Whatsapp
0541 452 0 452Whatsapp İhbar Hattı
Mümin  SARI

Mümin SARI

KÖRLER ÇARŞISINDA AYNA SATMAK!

Nihayet altı yıllık hazin çöküşün sonuna gelindi. Aylardır oyuncağı elinden alınan çocuk gibi mızırdanan vermemde, vermem nidalarının sonunda nasıl oldu çok insanında bilgisi dışında başkanlıktan birden feragat etti. Nedim Türkmen, böylece Orduspor tarihinin en müsrif, en hesap bilmez, en batakçı başkanın da miadını doldurmuş oldu. Bu durum öncelikle, Orduspor ve camiasına hayırlı olsun derim. Belki de dönülen bu nokta kurtuluşun, başlangıcı olur temennisinde bulunmaktan da öte başka bir dileğim yok.

Geçmiş başkanın bıraktığı yük gerçekten çok ağır ve altından kalkılabilecek bir ağırlığı yok gibi. Bu yükün altına giren sayın yeni başkan Yaşar Pamuk ve ekibine başarı dilemekten de öte şimdilik yapabileceğim de bir şeyin olmaması kendi açımdan acı verici bir durum demek istiyorum. Bu sorumluluğun altına girdiği ve bu medeni cesareti gösterdiği için de Yaşar Pamuk hocayı tebrik etmek istiyorum. Bütün gönlüm ve samimiyetimle bir futbol adamı olarak sözünü ettiği 2 milyon Orduluyu samimiyetle kucaklaşması gerektiğini tavsiye ediyorum.

Herkesin olduğu gibi başkanın da bir siyasi kimliği olduğunu biliyoruz. Spor siyaset üstü bir kurumdur, bu gerçekliği kabullenemeyenlerin sonunun nasıl hüsran olduğunu her gün sürüyle örnekte görüyoruz. Orduspor gerçekten bütün ordunun takımı diyorsanız, bu gerçeğin etrafında örgütleneceksiniz. Yoksa mensubu bulunduğunuz siyasi görüşün etrafında dolanıp durursanız, sonunuzu merak etmeye gerek yok daha şimdiden size geçmiş olsun derim. Ülkemizde son on beş yılın siyasi iktidarı gibi bu kulüp artık bizim başkalarını buraya yaklaştırmayalım mantığında giderseniz, toslayacağınız duvar çokta uzakta olmasa gerek. Bu kurumu birilerine iş açmak birilerinden siyasi rövanş almak için kullanırsanız, sizden öncekinin daha beteri bir son sizi bekliyor. Yok, eğer bu takım bu ilin takımı herkese de bu mantıkla yaklaşırsanız etrafınızda ki sevgi halesi her gün genişleyerek yapacağınız görevi kolaylaştırır, başarı şansınızı da oldukça yukarılara çekersiniz. Burada tercih tamamen senindir başarıda başarısızlıkta. Gerçekten çok büyük ve ağır yükün altındasın, sayın başkan. Kongre sonrası Orduspor Kulübü önüne park eden araçlardan çıkan insanların çeşitsizliği bana bu duygularımın yarın haklı çıkacağımı çağrıştırıyor benden uyarması işle arkadaşlığı, akrabalığı karıştıranların sonun hep iflas olduğunu yaşamımızda hep görmekteyiz.

Yönetim kadrolarınız açıklandığında, daha da net bir bilgiye sahip olacağımızı düşünüyorum. Yorum ve düşünce üretmede, o zaman daha objektif olmamızın yolunu açacaktır. Amerika’yı yeniden keşfetmeye hiç gerek yok, bizim durumumuz da dünyada sayısız örnek var. Bu sonuçları doğru irdeleyerek bize uyacak şablonu çıkartıp uygulamaya geçeceksiniz. Bu durumdan kurtuluşun küçük düşünce ve kaygılardan uzaklaşıp büyük düşünerek büyük işleri büyük insanların başardığı gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmeden, futbol takımının başına bu ülkede kriz yönetimi uzmanı birçok hocanın bulunduğunu biliyoruz. Bence başlangıç olarak futbol takımının başına böyle birisini getirerek işe başlayın, Amatör takımı dahi yönetmekten aciz bilgi beceri ve deneyimi olmayan birisiyle yola çıkarsanız, Ziya doğan-Hüseyin Özcan benzetmesinden örnek veririm size. Aynı oyuncularla alınan saha içi sonuçları ve takım görüntünü birlikte yaşadık. Sırf şehir milliyetçiliği yapıcağız diye başlangıcı berbat etmeyin. Eğer sırasıyla alt liglere düşmeyi düşünüyorsanız sorun yok Orduda hangi hocayı alırsanız alın sizi oraya rahatlıkla götürür. YOK, bize bu lig yakışmıyor bizim yerimiz daha yukarılar diyorsanız. Bu şehirde bu yükü kaldıracak bilgi, beceri, birikim ve tecrübe hiç birimizde yoktur. Kaldı ki bu bir kriz dönemi, bu dönemi yönetmek hiçbir Ordulu hocanın harcı değildir. Bu durum başlıkta belirttiğim gibi Körler Çarşısında Ayna satmakla eş değerdir.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.