Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Halil  ÖZİŞ

Halil ÖZİŞ

ORDU NEDEN OLİMPİYATLARDA YOK?

Spor dünyanın en önemli organizasyonu,

Yeni ufukta olimpiyat oyunları geliyor.

Maalesef olimpiyatlara altı ay kala aklımıza geldi

Dört yılda bir yapılan olimpiyatlar gelmiş,

Dört yıl önce bizde kendi kam oyumuza bu konun çok önemli olduğunu söylemiştik.

Hatta bir teknik adam olarak planımızı söylemiştik. O günkü konjonktür de spor il müdürümüzün başı çektiği bir proje hazırladık. Yine o günkü il meclis başkanımız ve valimizin de katkı sağladığı bu proje sayesinde birçok sporcuya sağlıklı gelir sağladık. Bu proje benim projemdi. O günkü spor müdürümüz de proje inanarak destek verdi. Özel idare yapısından gelişmiş ve umut vaat eden sporcularımıza üç yıl boyunca maaş ödedik. Onları uluslar arası müsabakalar gönderdik. İlimizde sporcuya büyük ümit verdik. Başarılı sporcuları yeniden güdeledik.

Amatör spora 2016 hayali ile yoğun bir mesai harcadık.

Üç yıl sonra görünmeyen bir el projemize el attı. Projenin devamını engelledi. Tüm yatırımlar bir an da top’a döndü. Son iki yıldır top’a harcanan mali kaynaklar inanılmaz boyutlara ulaştı.

Aslında burada kaynakların top’a gitmesinde spor kamuoyu yazarları, çizerleri, spor medyası, televizyonlarda spor kamuoyunu yönlendirenlerin de payı daha çok oldu.

Sanki ordu ilinde başka spor yokmuş gibi top aşağı top yukarı gece gündüz top programları yaparsanız. Kaynakları planlayanlarda maddi kaynak, ilgi ve alakayı top’a verirler. Spor kamuoyu diğer branşları dikkate almıyorsa ne yapsın diğerleri,

2016 olimpiyat oyunları geldi çattı,

Aslında ilimizde o kadar yetenekli sporcular vardı ki,

Maddi kaynakların olmayışı yüzünden bu sporcularımızı kaybettik gitti.

Sporcu yetiştirmenin ne olduğunu anlamayanların aklı ile bu kaçınılmaz son oluyor. Olimpik bir sporcu 7 yaşında spora başlar ve en az 10-12 yıl ortalama bir süreç olur. Bu zaman diliminde yüzlerce maça girersiniz. Bir kişiye 10 yıl ortalama tam mesai harcanır. Küçük bir hata ya da yetersizlikte sporcuyu kaybedersiniz.6 yıl emek verilen bir sporcuyu kaybetmek ne demek biliyor musunuz?

Siz onu bilemezsiniz, ancak yaşarsanız emek ne demek anlarsınız. Onlar sporcuyu kaybettik. Bu gün bir profesyonel takımın durumunu günlerce konuşuyoruz. Olimpik bir sporcuya sahip çıkamadığımız için kaybettiğimiz kendi çocuklarımızı değerini ne zaman öğreneceğiz.

Bu gün ilimizde de neden Olimpiyat oyunlarında yokuz diye soran yok.

Anlı şanlı medyamızdan bir kişi dahi bu soru sormuyor.

Medya’nın aklı top başka spor bildiği de yok,

Ayrıca sporu bildiği de yok,

Sporu bilselerdi bu güne kadar bu soruyu büyük başlıklarla sorarlardı.

Onların elinde bir oyuncakları var Top

Top’la oynamak onarlın işine iyi geliyor.

Gazetelerden, tv’lerden başarı ile dönen branşları soran yok.

Ama iş top’a gelince dedikodusu bile sür manşet oluyor.

Eyyy Ordu ilimizin güzide spor basını! Sizde; “Olimpiyatlarda neden yokuz?” diye sorabilecek bir akıl göremiyorum. 

Almaan’ya, İngiltere, Amerika, Japonya’ya bakın bakalım tüm gazetede ve televizyonlarda en saygın programlarda şu an olimpiyat oyunları var.

Biz de olimpiyat oyunlarını konuşacağımız günleri görür müyüz?

-Pek zannetmiyorum.-


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.