Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Halil  ÖZİŞ

Halil ÖZİŞ

İLİMİZDE SPOR MOTİVASYONU YOK OLUYOR

İlimiz de bir çok branşta spor eğitim ve faaliyetleri yapılmakta, zavallı branşlarla ile paralı branşların durumu içler acısı, bakıyorsunuz Spor bakanlığının sadece günlük 35 TL’lik harcırahı ile yapılan spor branşların da kayda değer bir şey yok. Parası olan branşlarda da bir şey yok.

Başarı da kimsenin umurunda değil!

Muhakkak ki üç beş kişinin özen ve gayreti vardır.

İlimize baktığımız da spor motivasyonu dip yapmış. Şehrin genel yapısın da spor aşkı gönüllü emekçilerin emeği de olmasa yok olmuş. Şöyle neden diye düşünüyor soruyorsun top daki bitiş herkese etkilemiş, her şey top a bağlı demek ki

Spor bakanlığımızın ‘tecrübe konuşuyor’ adlı anlamlı ve güzel bir organizasyonuna katıldık. Katılımcılar DDK başkanımız, Olimpiyat ikincisi Nur Tatar ve modaratör Ersin Özince 750 kişi

İzleyici, program başladı. Konu tecrübe olmasına rağmen yine programa top damgasını vurdu. Yine top un endüstrisinden bahsedildi, seyircinin havası bir an da bu yıl top’ta kim şampiyon olura dönüştü.

TRT yedi yirmi dört top sporlarının dedikodusunu saatlerce yayınlıyor. Avrupa şampiyonluğuna çıkan sporcumuzun maçı dahi yayınlamıyor. Doğal olarak tüm toplumun ilgisi ve alakası top a olması kadar normal bir şey yok.

İlimiz de yediden yetmişe herkes top peşinde koşuyor. Kimi para veriyor, kimi resim çektiriyor, kimi basınla, TV ile herkes topçu olmuşlar. Tüm kaynaklar top sporlarına aktarılıyor. İyi güzel ama orta da hiçbir başarı yok. Birisi de çıkıp bu kadar maddi kaynakları ben size veriyorum ama ortada hiçbir şey yok demiyor.

Birçoğu da gerçekleri konuşmaktan korkuyor.2015-2016 sezonun da ilimizi sevince boğacak, heyecan verecek, spor motivasyonu oluşacak, spora sempati duyduracak elle tutulur bir başarımız yok. Bu kalitesizliğin sebepleri araştırılmalıdır.

Benim araştırmalarım var.

1.’cisi Başarılı olacak spor branşların maddi imkânsızlıkları,

2.’cisi üst düzey sporcu için hiç maddi kaynağın aktarılmaması

3.’cüsü üst düzey bürokratların tüm mesailerini ve maddi kaynakları top sporlarına vermeleri,

4.’cüsü kalitesiz, donanımsız, bilgisiz ve yetersiz antrenörlerdir.

Birçok branşta olimpik düzey de antrenman yapılacak araç ve gereçlerin bulunmaması, işimiz gücümüz konuşmaya gelince mangal da kül bırakmıyoruz. Konuşan ve tavsiye de bulunanlarında spor anladıkları olsa gamlanmayacağım. Bugün ilimiz de maalesef geleceğe umutla ve güvenle bakacağımız bir ortamın kaybolması, ümitsizlik, spor yapanların motivasyonunu düşürmüştür. Sporun gelecek ve kariyer planlamaları arasından çıkmasına neden olmakta dadır.

Yetişmiş birçok sporcuya gelecekle ilgili bir hayat garantisi veremiyoruz. Bu çocuklar neden profesyonel anlamda spor yapsınlar ki

Pancar’ın sapı ile spor olmuyor. 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.