depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Mümin  SARI

Mümin SARI

BALIK BAŞTAN KOKARMIŞ

Gazeteciye saldırı ve onun uçağa kim tarafından bindirine kadar edilen çirkin küfürlerin peşin-den ülke gündemine oturan Arda efendi olumsuzluğunu yaşamaya devam ediyoruz. Geçmiş Türk futbolunda Hakan Şükür sendromunu yaşadı bu ülke. Sanki Arda vakası da ayrı bir Hakan Şükür vakası olmaya aday diye düşünüyorum.  Birisi ülkesini kaçarak terk etme noktasına geldi. Bakalım son örneğin gideceği nokta ne olacak. Bakıldığında birbirinden öz olarak çok da farklı yol izlemiyorlar. Ufak tefek biçim değişiklikleriyle aynı rotayı tutturup bilinmez bir sona doğru yol alıyorlar. Valla benim için hiç de sakıncası yok, herkes ektiğini biçiyor. Nasıl Hakan Şükür kendine bir yol bulduysa Arda Turan da öyle olacaktır. Hakan Şükür’ün etrafında sporcu müritleri vardı, hakanla aynı sonu yaşadılar. Arda Turanın da etrafında da sesler çıkmaya başladı. Demek ki onunda Hakan abisi gibi tutturduğu bir tarikat yolu var. Bir zamanlar Hakan abisi nerdeyse bu ülkeye başbakan olacaktı. Arda’da nasıl bir yere gelir bilemiyorum.

Şunu açıklıkla yazayım ki bu ülkenin bir duruluş felsefesi ve politikası vardır. Bunun dışında kim ne yapmaya kalktıysa, sonucu ya ülkeyi kaçarak terk edersin yada cezaevini boylarsın. Niye böyle bir sonucu ortaya koydum, onu da yazmak istiyorum. Arda vakası ilk ortaya çıktığında şahsen ben, eleştiriye uğramış ve bu eleştiriyi hazmedememiş bir inşanın, insani bir tepkisi olarak değerlendirmiştim. Her ne kadar insani de olmasa da bu kadar mütevazi bakmıştım. Sonuç ta bende bir futbol adamıyım bize de çokça defa eleştiri yapılıyor. Tabi ki bu eleştirinin objektif yada sübjektif olmasına göre tepki verebiliyoruz. Fakat Arda olayı hiç de benim düşündüğüm gibi masumca bir şey olmadığı ortaya çıktı. Kutunun içinden o kadar çok kutucuklar çıktı ki akıl almaz yerlere doğru gitti ve gidiyor da. İşin içinden %100 siyaset fışkırdı. Arda Turan Bilal Meşe’ye ne demişti. ‘’Seni bu uçağa kim aldıysa…………’’ diye devam etti. Şimdi Bilal meşe’yi bu uçağa binebilirsin olurunu kim verdi. Tabi ki milli takımın sorumlu teknik direktörü Fatih Terim ve TFF başkanı olarak Yıldırım Demirören, Arda Turan gazeteciyle birlikte kime hakaret ve küfür etmiş-ti. Teknik sorumlu olarak Fatih Terim, yaptırım gücünü kullanarak oyuncuyu kadro dışı bıraktı. Bunun dışında kalan her şey Fatih Terimin Ardayla arasında geçer o kimseyi ilgilendirmez. İster hesap sorar, isterse sormaz, o kimsenin tasarrufunda değildir. Şimdi olayın diğer muhatabı TFF başkanı sıfatıyla o koltuğu işgal eden Yıldırım Bey, aradan geçen birkaç gün sonra suskunluğunu bozdu. Ne bozmaydı ama o, nerdeyse Arda Turan’a bir madalya takmadığı kaldı. Hani kaba tabirle az bile sövmüşsün bize der gibi bir açıklama yaptı.  Toplumun kendisi gibi anayasa referandumunda evet verdiği için Arda Turan’ı linç etmeye çalıştığını söyleyerek oturduğu yerin hiçbir biçimde adamı olmadığını bir kere daha teyit etmiştir. Güya seçimde TFF başkanı evet demiş, Arda’da öyle dediği için bu duruma getirilmiş. Be cahil adam, uçakta Ardaya kimse saldırmadı, bilakis Arda saldırdı. Tabi ki bir varsayım ama saldırdığı adam da referandumda evet kampanyasını dibine kadar destekle-yen bir basın kuruluşunun elamanı. Gerçekten başkan sen çok boşmuşsun. Ortaya saçma sapan bir iddia atıyorsun bari bir ayağı yere bassın. Tamamen havada ayakları bile olmayan saçma sapan bir açıklama yapıyorsun. Büyük harflerle yazıyorum, Arda Turan sana küfretti, yıldırım efendi. Sen hala adamı masumlaştırmaya çalışıyorsun. Amaaan şunu diyorsan “ETTİYSE BANA KÜFRETTİ SİZE NE OLUYOR” o zaman bende sana derim ki sen bu ülkenin bir kurumunun başında başkan olarak oturuyorsun, en kısa sürede oradan istifa edeceksin. Ondan sonra Arda sana ne derse desin kimsenin umurunda değilsin. Son söz olarak Fatih Terime iki satır yazayım. Teknik olarak aldığın karar yerinde ve destekliyorum. Fakat milli maç basın toplantısında yaptığın açıklamanın hiçbir harfine katılımı yorum. Ne kadar pislik varsa halının altına süpürdün, hiçbir şeye cevap vermedin yada veremedin.

  İnsan yaşamında para tabi ki olması gereken bir nesne fakat hiçbir biçimde insan onur ve haysiyetinden önce anılmamalıdır. Çok para kazacağım diye bu değerleri çiğnemeni yadırgadım ve bu noktada sana hiçbir biçimde katılmıyorum. Pisliklerin üstü ne kadar çok örtülürse ilerdeki patlama-sı çok daha şiddetli ve yıkıcı olur. Bu enkazın altında herkes kalır ,   FATİH  TERİM……..!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.