok ve son olarakta bu planlarla yönetimleri buluşturacak, çalıştıracak aracı müesse olan beyin mutfakları yok. Yani boşa kürek çekiyoruz malesef.

Seçim sonuçları KEYFİ UYGULAMALARI kaldırsın istiyorum: Yöneticinin iki dudağı arasındaki uygulamaların, tamamen siyasi eğilimine göre yönetici atamalarının, emek ve alın terinin ideolojik kamplaşmalarla yok sayıldığı uygulamaların, gücü elinde bulunduranların kendilerini “Allahın bu memlekete bir lütfu” olduğunu düşünerek diğerlerini yok edercesine yapılan keyfi hareketlerin, adamı olanların işe yerleştirildiği tamamen haksızlık temelli uygulamaların vb. kaldırıldığı sonuçlar doğursun istiyorum.

Seçim sonuçları KAMPLAŞMALARI ortadan kaldırsın istiyorum: Hiç kimsenin ötekileştirilmediği, diğerlerinin hukukunu kendi hukukundan üstün tutan bir insani yaklaşımın hakim olduğu, her bir bireyimizin kendini; hukuk, kurumlar ve insanlar karşısında güvende hissettiği bir anlayışla hukukun üstünlüğü tesis edilsin istiyorum.

Seçim sonuçları TARIM VE KIRSAL KALKINMAYA DAYALI BİR KALKINMA HAMLESİ BAŞLAMASINA zemin hazırlasın istiyorum. Düşünsenize Ordu’da 500’ün üzerinde yayla ve obamız var, her biri ortalama 10 sürüye rahat rahat yeter, her sürü ortalama 500’er koyundan 2,5 milyon koyun (1 milyar 250 milyon TL demek) yaparki bu fındığın orduya bıraktığı paradan daha fazlasıdır. Veya; Çambaşı, Ericek ve Perşembe yaylalarının kalkınma planlarının her birinin “geleceğin DAVOS’u” gibi planlanarak hazırlandığını ve bu alanların Ordu turizminin dinamosuna dönüştürüldüğünü düşünün. (fizibilitesi yapılmış bu şekilde tarım veya diğer sektörlerde, bir kısmını da bu köşeme taşıdığım onlarca çalışmam var)

Seçim sonuçları YENİ BİR ŞEHİRLEŞME HAMLESİ başlatsın istiyorum: Kalkınma planı, imar planları, sektör master planları, estetik planları, fizibiliteleri yapılmış, gelecek yüzyılların hazinesi gibi planlanmış, her insanına, mekanına, canlısına dokunan, huzur şehri gibi planlanmış, her insanının canlısının çalışma, yaşama, eğlenme, sosyalleşme vb. tüm yönleri planlanmış yeni bir şehirleşme hamlesini beraberinde getirsin istiyorum.

Seçim sonuçları “İNSAN MERKEZLİ BİR TÜRKİYE” inşaa edecek bakış açısını ve yönetim anlayışını beraberinde getirsin istiyorum.

Anlaşıldı, çok şey istiyorum, çok oluyorum...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.