Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Deniz Görmüş!


Bir parkalı delikanlı, yirmi dört yaşındaydı. Öğrenciydi, tanıdığı en iyi kişi kendiydi. Kendini bilendi. Boyu 1.90’dı. Olanca heybetiyle ve yüreğiyle kendi başına ayağa kalktığın da, ülkesine yapılan
yanlışlara karşı durduğunda, altıncı filonun karaya çıkışına engel olmaya çalıştığın da “kahrolsun Amerika” diyerek emperyalizme ve işbirlikçilerine isyan ederek, tam bağımsız Türkiye idealiyle harekete geçerek, arkadaşlarıyla birlikte bu yol da yürüyen Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan la gözünü kıpmadan darağacına giderken, biran bile tereddüt etmeden, pişman olmadığını söylerken ve ilmek boyunlarına geçerken son sözü söylemeleri istendiğinde, kahrolsun emperyalizm, kahrolsun Amerika ve işbirlikçi hainleri yaşasın tam bağımsız Türkiye derken, cellâdının cümlesini bitirmesine müsaade etmeyeceğini anladığın da, ona bu fırsatı vermemek adına ve sözlerinin sonunu getiremeden daha, kendi idam sehpasını tekmeleyerek kendi kendini infaz ederek, bütün ideallerine ve hayallerine veda eden, öğrenci hareketinin lideri Deniz Gezmiş aslında bugünü görmüş!

Geçen günlerde şeytan lakaplı Rıdvan Dilmen, spor yorumu yaparken siyasi bir ifade beyan etti, ülkenin gündemi bir anda değişti.
Öğrenci lideri Deniz Gezmişi parkasız Cumhurbaşkanına benzettiğini söyledi. Bütün ülke, gündemin de bu iddiayı tartıştı. Deniz’e benziyor mu? Benzemiyor mu? Acaba benzese mi? İyi olur benzemese mi? Tabi ki fikri karışık olan kararsızlar, ta ki Cumhurbaşkanı bir açıklama yapana kadar, fikir açıklamaktan kaçındılar. Cumhurbaşkanı açıklama yaparsa onun fikrine göre bu tartışmaya katılacaklar katılımcı olacaklardı.
MHP liderinin beyanı çok sertti. Deniz Gezmiş için teröristtir dedi... Mukayese bile yapılamaz diye de ekledi. Bir diğeri AKP milletvekili dedi ki! “Evet, Amerikan düşmanıydı, fakat bir yandan da Rusya’ya, Çin’e, Küba’ya el sallıyordu. Onlara gelin” diyordu diye de ekledi.
Deniz Gezmiş’se aslında bugünü görmüştü!
Kendilerine terörist diyenleri,
Çözüm sürecine biat edenleri,
Terör örgütünün bayrağını sallayan seçilmiş vekillerin, mecliste Kürdistan propagandası yapmasına müsaade edenleri, bu milletin ekmeğini yiyip arkasından hainlik edenleri, o halkların kandırılmalarına sessiz kalanları,
Yolsuzluk davalarında adı geçenleri, yargılanmalarına izin vermeyenleri,
İçi para dolu kasaları, para sayma makineleri, para sayan bakan çocuklarını görmezden gelenleri,
Milyon dolarlık ayakkabı kutularını,
bakanların adının karıştığı rüşvet iddialarını,
Açıklanamayan yardım TIR’larını,
İmralı’da yatan, bebek katilini muhatap sayan,
Amerika’da yaşayan, FETO hainini milletin başına musallat eden,
Ülkenin bu durumunu o gün den, Deniz görmüştü!
Yapılan her haksızlığın ortak bir nedeni vardır şüphesiz, o da kötü niyetli insanların ortak çıkarlarıydı, fakat yapılan her haksızlığa karşı olmanın bir de bedeli vardı. Oda en ağırından acımasızca uygulanan idam cezasıydı.
Suçları neydi! Tam Bağımsız Türkiye özlemiydi. İdam cezasına çarptırılmaları, Anayasal düzeni değiştirmeye çalışmakla suçlanmaları, Tek bir kurşun dahi sıkmadılar, tekbir cana dahi kıymadılar, sadece slogan attılar yapılan yanlışlara karşı çıktılar. Esas neden, onlardan korktular!
Peki bugünün Türkiye’sinde, yapılan onca yanlışlara hukuk neden gereğini yapamıyor? Adalet yerini neden bulamıyor? Buna neden izin verilmiyor?
Bu acıyı tadanlar, bugün hayatta yoklar, fakat bu haksızlıkları yapanlar hala yaşamaktalar.
Ölenin arkasından konuşmak kolayda, dirinin yüzüne doğru olan yanlışları söylemek, hele de sonun da idam olmadığı hal de gerçekler den kaçmak, ne kadar insan onuruna yaraşır onu konuşmak gerekir...
Denizin kime benzediğini değil!
Saygılarımla.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.