depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Gökhan ŞAHİN

Gökhan ŞAHİN

SGK’ DAN TEŞVİK İADESİ ALMAYA HAZIRMISINIZ?

Hükümetimizin,  son yıllarda   istihdam artışlarının özendirilmesi ve mevcut ekonomik koşullarda işverenlerin desteklenmesi amacıyla çeşitli tarihlerde yapılan yasal düzenlenmelerle sigorta prim teşvikleri hayata geçirilmiş durumdadır. Bu teşvik uygulamaları sayesinde çalışma hayatında ciddi geri dönüşler sağlanmış; uygulamalarda sağlıklı ve sürdürülebilir ekonomik büyüme hedefleriyle istihdam artışları sağlanmaya çalışılmıştır.

2 Şubat 2018 tarihinde     Bakanlar kurulunun    TBMM'ye sunduğu 75 maddelik Torba Kanun tasarısında  işverenlere kanunlarla sağlanan prim teşviki, destek ve indirim şartlarını sağlamasına rağmen söz konusu indirimlerden yararlanamamış işverenlere GEÇMİŞTE BİRİKMİŞ OLAN TEŞVİK TUTARLARINI FAİZİYLE BİRLİKTE geri alma imkanı getiriliyor!

                  PRİM TEŞVİK İADENİZİ NASIL ALACAKSINIZ?

  • Geçmiş dönemlerde yararlanılmamış olan prim teşviki, destek ve indirim tutarlarını HATASIZ TESPİT ETTİRMEK VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE BELGELENDİRMEK,

 

  • Kanunun yürürlük tarihini takip eden aybaşından itibaren EN GEÇ BİR AY içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna BAŞVURUDA BULUNMAK,

 

  • Dileyenler şimdide başvuruda bulunabilir. Size idare şu an  red cevabı verecek  lakin   kanunun çıkmasını ile hak sahibi olacaksınız. Kanun öncesindede yargı yolu ile iadenizi almanız mümkün dür.
  • Başvuruda bulunmadan önce iade tutarınızı bu işlerle ilgilenen piyasadaki firmalara şimdiden hesaplattırıp başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında, Sosyal Güvenlik Kurumu talep etmiş olduğunuz teşvik tutarını kanuni faizi ile birlikte hesaplıy, öncelikle Kuruma olan yapılandırılmış, ertelenmiş, v.b. tüm borçlarınıza mahsup ediyor. Kuruma herhangi bir borcunuz yok  ise de iadenizi gerçekleştiriyor.

BU FIRSATI KAÇIRMAMAK İÇİN;

  • Kanun çıktığı tarihten itibaren bir ay (1 AY) içerisinde başvurmanız gerekmektedir.
  • Dileyenler şimdiden iadesini hesaplattırıp başvuruda bulunabilirler. Şahsi tavsiyem bu yöndedir. Bu başvuruda geriye dönük yedi yıllık (7 YIL) SGK prim teşvik iadenizi alacaksınız. Sonrasın da  bu süre en fazla geriye dönük 6 aylık dönemi kapsayacaktır. Buda işverenler için ciddi hak kaybı olup acele etmenizde fayda vardır. 

Tüm okurlarıma iyi haftala, işverenlerimize bol teşvik iadeli günler diliyorum. Saygılarımla..

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.