Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Mümin  SARI

Mümin SARI

KINA  YAKMAK  ZAMANI

Toplumsal yaşantımızda geleceğimize ilişkin, çeşitli veciz kelime ve cümlelerle kendimizi yada başka şeyleri tarif etmekteyiz. Başlıkta kullandığım cümleyi çoğu zaman istisnasız herkes sıklıkla kullanır.

Siz bir şeyin olmaması için bütün gücünüzle mücadele veya savaş verirsiniz, Fakat sizin o işte başarı sağlamanızı istemeyen kişi yada kişiler sizin aleyhinizde çeşitli yöntemlerle sizi başarısız kılmak için uğraşır. Sonuçta siz ne yaparsanız yapın karşı taraf başarılı, siz başarısız olunca o güruhlar için son sözünüz ’’ŞİMDİ KINA YAK’’olur.

Tabiki söz konusu olan ‘’ORDUSPOR’’ un pazar günü 19 Eylül Stadında oynadığı, takımımızın belkide 50 yıllık en önemli maçlarından birisini kaybederek matamatiksel olarak olmasada artık profesyonel bir takım olma olgusunu kaybetmiş oluyoruz bence. Bu oyunda her zaman mucizeler olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Takımımızın geldiği son nokta ne yazık ki mucize bekleme durumundadır. Özellikle son 6-7 yılın yanlış yönetim sonucunda ve defalarca da bu konuyla az çok ilgisi olan insanların her platformda dillendirilen acı sonu sadece yönetenler göremedi. Artık bu sonu aportta bekleyen av köpekleri kına yakma haklarını kullanabilirler.

    Toplumları yönetenlerin zaman zaman bu tür talihsizlikleri olabilir. Bu olumsuzluklar tarihsel olarak insan yaşamında her zaman oldu, bundan sonra da olacaktır. Burda sorun o olumsuzluğu sahiplenebilme ve gereğini yapabilme erdemliliğidir. Her şeyi yapıp da hiç birşey yapmamış gibi ortalıkta sümbül ağaları dolaşmakta  abesle iştigaldir. Ortaya çıkan bu olumsuz tabloda herkes kendi payına düşeni alıp gereğini yapmalıdır. Yani ‘’hem kel, hem de fodul ‘’olunmamalıdır. Bu kötü sonun hazırlayıcısı, hatta mimarı Nedim Türkmen gibi, sayın Yaşar Pamuk başkan da öncelikle bitli yorganı başkalarının üstüne atmaya kalkmamalıdır. Bu saatten sonra bu takımın gelecekteki yerinin BAL denilen amatör lig olduğu aşikardır. Artık Ordu futbolunun bileşenleri, etkili ve de kendini yetkili hisseden bütün bireylerinin bir karar verme zamanı gelmiştir. ORDUSPOR ismi tarihsel misyonunu ta-mamladı mı? Yoksa son sözümüzü söylemedik mi? Kamuoyu bu soruların net cevabını vermelidir.

    Ona  görede tarihsel sürecin devamı sağlanmalıdır. Burda bana göre bu takımın son on yılında görev alan başkanından malzemecisine kadar tamamının kendilerini bir nadasa çekmeleri gerekmektedir. Bütün birimleriyle yenilenmiş, yeni heyacan ve başarıya aç insanların oluşturacağı zamana uygun koşullarda donatılmış başkanından, hocasından, sporcusundan, çağdaş düşüncede yöneticilerine kadar yeniden örgütlenmiş bir yapıya kavuşmalıdır. Artık çağ dışı kalmış köhne düşünce ve yöntemlerle bundan daha iyisi olmayacağını herkes gördü ve yaşadı. Yok artık ‘’ORDUSPOR’’ diye isim olmayacak deniliyorsa, bunu diyenlerinde bu günahı yüklenmeleri gerekmektedir.

Biz türk insanıyız.1919’da Osmanlı’nın bize bıraktığı yıkıntı ve enkazdan 4 yılda koskoca bir cumhuriyet yarattıy-sak, Nedim Türkmen ve devamının bıraktığı Orduspor enkazı ve yıkıntısından yepyeni ve hatta dahada büyük bir  ’’ORDUSPOR’’ yaratabiliriz. Bu yürek ve cesaret gerçek Ordulu ve Ordusporlular da olduğunu sonuna kadar inanıyorum. Bize sadece bir Atatürk lazım. 2-3milyon Orduludan bir Atatürk çıkaramazsak bu da bizim koskoca bir ayıbımız olarak tarihe not düşülür. Saygılarımla.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.